Euro 2012 Elemeleri 5.Maç | Türkiye 2-0 Avusturya | 29 Mart | Maç Sonucu - Sayfa 40 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Euro 2012 Elemeleri 5.Maç | Türkiye 2-0 Avusturya | 29 Mart | Maç Sonucu

Cevap: Euro 2012 Elemeleri 5.Maç | Türkiye 2-0 Avusturya | 29 Mart | Maç Sonucu

Beyler, dün aksam takim nasildi? Kim iyi? Kim kötü?

Maalum, Belçika maçinda çalismam gerekti, ondan hiç izleyemiyorum Türkiyenin maçlarini :(

orta sahada Nuri yine bekledigimiz veremedi. cok duragan ve pasif bir oyun sergiliyor maalesef. Emre yine 11 deki yerini alacaktir. Nuri bu gidisle Emre dönemi bittikten sonra da pek gün yüzü göremez zira alttan cok kaliteli orta saha oyunculari yetisiyor. Hele hele Ilkay Gündogan'da Türkiye'yi secerse Nuri artik müzmin yedek olur.

orta sahada Nuri yine bekledigimiz veremedi. cok duragan ve pasif bir oyun sergiliyor maalesef. Emre yine 11 deki yerini alacaktir. Nuri bu gidisle Emre dönemi bittikten sonra da pek gün yüzü göremez zira alttan cok kaliteli orta saha oyunculari yetisiyor. Hele hele Ilkay Gündogan'da Türkiye'yi secerse Nuri artik müzmin yedek olur.

Ilkay Almanyayi secti bildigim kadariyla

Nuri'nin etkisizliğinin nedeni Nuri'den kaynaklanmıyor Hiddink'in kullanma biçiminden kaynaklanıyor ki Nuri gibi bir orta sahamız yok şu anda takımda.

Bir de hücumda etkisizliğimiz tamamen sahaya çıkan ilk 11 ile alakalı. Burak'ı tek forvet olarak koyarsan tabii ki adam gibi pozisyona giremezsin. Çok uyumsuz bir 6'lı ile çıktı Hiddink sahaya. Mehmet Ekici yerine Semih veya Cenk Tosun oynasaydı dün hücumda daha etkin olabilirdik.

Yani hücumdaki eksizlik Nuri ile Selçuk ile falan alakalı değil.

Dünkü galibiyyet çok önemliydi takımın mücadelesi ve 2 golle alınan galibiyet güzeldi.Avusturya çok da iyi oynamadı milli takım daha da gollü bir galibiyyet ala bilirdi.Fakat milli takım çok zor bir sürece giriyor ve önümüzdeki maçlarda dün yapılan hataların tekrarlanmaması gerekiyor.Özellikle çok pas hatası yapıldığını, fazla top kaybedildiyini düşünüyorum.Kolay rakipleri eledikçe karşımıza çok daha zorlu rakipler çakacak ve bu hataları affetmeyecek.O yüzden futbolcular sahada olduğu sürece mücadeleyle birlikte güzel ve kaliteli futbol oynamak zorundalar.Aynı zamanda teknik direktör kadroyu iyi kurmalı, oyuncuların performanslarını iyi değerlendirmeli, doğru oyuncu tercihleri ve değişikleri yapmalıdır.

Bunlara rağmen galibiyyet güzeldi hem Hiddinki hem de futbolcuları tebrik ediyorum.:)

Mehmet Topuz'un Arda'ya taban giren adama aynı karşılığı vermesi maçın en güzel hareketiydi.

Nuri Sahin'i Türkiye'de cogu kisi 10 numara, forvet arkasi filan zannediyor ama öyle degil. Nuri bildigin orta sahanin göbeginde oynuyor. defansa biraz daha yakin. oyunu geriden kurma görevini üstleniyor. ama dün yaptigi gibi maldonado paslari yapacaksa o bölgede maalesef siritiyor. Dün Selcuk nasil oynadiysa ayni oyun Nuri den beklenmeli. ama yok maalesef. bence asil sorun Dortmud'daki oyuncu yapisi bizde yok. Mesela Dortmund'da stoperler oyun kurma konusunda Nuri'nin baya yükünü hafifletiyor. keza sag ve sol bek sürekli bindirdigi icin Nuri'ye hem bos alan kaliyor hem de dikine pas atacak bir cok opsiyon. ama bizim milli takimin sistemi yillardir ayaga pasla rakip kaleye gitmek, bireysel aksiyonlarla sonucu belirlemek. Nuri bu sistemde zorlanmasi dogal zira hem stoperlerimiz oyun kurma konusunda asiri zayif, hemde Nuri orta sahada prese karsi olumlu top kullanabilme konusunda agir kaliyor. hem cabukluk eksigi var hemde yeterince cevik degil. Misal olarak dün Mehmet Ekici bircok pozisyonda nasil 2-3 kisiye karsi top saklayip olumlu kullandigina bakin. Nuri bunlari yapamaz. Iste bu yüzden isi zor diyorum hem bugün icin hemde gelecek yillar icin. yedekten öteye gecmesi zor.

Nuri Sahin'i Türkiye'de cogu kisi 10 numara, forvet arkasi filan zannediyor ama öyle degil. Nuri bildigin orta sahanin göbeginde oynuyor. defansa biraz daha yakin. oyunu geriden kurma görevini üstleniyor. ama dün yaptigi gibi maldonado paslari yapacaksa o bölgede maalesef siritiyor. Dün Selcuk nasil oynadiysa ayni oyun Nuri den beklenmeli. ama yok maalesef. bence asil sorun Dortmud'daki oyuncu yapisi bizde yok. Mesela Dortmund'da stoperler oyun kurma konusunda Nuri'nin baya yükünü hafifletiyor. keza sag ve sol bek sürekli bindirdigi icin Nuri'ye hem bos alan kaliyor hem de dikine pas atacak bir cok opsiyon. ama bizim milli takimin sistemi yillardir ayaga pasla rakip kaleye gitmek, bireysel aksiyonlarla sonucu belirlemek. Nuri bu sistemde zorlanmasi dogal zira hem stoperlerimiz oyun kurma konusunda asiri zayif, hemde Nuri orta sahada prese karsi olumlu top kullanabilme konusunda agir kaliyor. hem cabukluk eksigi var hemde yeterince cevik degil. Misal olarak dün Mehmet Ekici bircok pozisyonda nasil 2-3 kisiye karsi top saklayip olumlu kullandigina bakin. Nuri bunlari yapamaz. Iste bu yüzden isi zor diyorum hem bugün icin hemde gelecek yillar icin. yedekten öteye gecmesi zor.

Kusura bakmasin, kendisini cok severim ama öyle her gittigi yerde Dortmund'da ki ortam olmadan oynayamazsa büyük futbolcu olamaz. Büyük futbolcu dedigin her ortamda, her sekilde topculugunu gösterir.

Nuri'yi elestirmiyorum, sadece senin yazdiklarina göre cevap verdim.

Nuri ve Selçuk İnan'ın ikisi aynı anda sahada olduğu zaman birisinin çok etkisiz oynaması doğaldır. İkisinin de temel özelliği oyun kurma becerileri, takımı yönlendirme özellikleri. Dün bunu Selçuk İnan yaptı Nuri daha farklı bir rolde oynadı o yüzden de etkisiz oldu.

Elimizde Nuri gibi bir değer var olup da onu yedek bekleteceksek hiç boşuna sistem ve gelecekten bahsetmeyelim.

Ayrıca gene söylüyorum Nuri ve Mehmet Ekicinin(bireysel anlamda etkili ama takıma katkı bakımından etkisizdi) bu kadar etkisiz olmasının temel sebebi Burak'ın ileride tek forvet olarak görev yapması. Burak ileride sırtı dönük topu alabilecek ve hücumda çoğalmamıza zaman tanıyacak ve topları hücuma katkı yapan orta saha elemanlarımıza servis eden bir oyuncu değil. Zaten attığımız ikinci gol böyle bir forvetin takıma nasıl katkı yapabileceğini gösterir.

Mehmet Ekici bence etksisiz oynamadi. toplari gayet iyi kullandi. bence dün forvet'de Cenk Tosun oynasaydi en az Burak kadar, hatta daha etkili olurdu diye düsünüyorum. cünkü oyun zekasi ve sirti dönük oynama özelligi daha yüksek. Hiddink ona bu stresli macta yük bindirmek istemedi ama bence ileriki maclarda Cenk bu takimin 1. santraforu olmali. Semih de oyununu gidisatina göre girmeli. Burak kanatlarda bir alternatif olabilir.

Kusura bakmasin, kendisini cok severim ama öyle her gittigi yerde Dortmund'da ki ortam olmadan oynayamazsa büyük futbolcu olamaz. Büyük futbolcu dedigin her ortamda, her sekilde topculugunu gösterir.

Nuri'yi elestirmiyorum, sadece senin yazdiklarina göre cevap verdim.

katiliyorum. bir futbolcu bireysel yetenegini sergileyebilmeli. ne olursa olsun.

Burak ve Semih dün birlikte oynasalardı bayağı etkili olurlardı. İkiside birbirini tamamlıyorlar.

Üst Alt