Euro 2012 Ç.F | İngiltere 2-4 İtalya | Maç Sonucu | 24 Haziran - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Euro 2012 Ç.F | İngiltere 2-4 İtalya | Maç Sonucu | 24 Haziran

Cevap: Euro 2012 Ç.F | İngiltere 2-4 İtalya | Maç Sonucu | 24 Haziran

İngiltere'de Wallcot gibi adam neden ilk 11 oynamaz anlamak güç.

Onun dışında Dünya'nın en iyi liginin milli takımı ters orantıyla rezalet. Çok ilginç bir durum.

Onun dışında Dünya'nın en iyi liginin milli takımı ters orantıyla rezalet. Çok ilginç bir durum.

anlaşılmayacak bir durum yok bence dünya ve avrupa kupalarında sakin iyi pas yapan teknik takımlar başarılı oluyor ingilizlerde bu özelliklerden hiçbiri yok pas yapmayı bilmiyorlar teknik de değiller ingiliz futbolu uzun top üzerine kurulu ve milli takımlarda uzun top oyunu ise yaramıyor

anlaşılmayacak bir durum yok bence dünya ve avrupa kupalarında sakin iyi pas yapan teknik takımlar başarılı oluyor ingilizlerde bu özelliklerden hiçbiri yok pas yapmayı bilmiyorlar teknik de değiller ingiliz futbolu uzun top üzerine kurulu ve milli takımlarda uzun top oyunu ise yaramıyor

İngiltere gibi pas yapamayan takım, uzun top oynayan takım, Walcott gibi müthiş bir kontra atak silahını neden hiçbir maçta ilk 11'de şans vermeyip, "kazma" Milner'ı bize izletti ?... Ben de hiç anlamıyorum bunu.

carroll'in kendine guveni gelmistir bu turnuvadan sonra. l'pool icin iyi haber

penaltılara kadar yolu var demiştim öyle oldu italya sahadan sildi ingilizleri, pirlo övmek istiyorum ama kelimeler yetmiyor..

İtalya'nın orta sahasına yakın kalitede bir tane forveti olsa çok acayip skorlar ortaya çıkar. İtalya çok güzel oynadı, savunmada sakatlık sebebiyle saçma sapan hatalar da yaptılar. Buffon'un Johnson'ın vuruşunu çıkarması da çok hoştu. Zaten Buffon kalecilikte zirve noktasıdır gördüğüm:tiphat: Pirlo'ya birşey demeyeceğim de Montolivo da fenaydı. Biri Cassano biri de Balotelli'ye olmak üzere iki pası vardı ki cidden klastı.

İtalya'nın taktiği gerçekten harikaydı.4-1-3-2 ancak bu kadar iyi uygulanabilirdi.Eğer forvettekiler biraz kabiliyetli olsalardı çok erken kopartırlardı maçı.

Beklere ise tek kelime ile hayran kaldım.Özellikle ilk yarıda ki Balzeretti performansı muazzamdı.2.yarı ise Abate tarafı işledi bu sefer.

Demek çok fazla kreatif oyuncunuz olmadan da kaliteli toplu savunma-Hücum futbolu oynanabiliyormuş.Özellikle beklerin ne kadar önemli olduğuna bir kez daha tanık oldum.

İtalya oynadığu futbol stili ile Almanları eleyecek güce hatta İspanya'yı durduracak güce sahip tek takım Şampiyonada.

Pirlo'ya ise denecek kelime bulamıyor,rakip bile giremiyor adama o derece oyun görüşü mükemmel bir futbol oynuyor.

İtalya'nın orta sahasına yakın kalitede bir tane forveti olsa çok acayip skorlar ortaya çıkar. İtalya çok güzel oynadı, savunmada sakatlık sebebiyle saçma sapan hatalar da yaptılar. Buffon'un Johnson'ın vuruşunu çıkarması da çok hoştu. Zaten Buffon kalecilikte zirve noktasıdır gördüğüm Pirlo'ya birşey demeyeceğim de Montolivo da fenaydı. Biri Cassano biri de Balotelli'ye olmak üzere iki pası vardı ki cidden klastı.

Vallaha ben pek Montolivo'yu beğenmedim şahsen. Pirlo orta sahayı ayakta tutan adamdı. Kadrolar açıklandıktan sonra İtalya yarı finalini görür diye bir tahminde bulunmuştum, sağolsunlar beni yanıltmadılar. Yalnız bu kadar ofansif oynayacaklarını tahmin etmezdim. Özellikle İspanya'nın kontrollü futbolundan sonra ilaç gibi geldi.

Vallaha ben pek Montolivo'yu beğenmedim şahsen. Pirlo orta sahayı ayakta tutan adamdı. Kadrolar açıklandıktan sonra İtalya yarı finalini görür diye bir tahminde bulunmuştum, sağolsunlar beni yanıltmadılar. Yalnız bu kadar ofansif oynayacaklarını tahmin etmezdim. Özellikle İspanya'nın kontrollü futbolundan sonra ilaç gibi geldi.

Oyunun içine bakarsak dediğin gibi zaten. Pirlo'ya yorum yapmıyorum mesela De Rossi de Montolivo'dan iyiydi. Ama hatırlarsan iki tane pası vardı ilk yarıda cidden çok hoştu.

Üst Alt