Eurovision 2012 Türkiye Temsilcisi Can Bonomo | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Eurovision 2012 Türkiye Temsilcisi Can Bonomo

TRT'nin uzun tartışmaların ardından bu yıl Bakü’de düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi Can Bonomo'nun temsil edeceği iddia edildi.

TRT'nin bu yıl Eurovision'a göndereceği isim için aralarında Kıraç, Murat Boz, Hande Yener ve Atiye gibi birçok ünlü ismin adı geçmişti ancak Medyatava'nın iddiasına göre bu kişi Can Bonomo oldu.

2012 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edeceği söylenen Bonomo, Eurovision şarkısını da kendisi besteleyecek.

CAN BONOMO KİMDİR?

İzmirli Can Bonomo, müziğe 8 yaşında gitar çalarak başladı. Ortaokul ve lise boyunca sürdürdüğü müzik çalışmalarına İstanbul’da devam etti. 17 yaşında İstanbul semalarına açılmaya karar veren Bonomo, müzik dünyasına ses prodüksiyonculuğu yaparak atıldı. Bilgi Üniversitesi’nde Sinema-Televizyon Bölümü’nde okudu. Üniversite yıllarında Radyo Klas, Number One FM ve Radio N101’de radyoculuk yaptı. Daha sonra, televizyona geçerek Number One TV ve MTV’de televizyon programları hazırladı. Televizyonculuk kariyeri süresince çeşitli reklamlarda rol aldı.

Müzisyenlik kariyeri, Irwin Welsh’in ****o adlı kitabının ilk yaprağına sardığı demosunu Can Saban’a gönderdiğinde yeni bir boyut kazandı.

Lise ve üniversite yıllarında amatör müzik gruplarıyla İzmir ve İstanbul'da birçok konser veren Bonomo, sonunda "Hazırım" diyerek ilk albümü için kolları sıvadı. Yaklaşık iki yıllık hummalı bir hazırlıktan sonra da Ocak 2011’de Can Saban'ın yapımcılığı ile ilk albümü “Meczup”u yayınladı.

TARZI: İSTANBUL MÜZİĞİ

Müzikal yolculuğu boyunca The Shins, Wax Poetic, The Kinks, The Libertines ve The Beatles’dan etkilenen ve esinlenen Bonomo, Alaturka nağmelerden indie melodilere gezinen müziğini 'İstanbul Müziği' olarak tanımlıyor.

Sanatın hemen her dalına ilgi duyan Can Bonomo, müziğin yanı sıra illüstrasyon yapmaya ve fotoğraf çekmeye bayılıyor!

ÖDÜLLERİ

8. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri 2011 'En İyi ÇıkışYapan Sanatçı'

38. Altın Kelebek Televizyon Ödülleri 2011 'En İyi ÇıkışYapan Solist'

ntvmsnbc

Cevap: Bu Yılki Eurovision Temsilcisi Can Bonomo

Ben de ilk defa duydum ama müzikle çok yakın bir insan değilim, tanıyanlar bilenler sevinçle karşılaşmış bu kararı, merakla bekliyoruz.

En azından değişik bir isim tanımış oluruz. Kıraç falan neydi ya.

rezalet bir seçim, bu kim lan :D zaten dandik bir yarışma bari makara olsun diye ajdar'ı falan göndersek.

İyi çocuk. Bir kere canlı seyretmiştim. :) Hatta bir videosunu paylaşayım dur. :)

İyidir iyi. İzlemedim dedikten sonra, rezalet seçim demek, rezalet bir yorumdur. Can, Kıraç'tan falan her türlü iyidir. Ancak sanmıyorum büyük bir başarı alacağımızı.

bosverin zaten hic katilmiyalim oyroviziona, uyuz oluyorum herkes komsusuna oy veriyor, düsman degillerse tabi

[video=youtube;4dWYR0ZNnlk]https://www.youtube.com/watch?v=4dWYR0ZNnlk&ob=av2n[/video]

bu kadar ciddi bir yarışma olsa, her yıl ingiltere iddialı biri koyar süpürür götürür zaten yarışmayı , ciddiye alınmıyor dünyada.

[video=youtube;XRdDa22T1xc]https://www.youtube.com/watch?v=XRdDa22T1xc&feature=relmfu[/video]

[video=youtube;elIKVs_wQg0]https://www.youtube.com/watch?v=elIKVs_wQg0[/video]

Eurovision nun yapılmasındaki amaç ilk başlarda ismi duyulmamış sanaçılara yol açsın gibilerindenmiş. şimdi tam amacına uygun biri gidecek yarışmaya.

Biraz farklı bir tercih olmuş.Özellikle geçen seneden sonra biraz daha popüler birinin gitmesi bekliyordum.Bide indie tarzını deneyelim bakalım.

Bu arkadaşın yahudi olmasından ileri gelecek müstakbel illuminati senaryolarımız da hayırlı olsun.

farklı bir tarzı var sevilebilir de bu ne lan böylede denilebilir. bakalım şarkısı iyiyse belki birşeyler olur

Üst Alt