EuroBasket E Grubu 1.Maç | Türkiye 64-68 Fransa | 7 Eylül | Maç Sonucu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

EuroBasket E Grubu 1.Maç | Türkiye 64-68 Fransa | 7 Eylül | Maç Sonucu

logo.png

b96b4tur.png
b064825782412.png
0df90fra.png

4aa58siemensarena.jpg

Ntvspor-3.png

EuroBasket 2011 E Grubu 1.Maç

Türkiye - Fransa

Siemens Arena, Vilnius

7 Eylül

21.00

NTV Spor

Cevap: EuroBasket E Grubu 1.Maç | Türkiye - Fransa | 7 Eylül | 21.00 | NTV Spor

Geçen sene ezmiştik,yine yapabiliriz:eek:

Fransa geçen seneden çok daha güçlü zor maç olacaktır.

Fransa'nın kadrosu çok gelişti.Geçen seneden çok daha farklı ve iyi bir kadroya sahipler.Az önce maç vardı 3 lükler dışında iyi takım.

Sırbistan macını kazanmaları moral oldu ama cok yoruldukları bir gercek. Pota altı savunmasını iyi yaparsak macı kazanırız çünkü dıs atıs kullanmayı pek sevmiyorlar. Dolayısıylada sürekli potaya saldıracaklar. Semih ve Kerem'in eksikliğinden dolayı basımız ağrıyacaktır ama onları kötü bir yüzdede tutarsak kazanacağımızı düşünüyorum.

Yorulmaları bir sorun olmayacaktır çünkü takımı taşıyan oyuncular zaten NBA den bu tempoya alışıklar.Üstüne birde bir günlük ara var.Çok hareketli bir savunma yapıyorlar ve Noah'ın varlığı bu savunmayı daha da etkili kılıyor.Çok zor bir maç olacak.En azından dış atış denemekten kaçınacak olan Fransa ile pota altında mücadele vermek bizim biraz avantajımız olabilir.Ayrıca en önemli sorun kesinlikle ribaund da olacak gibi.

Geçensene yıldızları yoktu. Bu maçı alalım çeyrek final garanti diyorum.. Diğer grubu görmeniz lazım.Onlardan biri gelecek.

Cevap: EuroBasket E Grubu 1.Maç | Türkiye - Fransa | 7 Eylül | 18.00 | NTV Spor

litvanya maçlarını 21:00 de oynadığı için bizim maçın saati 18:00 a alındı.

sırbistan macında 2liklerde fransa 65/34 atmışlar 3lükleri 7 de 1 oda uzatmada geldi. yani cogunlukla icerden oynuyorlar. biz iyi 3 lük atan takımlarda zorlanıyoruz. fransayla başa baş oynarız. ama hidayet ve ersan bukadar istikrarsız oynamazsa. birde ender keremden daha cok süre alması gerek.

Uzunları çok atletik ve Tony Parker gibi reisleri var ama ben yinede yeneceğimizi düşünüyorum.Enesin çok iyi oynaması lazım bu maç.

Bu karşılaşmanın saati kesin olarak kaçtır? EuroBasket 2011 'in resmi sitesine baktığımda 18:00 olarak gösteriyor. Saat farkı var mı diye, İspanya maçımızın saatine baktım. Orada saat 17:45 olarak yazıyordu. Ki maçta 17:45'te yayınlandı. Bazı sitelerde 19:00 diyor. Burada 21:00 diyor. Kesin saat kaç, bilgisi olan var mı?

Avrupa'da burdan 1 saat ileri gösteriyor.

Mac saati kesin olarak doğrudur.

Millilerimizin bugün oynadıkları İspanya mücadelesi, tekrar tekrar izletilmeli. Bugüne kadar savunmamızla geldiğimizi artık herkes anlamıştır umarım. Aynı savunma sertliği ve takım oyununu Fransa karşısında göstermemiz gerekiyor. Fransa buraya 2010'daki kadrosundan çok daha güçlü bir ekiple geldiler. Grupta 5'te 5 yapmalarıda bunun en bariz örneği. Tony Parker'ın maçın her anında tehlike yarattığını unutmamalıyız. İçeriden ve Dışarıdan bitirebilen çok kaliteli isimlere sahipler. İşimiz İspanya maçındakinden daha zor. Umarım işler bizim için yolunda gider.

ömer ve enes e çok iş düşücektir artık turnuvaya oguz u da dahil etmemiz lazım tek ömerle bütün turnuvayı kaldıramayız

hidayetin ve ersan ın ritime girmesi lazım özellikle hucumda ve malesef eski bir galatasaraylı olan benim basketi sevmemi saglayan orhun ene koç olarak daha gelişim saglamalı hiç bir hucum sablonumuz yok çizili bir oyun yok oyuncular kafalarına göre hücum yapıyorlar

bunların yanı sıra sutlarımızda da istikrar yok ispanya maçında savunma mücadele iyidi ama ya pao gasol olsaydı diye düşünmeden edemedim

özetle bu oyunla ve teknik kadroyla bu form düzeyiyle çok zor bir an önce kendimize gelmeliyiz

Almanlar 0 galibiyet ile geldi. İspanya ve Almanya rakiplere çelme takarsa toplam 2 galibiyet bile bize yetebilir.

Bugun izlediğim ispanya - türkiye maçını türkiye kötü haliyle kazandıysa;

fransa engelini rahat aşar en az 10 sayı fark yapacağımızı düşünüyorum.

Bizim moralimiz yerinde, Fransa'nın herşeyi yerinde dengel ibir maç olacaktır. Ama burun farkıyla bizim kazanacağımızı düşünmekteyim..

Fransa'nın turnuva maçlarını takip ettim elimden gelebildiğince. Geçen seneden daha iyi ve güçlü kadroları var. Fakat bu bizim onları yenmemize engel değil. Bizim Semih Erden ve Kerem Tunçeri gibi önemli 2 eksiğimiz olabilir. Fakat Ömer Aşık'ın, Semih Erden'in kendisiyle birlikte yerini nasıl doldurabildiğini gördük. Enes Kanter ile ikisini çok iş düşecek. Fransa içeri oynamayı seven fakat 3lüklerde kötü olan bir takım. Bugün son olarak Sırbistan maçını izledim. Boyalı alanda Ömer ile savunmayı iyi yapmamız gerekiyor. Dış atışlarda iyi olmadıkları için alan savunması yapmamız lazım. Alan savunmasıyla içeri girmelerini engelleyebiliriz. 3lüklerde Ömer Onan ve Hido'nun devreye girmesi gerekiyor. Bir de Ender'in. Ersan ise bu sıralar içeri girmeyi tercih ediyor. 3lük kullanırken çok acele ediyoruz. Boyalı alanda Enes'i kullanmalıyız kesinlikle. İçeri giremediğinde ortadan 2likleri kullanıyor Enes. Emir'i unuttum, Emir zaten gerekeni yapacaktır, adamı iyi ki devşirmişiz diyorum. Bence başa baş mücadele olacaktır. Ama burun farkıyla biz kazanırız. İnşallah. :)

Bu arada Hido'yu kesinlikle o son 3lüğüyle övmemiz lazım. Fazlasıyla gereksiz top kaybı yapıyor. Pasları da başarız. Nerede o güzel asistler Hido?

Kerem'i de benchte tutmamız gerekiyor, bize yarar sağlar.

Üst Alt