EURO 2020 Son 16 | Belçika 1-0 Portekiz | MS | 27 Haziran | TRT 1 - Sayfa 15 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

EURO 2020 Son 16 | Belçika 1-0 Portekiz | MS | 27 Haziran | TRT 1

santos mallığına doymasın. golü yiyene kadar maçı 90'da bitirmeyi aklından bile geçirmemiş. ondan sonra da at atabilirsen. belçika da bok gibiydi, eski 9 numaraları takımın başındayken daha vasat kadroyla daha güzel top oynuyolardı. bu dako mudur nedir onu alsalar 70'den sonra 5 kere kaleciyle karşı karşıya kalırlardı hazard'ı ölene kadar sahada tutup portekiz'i umutlandırdı. sonuçta her şeye rağmen hak eden kazandı, meunier ve hazard için sevindim.

Bunlar mi sampiyon olacak?
aykut-kocaman-her-seye-ragmen-sampiyon-olacagiz_02.jpg

portekiz hocasi ne yaptigini bilmiyor gibi. hücum plani yoktu. vitor reis veya villas-boas iyi gelir. enerjisi düsüktü hocalarinin. bitmis.

* macin adami.torgan hazard.
*macin yildizlari ; torgan hazard,munier,kalecileri courtois,eden hazard,witsel....
*macin kotuleri: tielemans,lukaku,sonradan giren mertens ve carrasco....
-torgan sol tarafi resmen tek basina ayakta tuttu ofans ve defans anlaminda...ayagina gelen toplari da bir hatali pas disinda muthis olumlu kullandi,takimini soldan ataga cokca cikardi,abisini bir anlamda rahatlatti,, golu de kremasi oldu.
-munier sagdan cok iyi bindirmeler yapti, iyi ortalar kesti,diyagonal pasta asisti keza muthis kollektif idi... hava toplarinda defansif oalrak iyi savunma yapti kanadinda,..kimi zaman kademeye kritik girisleri oldu defansta....
-eden hazard resmen on tarafta takiminin her seyi idi,.. yaka paca bir kac kez indirdiler, bayagi da kostu efor sarfetti, daha saktliktan tam donememis bir oyuncu icin sahsen sasirdim ve takdir ettim,..ki, ekstra efor performans yuzundne cikmak zorunda kaldi.
-lukaku gelen kontralarda cok top ezdi,ataklari bitiremedi, ikinci adimi atamadi top ayagina geldiginde-ki geriden iyi uzun toplar ve bazen ortasahadan derinlemesien kacirdilar kendisini fakat bunlarda pepe ve diger ekurisine karsi gelemedi... interdeki performansini mumla aratti diyebilirim kendi adima....
-mertens yalanci kosu bol yapti, hocalarini anliyorum,ofans kdb cikar yerine ofans girer ,mac oncesi taktigini,,,fakat yerinde olsaydim skorun da verdigi avantaj ile daha orta saha mucadelesien yatkin birini alirdim. hic bir sey yapmadi resmen mertens...
-tielemans leicester de en begendigim oyunculardan,bu sezon muthis performansi sergiledi,,,bugun inanilmaz eli ayagina dolasti bayagi top kayiplari yapti ,bir kac saglam tehlike ile sonuclanan,,,, ayagindaki toplari kaybetti,paslari yerini bulmadi,adamini savunamadi butun yuk witsel,kanatlara munier,torgan ve orta ondeki eden hazarda bindi,..
-carrasco girdiginden son duduge kadar etkili kontralari basitce degerlendiremedi,yonlendiremedi,sonuclandiramadi,..
bir kac kontra da lukaku ile ikisi ,eli ayaklarina dolasti topu rakip stoperlere birakip donduler kontralardan son dakikalardaki...

belcika hocasi, resmen maci izledi. portekiz dalga dalga sut,orta,havadan oynama ile golu ariyorken,direkten donen top,kalecinin cizgiden cikardigi kafa vurusu, dalotun kaleci nin arkasina dusen topa dokunamasi,joao felix'in ceza sahasindaki kafa vurus,sutu... ceza yayi onundne atilan hedefi bulan bulmayan sutlar... portekiz gol icin adam soktukca,belcika hocasi da bizim gibi izledi... yatip kalksin torgan,munier ,witsele ve edene dua etsin ekstra efor yaptilar takim defansif mudafa alirken... kaleci ayri alkisi hak ediyor kritik kurtarislarla turun kendilerinde kalmasinda onemli basrollerdendi...

ronaldo iki belcika kulesinin arasinda pozisyon bulamadi gibi... cevresine dusen toplari takim arkadaslari direge,kaleciye,auta nisanladilar... olmadi fileleri bir turlu bulusturamadilar.....

portekiz hocais gol icin tum etkili oyunculair oyuna soktu. geriye sadece gol,ler kalmisti,gecemediler rakip direkleri....

hakem kotuydu,,, kdb ve hazard'a yapilan fauller , sag kanatta olusan mucadelede lukaku'nun kafasina gelen rakibin kramponu ,arkasindan oyunun durmasi munakasalar vs....

tipki ispanyol lahoz gibi kotu bir yonetim gosterdi.
o maci hatirlarsak, lahoz grup macinda portekiz-fransa mucadelesinde fransaya 4 sari verip portekize kart bile gostermemisti, ozellikle bruno fernandez in macin son dakikasinda yaptigi taban hareketi fiyasko kararla gecistirildi.

hakemlik olarak da iyi bir turnuva olmuyor gorunuse gore.... felix gibi bir hakemin bu denli vasat yonetimi sasilacak bir durum,kendi kalitesine yakismayacka bir mac oldu bir anlamda.

mac icin son diyecegim, belcika zor da olsa turu atlayan taraf oldu.
italya vs belcika renkli mac olur....kacirilmamali...........

Üst Alt