Euro 2012 Rakiplerimiz; Almanya, Belçika, Azerbaycan, Avusturya, Kazakistan


Polonya ve Ukrayna'nın ortaklaşa düzenleyeceği 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası Grup eleme kuraları Pazar günü çekilecek.

NTV Spor ve Ajanslar

Güncelleme: 12:18 TSİ 02 Şubat. 2010 SalıPolonya ve Ukrayna'nın ortaklaşa düzenleyeceği 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2012) grup eleme maçlarının kuraları 7 Şubat Pazar günü Polonya'nın başkenti Varşova'da çekilecek.Kültür ve Bilim Sarayı'ndaki kura çekim töreni TSİ 13.00'te başlayacak.Elemelere katılacak 51 takım, UEFA milli takımlar sıralamasındaki puanlamalarına göre 6 torbaya ayrılacak. Kura çekimi sonucunda belirlenecek 9 gruptan 6'sı 6 takımdan, 3'ü ise 5 takımdan oluşacak.Eleme maçları, Eylül 2010-Kasım 2011 tarihleri arasında uluslararası maç takvimine denk gelen cuma/cumartesi ya da salı günleri oynanacak.Bu maçlar sonunda gruplarını birinci sırada tamamlayan takımlar ile en iyi puana sahip ikinci takım, ev sahibi ülkeler Polonya ve Ukrayna ile birlikte finallere direkt katılmaya hak kazanacak. Gruplarını ikinci sırada bitiren 8 takım arasında 11-12 ve 15 Kasım 2011 tarihlerinde çift maçlı eliminasyon sistemine göre oynanacak maçlar sonunda finallere yükselecek son 4 takımı belirlenecek.Türkiye, kura çekiminde 2. torbada yer alacak.EURO 2012 Eleme Grubu torbaları şöyle:1. Torba: İspanya, Almanya, Hollanda, İtalya, İngiltere, Hırvatistan, Rusya, Fransa, Portekiz2. Torba: Yunanistan, Çek Cumhuriyeti, İsveç, İsviçre, Sırbistan, TÜRKİYE, Danimarka, Slovakya, Romanya3. Torba: İsrail, Bulgaristan, Finlandiya, İrlanda Cumhuriyeti, Norveç, İskoçya, Bosna-Hersek, Kuzey İrlanda, Avusturya4. Torba: Slovenya, Letonya, Macaristan, Litvanya, Belarus, Belçika, Galler, Makedonya, Kıbrıs Rum Kesimi5. Torba: Karadağ, Arnavutluk, Estonya, Gürcistan, Moldova, İzlanda, Ermenistan, Kazakistan, Liechtenstein6. Torba: Azerbaycan, Lüksemburg, Malta, Faroe Adaları, Andora, San MarinoTürkiye A grubunda ;Türkiye , Belçika , Azerbaycan , Avusturya , Kazakistan, Almanya.
 
Cevap: Euro 2012 kuraları çekiliyor !Rusya

Türkiye

İsrail

Rum Kesimi

Ermenistan

AzerbeycanHep siyasetmi karışacak futbola,az da futbol karışsın :D
 
Cevap: Euro 2012 kuraları çekiliyor !ingiltere , türkiye , irlanda , belçika , estonya , azerbaycan..biraz zor olsun :)
 
Cevap: Euro 2012 kuraları çekiliyor !Rusya

Avusturya

Makedonya

Liechtenstein

San Marino

TürkiyeBöyle kolay olsun.
 
Cevap: Euro 2012 kuraları çekiliyor !hırvatistan-avusturya-makedonya-Liechtenstein-san marino

en ballı grup olur bu olur herelde:2_thumbs_up_-_anima
 
Cevap: Euro 2012 kuraları çekiliyor !İlk 2 gidiyor yine herhalde. Turnuvaya katılacağımıza eminim ancak 1. çıkalım, puanları toplayalım derim. Ne kadar kolay olursa, o kadar iyidir bizim için.
 
Cevap: Euro 2012 kuraları çekiliyor !Almanya

Türkiye

Kuzey İrlanda

Litvanya

Liechtenstein

San Marino

olsun bizim olsun.En zoruİngiltere

Türkiye

İrlanda

Galler

İzlanda

Azerbaycan

olur bizim için.
 
Cevap: Euro 2012 kuraları çekiliyor !Almanya

Türkiye

İsrail

Kıbrıs Rum

Liechtenstein

San MarinoBu grupdan 1. ,bilemedin 2. çıkarız
 
Cevap: Euro 2012 kuraları çekiliyor !Gelen geçenin 8723023 tane gol attığı bir takım vardı.

Faroe Adaları veya San Marino.

Hatta ikisi de olabilir.

Onlardan biri gelir inşallah :)

Şöyle bol gollü bir maç izlmeyeli ne kadar zaman oldu.
 
Cevap: Euro 2012 kuraları çekiliyor !San Marino'nun tek galibiyeti var galiba. Bir de bize karşı aldıkları beraberlik var.
 
Üst Alt