Europa Universalis IV - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Europa Universalis IV

EU4' ve stellaris'i steam üzerinden satın almamak gibi bir hata yaptım zamanında aldığım oyunları steam'e ekleme şansım var mı ? Bir ara yeniden denemeyi düşünüyorum çünkü EU4'ü lakin steam üstünden olmadığı için mod yüklemek falan zor.

Farketmiyor reis 3 kere iade yaptığım oyunu geçenlerde 4.kez satın aldım.Bu sefer iade etmedim ama :asd22:

İade konusu 2 saat ve 2 haftayı geçmediği müddetçe sıkıntı yok.Bazen 3-4 saat dolsa bile kabul ettikleri oluyor.Tamamen şans faktörü devreye giriyor.Ha mesela bazıları 2 saatlik oyunlar oluyor alıyor,oynuyor bitiriyor sonra iade ediyor.Ne kadar adil bir olay orasını bilemem tabi

eu4 starter pack: declare war without a casus belli >x country entered into a military coalition >comet sighted >black news indeed >rebel uprising >take loan >declare bankruptcy >rage quit >buy more dlc

Ara vermiştim bu gece yine başlayayım dedim HOI 4'e. Almanya ile başladım yavaş ve bilinçli bir şekilde ilerledim, çekoslavakyaya savaş açtım bir ayda falan savaş biter diye tahmin ediyordum öyle olmadı, nasıl oldu hala çözebilmiş değilim bir anda kontra yedim berlin falan düştü bende hızlı bir şekilde alt+f4 yaparak karşılık verdim bu hamleye... Neyi yanlış yaptığımı çözeydim iyiydi.

Ara vermiştim bu gece yine başlayayım dedim HOI 4'e. Almanya ile başladım yavaş ve bilinçli bir şekilde ilerledim, çekoslavakyaya savaş açtım bir ayda falan savaş biter diye tahmin ediyordum öyle olmadı, nasıl oldu hala çözebilmiş değilim bir anda kontra yedim berlin falan düştü bende hızlı bir şekilde alt+f4 yaparak karşılık verdim bu hamleye... Neyi yanlış yaptığımı çözeydim iyiydi.

Hangisi daha iyi sence ? Eu4 mü Hoi4 mü ?

Paradox oyunlarından genel itibariyle uzak duruyorum ama yolum düşerse uğrarım belki

Hangisi daha iyi sence ? Eu4 mü Hoi4 mü ?

Paradox oyunlarından genel itibariyle uzak duruyorum ama yolum düşerse uğrarım belki
EU 4 genel anlamda daha detaylı bir oyun, HOI 4 de ise savaş stratejisi ön planda. Diplomasi,ticaret falan düdük gibi HOI'de, ama savaş stratejisi açısından EU'den çok daha kapsamlı.

Ben ikinci dünya savaşı dönemine ilgim epey fazla olduğundan bir de hali hazırda öğrenme eşiğini aştığım için HOI oynuyorum, biri diğerinden iyi diyemem açıkçası tamamen kişisel zevk ve tercihlere göre değişir çünkü.

Üst Alt