EURO 2020 YF | İngiltere 2-1 Danimarka | MS | 7 Temmuz | TRT 1 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

EURO 2020 YF | İngiltere 2-1 Danimarka | MS | 7 Temmuz | TRT 1

danimarka'da dünkü maçta ciddi yorgunluk sezdim. Hep aynı isimler oynuyor. Birde artık rahatlar, burada elenseler kimse tek laf etmez

maç sanırım 60.000 ingiliz önünde oynanacak. Ben 2-0 gibi skorla ingilizler alır diyorum

danimarka'da dünkü maçta ciddi yorgunluk sezdim. Hep aynı isimler oynuyor. Birde artık rahatlar, burada elenseler kimse tek laf etmez

maç sanırım 60.000 ingiliz önünde oynanacak. Ben 2-0 gibi skorla ingilizler alır diyorum
Dün ilk 11 oynayanlar haricinde toplamda en fazla forma giyen 5 oyuncudan 3'ü her mac yedekten girmis (Jensen, Nörgaard, Cornelius). Wass ve Poulsen disinda hep dün oynayanlar ilk 11 cikmis. 14-15 oyuncuyla buraya kadar geldiler. Yari finali kesinlikle hak ettiler ama dar kadronun artik gücü kalmadi. Ingiltere'nin genis kadrosu ve oynamayan bir sürü kalite oyuncusu var. Ingilizler 1'den fazla gol yemez.

Dün ilk 11 oynayanlar haricinde toplamda en fazla forma giyen 5 oyuncudan 3'ü her mac yedekten girmis (Jensen, Nörgaard, Cornelius). Wass ve Poulsen disinda hep dün oynayanlar ilk 11 cikmis. 14-15 oyuncuyla buraya kadar geldiler. Yari finali kesinlikle hak ettiler ama dar kadronun artik gücü kalmadi. Ingiltere'nin genis kadrosu ve oynamayan bir sürü kalite oyuncusu var. Ingilizler 1'den fazla gol yemez.

aynen öyle. İspanya ile oynasalar belki çok yansımazdı ama ingiltere fizik olarak en güçlü takım. Eriksen olsaydı belki duran top, frikik ile etkili olurdu ama o da yok. Dün son 20 dakika çekya tüm oyuncularıyla ilerideydi ama danimarka kontra yapamadı

rusya ve galler maçında 4 olmuştu ama dün olmadı

Football is coming home
bu sefer olacak gibi...
gozlemlerim kadariyla turnuva da ilk gunden bugune kirilgan olmayan tek takim ingiltere...
pragmatik anlayista olan bir hocalari var. oyuncu secimi ve taktik kurguyu ,rakibe gore en uygun olan denklemi kurup cikan bir ingiliz milli takimi izledim turnuva daki oynadiklari maclarda...

tahminim, eger bu konsantrasyonla cikarlarsa silindir gibi gecmeleri olasi bu turu...
hoca ,oyuncular aciklamalar mac onleri ve sonralari, cok asiri inanmislik ve olaya hakimiyet mevcut gibi ingilizlerde...
her mac oncesi ozellikle bu noktalari ayri okudum ,izledim roportajlar ozelinde.

bir cok turnuva izlemis biri olarak, kanimca, burdan donerlerse yikilirlar gibi...

bu sefer olacak gibi...
gozlemlerim kadariyla turnuva da ilk gunden bugune kirilgan olmayan tek takim ingiltere...
pragmatik anlayista olan bir hocalari var. oyuncu secimi ve taktik kurguyu ,rakibe gore en uygun olan denklemi kurup cikan bir ingiliz milli takimi izledim turnuva daki oynadiklari maclarda...

tahminim, eger bu konsantrasyonla cikarlarsa silindir gibi gecmeleri olasi bu turu...
hoca ,oyuncular aciklamalar mac onleri ve sonralari, cok asiri inanmislik ve olaya hakimiyet mevcut gibi ingilizlerde...
her mac oncesi ozellikle bu noktalari ayri okudum ,izledim roportajlar ozelinde.

bir cok turnuva izlemis biri olarak, kanimca, burdan donerlerse yikilirlar gibi...
Inanmayanlarin basina neler geldigini gorduk hocam. Her ne kadar sevimsiz gorunse de Southgate gecen DK'ndan der almis gibi. Basklarina da dedigim gibi ilk maclardaki ruhsuzluk sorununu gidermesi icin Maguire, Henderson gibi oyunculari dahil etmesi gerekiyordu ve onda oyle yapti. Senin gozlemledigin inanmisligin sebebi bu.

Bu tip turnuvalara yavas baslamak cok onemli degil aslinda. Biz futbolseverler olarak hep heyecanli, bol gollu maclar bekliyoruz ve grup maclari ozellikle ilk iki mac o sekilde gitmeyince hocalari korkaklikla veya topculari isteksizlikle sucluyoruz. Ama ayni bir sarkiyi bestelerken ya da bir hikaye veya filmi kurgularken tempoyu giderek artirmak gekektigi gibi bu tip turnuvalarda da ayni seyi yapmak daha faydali. Ya da bir lig sezonuna zimba girip sonradan sonmektense yavas baslayip arap ati gibi birinci bitirmek daha iyidir. Ingiltere bunu yapiyor.

Bu mac ozelinde de Danimarka kisitli kadrosuyla guzel de oynayarak buraya kadar geldi. Ingiltere ise ozellikle hucumda cok daha derin bir kadroya sahip. Bir mac Sterling, bir mac Sancho, bir mac Grealish iyi oynayarak takimlarini sirtladilar. Bu macta da Foden olabilir ya da Rashford. Danimarka'nin Poulsen'e ozellikle bu macta ihtiyaci var. Braithwaite yorulmaya basladi zira. Zaten iyi bir bitirici degil. Dolberg surpriz yapmaya devam edebilir ama karsisindaki defans bu sefer daha saglam.

Ama kolay ama zor yarin yine de ilginc bir skor ortaya cikabilir. Ben acikcasi Danimarka ruyasinin Wembley'de son bulacagini dusunuyorum.

Üst Alt