Erzurumspor'un 2010 Yılında Yenilenen Stadı Yıkılıp Yeniden Yapılacak - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Erzurumspor'un 2010 Yılında Yenilenen Stadı Yıkılıp Yeniden Yapılacak

Karadeniz ve tsunami?
Yer Bilimci Baturhan Öğüt'ün açıklamalarına göre, Karadeniz'deki kırıkların toplam uzunluğu yaklaşık 1.200 kilometreye ulaşıyor ve bu kırıklar yılda 1.0mm kayma hızına sahip. Özellikle Bartın'da 1968 yılında meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem ve Batı Karadeniz'de olası 7.5 büyüklüğünde bir deprem, Karadeniz kıyılarını doğrudan tsunaminin tehdidi altında bırakıyor. Öğüt, Karadeniz'in tarih boyunca 22 farklı tsunami olayına ev sahipliği yaptığını ve kıyı şeritlerinin bu tehlike ile karşı karşıya olduğunu vurguluyor.

2007-8 yıllarında Bulgaristan açıklarında yaşanan ve kıyı şeridinde büyük yıkıma yol açan tsunami örneği, bölgenin ne kadar büyük bir risk altında olduğunun altını çizerken, yer bilimciler Karadeniz bölgesinde yaşayanları ve ilgili mercileri olası bir tsunami konusunda uyarıyor

türkiyede güvenli tek bir yer yok deprem konusunda

Geldim de binmek nasip olmadı
Üstünde durduğum konu dolgu alanlar. Samsun stadı da aynıymış onu ilk kez duydum. 1999 depremi sonrası söylenen bir söz vardı hiç unutmadım. Doğa kendinden alınan şeyi bir gün geri alır.

Mesela 1999 Depreminde herkes Avcılar'ı bilirken çöken binaları, Selimpaşa, Erseven Sitesi (Silivri) 2-3 bina vardı yıkılan. Nedeni de deniz üzerinde direk ile çıkarak yapılmış olmaları.

Üst Alt