EuroBasket 2009 | Türkiye 84-76 Litvanya | 7 Eylül | İYİ BAŞLADIK! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

EuroBasket 2009 | Türkiye 84-76 Litvanya | 7 Eylül | İYİ BAŞLADIK!

Bileğinize Kuvvet

Avrupa Basketbol Şampiyonası, Polonya’da bugün başlayacak, 12 Dev Adam sahne alacak. A Milli Takımımız ilk sınavında Litvanya’ya karşı oynayacak, 22.15’te başlayacak maçı NTV naklen yayınlayacak.

36. Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası finalleri bugün Polonya’da start alacak, A Milli Basketbol Takımımız, Wroclaw kentinde saat 22.15’te, NTV’nin de canlı yayınlayacağı maçta açılışı Litvanya ile yapacak.

Ay-yıldızlı ekibimizin mücadele edeceği D Grubu’nun diğer karşılaşması ise ev sahibi Polonya ile Bulgaristan arasında oynanacak. 12 Dev Adam yarın Bulgaristan ve çarşamba günü de Polonya ile oynayarak ilk tur maçlarını tamamlayacak. Grubu ilk üç sırada bitiren takımlar, C Grubu’nun ilk üç sırasından gelen takımlarla birlikte oluşacak F Grubu’na yükselme hakkı kazanacak. F Grubu maçları ise Lodz’da oynanacak.

Cevap: EuroBasket 2009 | Türkiye - Litvanya | 7 Eylül |22:15

LİTVANTA KADROSU

Tomas Delininkaitis PG 1,90

Simas Jasaitis PF 2,01

Robertas Javtokas C 2,11

Arturas Jomantas SG 2.00

Mantas Kalnietis PG 1,94

Linas Kleiza PF 2,03

Darjus Lavrinovic C 2,12

Ksistof Lavrinovic PF 2,09

Mindaugas Lukauskis PF 1,98

Jonas Maciulis PF 1,98

Andrius Mazutis PG 1,80

Marijonas Petravicius C 2,07

Simas Jasaitis yeni transferimiz.

Cevap: EuroBasket 2009 | Türkiye - Litvanya | 7 Eylül |22:15 | NTV

Zor maç ama bizim takımın ne yapacağı belli olmaz... :)

Litvanya'nın eksikleri çok ancak basketbolda bir ekol olduklarından bizi her zamanki gibi zorlarlar.Ben zorlanabileceğimizi ancak maçı kazanacağımızı düşünüyorum.

Hidayet'e de çok iş düşecek.Rakip doğal olarak Hidayet'e ekstra önlemler alacaktır.Hidayet geçtiğimiz sene Orlando'da yaptığı gibi doğru pas kanallarını doğru zamanlarda bulursa Litvanya'nın direncini kırmamız kolaylaşacaktır.

Milli Takım'a başarılar diliyorum.Öncelikle Top 8'e daha sonra da kupaya kadar uzanırız inşallah...

Rakibin eksiklikleri olsa da çok ümitli değilim.

Litvanya pota altımızda çok etkili olacaktır,biz ise kısalaramızla fark yaratmaya çalışacağız,guard mevkisinde ciddi sıkıntısı var onların bunu avantaja çevirebilmeliyiz.

Hido'ya büyük iş düşecek,sinirlerine hakim olması çok önemli..

Takıma güveniyorum ama tanjeviç'e hiç güvenmiyorum,favori çıkıyor litvanya umarım kazanırız,başarılar 12 dev adama,kalbimiz onlarla.

Ilgauskas da oynamiyormus galiba dogru bu haber ?

Çok ama çok zor bir maç. Ersan, Lavrinovic kardeşlerle nasıl başa çıkacak bilemiyorum. Kazanırız umarım..

İbrahim Kutluay'da yorumcu olmuş.. Hey gidi yalan dünya..:D

Demet Akalın mı Demet Şener mi polemiklerini hatırlarım bu İbo'nun,vay anasını yorumcu da olurmuş kereta.

İyi konsantre maçı alabiliriz. Rakipte siskauskas ile jasikevicius yok sanırm bu büyük avantaj bizim için.

Ender az süre alırsa yeneriz.

13-11 öndeyiz. Beklediğimden daha iyi oynuyoruz.

Üst Alt