Euroleague'de Rakip Paok - Sayfa 14 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Euroleague'de Rakip Paok

Cevap: Euroleague'de Rakip Paok

Euroleague gruplarına kalmayı o kadar çok istiyorum ki Allah"ın izniyle kalacağız inş.

Takımlar hakkında çok bilgim yok ama heralde herkes final ayağına kadar geliriz diye düşünüyordur. Rytas ise sıkıntılı. Tabi onların durumunu da çok bilmiyorum.

Bir de geçmemiz durumunda Banvit'in gelememesi halinde D grubuna geçecekmişiz ki orası çok çok sıkıntılı bir grup olmuş :D

29 Eylül ve 2 Ekim'de yapılacak eleme maçlarında 16 takım, bu iki biletin sahibi olmak için mücadele verecek

47514239942235776270.png

Ben çok iyi bir kura çektiğimizi düşünüyorum.Heleki khimki ve albadan çekincelerim vardı sonuçta tek maç ve hatası mümkün değil.

Paoktan başlıyalım malum yunanistanı ekonomik kriz deldi geçti.Bu yüzden Selanik hariç her yerde Paok'u kolay geçeriz düşüncesindeyim

Asvel Gravelines maçında ise iki takımda birbirlerini yenebilir burdan gelecek takım bizden daha çok yorgun gelcegini düşünüyorum.İki takımında bizimle yarışacak ne tecrübesi ne kadro kalitesi var bunuda geçeriz.

Gelelim final maçına birincisi final maçında bizim karşımızda kim olursa olsun çok ama çok yorgun bir takım gelicek.Rytas geldi diyelim bir ekol olan Buducnost ardından gene sistemli olan Cholet veya ekol olmus bir takım olan Cibona ise karsılasacak.Cholet geldi diyelim Cibona gibi ekol bir takımdan sonra kadrosunu çok iyi takviye eden Rytası geçmeleri kolay olmucaktır.

Ayrıca hatırlatalım bu 3 maç 4 günde oynanacagında pek dinlenme fırsatıda yok takımların.Geniş kadromuz burda bize yardımcı olacaktır.

Tek Korkum maçların Litvanya veya Yunanistanda oynanmasıdır.Bunuda tarafsız veya İstanbula aldırırsak hem gurbette hem içerde taraflarımızın desteğiyle Euroleague çıkacagımızdan eminim.

Euroleague'de %90 ihtimalle C grubundan D grubuna transfer olacağız ordada ilk 3'ü zorlarız gibi geliyor bana...

47514239942235776270.png

Ben çok iyi bir kura çektiğimizi düşünüyorum.Heleki khimki ve albadan çekincelerim vardı sonuçta tek maç ve hatası mümkün değil.

Paoktan başlıyalım malum yunanistanı ekonomik kriz deldi geçti.Bu yüzden Selanik hariç her yerde Paok'u kolay geçeriz düşüncesindeyim

Asvel Gravelines maçında ise iki takımda birbirlerini yenebilir burdan gelecek takım bizden daha çok yorgun gelcegini düşünüyorum.İki takımında bizimle yarışacak ne tecrübesi ne kadro kalitesi var bunuda geçeriz.

Gelelim final maçına birincisi final maçında bizim karşımızda kim olursa olsun çok ama çok yorgun bir takım gelicek.Rytas geldi diyelim bir ekol olan Buducnost ardından gene sistemli olan Cholet veya ekol olmus bir takım olan Cibona ise karsılasacak.Cholet geldi diyelim Cibona gibi ekol bir takımdan sonra kadrosunu çok iyi takviye eden Rytası geçmeleri kolay olmucaktır.

Ayrıca hatırlatalım bu 3 maç 4 günde oynanacagında pek dinlenme fırsatıda yok takımların.Geniş kadromuz burda bize yardımcı olacaktır.

Tek Korkum maçların Litvanya veya Yunanistanda oynanmasıdır.Bunuda tarafsız veya İstanbula aldırırsak hem gurbette hem içerde taraflarımızın desteğiyle Euroleague çıkacagımızdan eminim.

Euroleague'de %90 ihtimalle C grubundan D grubuna transfer olacağız ordada ilk 3'ü zorlarız gibi geliyor bana...

Ağzınızdan bal damlıyor ama ben sizin kadar rahat değilim. Bunun da bir kaç sebebi var;

1- Maçlar tek maç usulü olacakmış. Bu çok kötü. Tek maçlarda herşey olabilir. Dallas Mavericks ile oynasanız bile onlar çok çok kötü bir günlerine denk gelirler siz çok çok iyi gününüze denk gelirsiniz ve yenersiniz. Örnk : Olympiakos - Fenerbahçe, Barcelona - Fenerbahçe vs...

2- Rytas, Cholet Basket, Cibona gibi Eurolig tecrübesi kültürü olan takımlar beni korkutuyor.

3- Elemelerin rakiplerimizden birinin ülkesinde yapılma ihtimali. (Fransa, Yunanistan ve Litvanya tam bir felaket olur bizim için)

Hem bir de rakipler yoruluyor da biz niye yorulmuyoruz? O kısmını pek anlayamadım. Biz biyonik adamlar ile mi oynayacağız. Yorulmayan cinsten? :D

Ağzınızdan bal damlıyor ama ben sizin kadar rahat değilim. Bunun da bir kaç sebebi var;

1- Maçlar tek maç usulü olacakmış. Bu çok kötü. Tek maçlarda herşey olabilir. Dallas Mavericks ile oynasanız bile onlar çok çok kötü bir günlerine denk gelirler siz çok çok iyi gününüze denk gelirsiniz ve yenersiniz. Örnk : Olympiakos - Fenerbahçe, Barcelona - Fenerbahçe vs...

2- Rytas, Cholet Basket, Cibona gibi Eurolig tecrübesi kültürü olan takımlar beni korkutuyor.

3- Elemelerin rakiplerimizden birinin ülkesinde yapılma ihtimali. (Fransa, Yunanistan ve Litvanya tam bir felaket olur bizim için)

Hem bir de rakipler yoruluyor da biz niye yorulmuyoruz? O kısmını pek anlayamadım. Biz biyonik adamlar ile mi oynayacağız. Yorulmayan cinsten? :D

Sorularını hepsine tek tek cevap vereceğim

1-Euroleague ilk 10 maçlık devresinde büyük takımlar pek fazla onemsemez geneldede 8 2 7 3 lük galibiyet serileri ile 1 2 sırayı kolayça alırlar.Bu yuzdendır oli ve pana gibi büyük takımlar ilk euroleague elemelerinde sıradan takımlara yenilebilir.

Ornek:Brose Oli ,Real Madridin 1 2 maçı

Oysa bu euroleague elemelerinin telafisi yok euroleague grup maçlarında 1 maç yenilseniz dahi telafi edebilceginiz 9 tane daha var oluyor.Yani bu maçlarda herkes %100 vermek için sahada olacaktır...Sporda ayrıca her zaman yenilebilir yada yenemeyebilirsiniz..

2-Rytas Cholet Cibona hiç gozunu korkutmasın bunlar zaten birbirlerini oynacagindan bizimle son maçta karsilabilirler son maçta galip gelmeniz daha büyük olasılık.

3-Yunanistanda Fransada Litvanyada tabikide bizim gozumuzu korkutuyor ama Euroleague girmek istiyosan yenmek zorundasin

4-Şöyle düşün biz paokla oynarken kadro kalitemiz cok büyük fark var macın 2 yarısında oyuncuları dinletebiliriz.Oysaki asvel ve gravelines denk takımlar ve birbirlerinin ne yapacagını ikiside ezberlemis bu yuzden bu maca yogunlasmaları daha fazla olcaktır.Ayrıca bir mevkinin yedegi bile bizde cok iyi oyuncular oldugundan ikinci maça dinç olacak takım biziz.

Lakovic 30 dk oynar ilk maçta ikinci maçta tutku ender reyizler var misal....

Biz asvel veya gravelines ile oynarken rytas buducnost gibi ekolu gecmek zorunda onu gecincede cholet ve cibona gibi euroleaguede gecen sezon mac yapmıs bir takımıda gene gecmek zorunda.

Dedigim gibi bu maçlar 4 gün içinde oynanicak ve kadrolara bakarsanız en geniş kadro bizde gözüküyor ki karşı taraftan gelecek takımda bizden daha yorucu 2 maç yapmıs halde gelecektir.

Rakip takımların yetkilerleri açıklama yapmış.Çoğu bizle eşleşmediği için dua ediyorlar. Baya övmüşler. Anlaşılan bizden çok çekiniyorlar.

Tek korkum khimki ile yolumuzun bi yerde çakışmasıydı çok şükür ki böyle bir durum ortada yok . Yolumuz zor değil ama kolayda değil eğer çıkıp bu sene oynadıgımız oyunu oynarsak euroleague gruplarınını zorlarız .

Tek korkum khimki ile yolumuzun bi yerde çakışmasıydı çok şükür ki böyle bir durum ortada yok . Yolumuz zor değil ama kolayda değil eğer çıkıp bu sene oynadıgımız oyunu oynarsak euroleague gruplarınını zorlarız .
onlar khimki

karşılaşsak nolur

(kelime esprisine dikiz) :)

Euroleague e kalmak için çok fazla zorlayacağımızı düşünüyorum ama ilk turda paok bize rakip bile olamaz.

Yunan takımlarının krizdeymiş Paok karşısında pek zorlanmayız gibi ama bir tur sonraki rakipler biraz daha zor gibi.

bu sene euroleague'e kalmak önümüzdeki sezonlarda daha iddialı takımlar kurmak açısından bile çok önemli.

ilk turu rahatlıkla geçeceğimize inanıyorum. ikinci tur daha zorlu geçer ama onuda geçeriz gibi duruyor. zorlanırsak üçüncü turda zolanırız.

geçen seneki takım özverisi bu senede olursa her takımı eleyebiliriz.

Üst Alt