Koronavirüs Hakkında Önemli Bilgiler

Şüphelendiğiniz durumlarda 184'ü arayın!

Ertuğrul Erdoğan | Baş Antrenör


Efe güven oyunu okuyabiliyor en azından. O daha yoklukta bana gore. Genç oyuncular hic katkı vermiyor nerdeyse hücum acısından.
Kadın basketbol liginde bütçede 1.'yle (Fener) 2. (Galatasaray) arasında 10 kat fark vardır, erkek baskette 1. Fener'le en iyi ihtimal 5-6. Galatasaray arasında 5-6 kat var. Erkekler liginin zaten hem oynanış, hem de bütçe itibariyle çok daha yakın olması beklenir, öyle de oluyor. Ama sadece bütçeyle ilgili olmadan Efe Güven'in dediğin gibi çok daha oturaklı bir oyunu var ve yanlış oyuncu tercihlerinde ısrar etmeyecek kadar vizyonu var. Geçen yılın üstüne Ertuğrul hocanın Tai-Auguste ikilisine takımın direksiyonunu bir daha vermesi yönetimin kötü niyetini bile taca çıkardı resmen. O saçma kontrat yenilemeler yüzünden ihtiyaç olduğunda bile elimiz kolumuz bağlı şu aşamada. İsmi ne olursa olsun böyle yönetilen, coaching edilen, taraftarı hedefleri küçültmüş yapıdan da daha fazlasını beklememek icap ediyor heralde. Kendimizi yoruyoruz, üzüyoruz anca.
 
ortada pek bir başarı yok aslında. iki senedir guard bulamadık.

iyi adaylar varsa sözleşme uzatmayıp başka koçlara yönelebiliriz.
Zaten yönetimde başarı filan umursayan da yok ki. 10 yıldır iş yapmayan yöneticilerle devam eden, bütçe varken Eurocup'ın en cafcaflı zamanlarında oyuncu almayan, 3 milyonluk takımın maaşlarını bile Play-off yarı finalleri öncesi ödemeye tenezzül etmeyen insanlar yönetiyor bu şubeleri. Adet yerini bulsun diye oluşturulan takımlar, Ertuğrul hoca çok bile bunlara.
 
Üst Alt