Evert Jan Derks | Futbol Akademi Eğitim Direktörü | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Evert Jan Derks | Futbol Akademi Eğitim Direktörü

evert+jan+derks.jpg

Evert Jan Derks

Doğum tarihi: 02.03.1950

2006/07 PFC Litex Lovech Futbol Akademisi Direktörü

2004/06 PFC Levski Sofya Futbol Akademisi Direktörü

2004 Hollanda Futbol Federasyonu (KNVB) Akademisi Uluslarası Eğitmeni

2000/03 Glasgow Rangers Futbol Akademisi Direktörü

1995/99 Go Ahead Eagles Futbol Akademisi Direktörü

1989/95 Hollanda Futbol Federasyonu Antrenörü

Beden Eğitimi Akademisi mezunu olan Evert Jan Derks, UEFA Pro-lisans sahibidir. Derks, 1989 yılına dek Hollanda Futbol Federasyonu'nda Teknik Dersler Eğitmeni ve U14, U 16, U 18, U21 Gençlik Planlaması Bölgesel Antrenörü olarak çalıştı ve Be Quick Zupthen’de teknik direktörlük yaptı.

Gençlik Planlaması Bölgesel Antrenörlüğü sırasında Marc Overmars ve Philip Cocu, Hollanda Futbol Federasyonu Yaş Grupları Milli Takımları Antrenörlüğü sırasında Clarence Seedorf, Patrick Kluivert, Jaap Stam gibi oyuncularla çalıştı.

Hollanda Federasyonu'nun A ve B antrenörlük lisans kursu eğitmenliği sırasında Johan Neeskens, John Van't Schip, Rob Witschge ve Danny Blind gibi önemli futbol adamlarının yetişmesine katkıda bulunan Evert Jan Derks halen, UEFA, İskoçya Futbol Federasyonu, ABD Futbol Federasyonu ve Bulgaristan Futbol Federasyonu'nun davetlisi olarak seminerler ve antrenörlük dersleri vermektedir.

Cevap: Evert Jan Derks | Futbol Akademisi Koordinatörü

Artık altyapıdan daha çok futbolcu kazandırılmalı A takıma. Türkiye'nin en iyi altyapısı bizde diye övünüyorsak farkımız olmalı diğer takımlardan. :)

artık altyapıdan daha çok futbolcu kazandırılmalı a takıma. Türkiye'nin en iyi altyapısı bizde diye övünüyorsak farkımız olmalı diğer takımlardan. :)

+1905

Her sene 2 tane çıkarsak tamamdır fazlası da zarar zaten bi kere de . Bu sene Emre çolak ve kısmen serdar çıktı bakalım artık seneye de cem ve murat olur inşallah ..

Sezon sonu gidecek deniyor. İnanmak istemedim. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Hiç 4-5 aylık alt yapı sorumlusu olur mu? Ne olmuş kimyamız mı uyuşmamış bu adamla, sağlık sorunu mu, ailevi problem mi? Sebep nedir?

derks in geldiğinden beri yaptığı hiç bir olumlu iş yok şimdide geldiği gibi gidiyor şu adamları getireceklerine gidip gelecek gördükleri oyuncuları oynama opsiyonuyla sakat ve cezalı olmaları haricinde oynamalarına yönelik opsiyon koyduracaksın italyan ispanyol ingiliz takımları hep bunları yapıyor alt yapı hocaları çokmu iyi ama o oyuncular oynuyor kendini gösteremese bile en kötü 2.ci ligde kendine iyi bir klüp buluyor ama bizim oyuncular opsiyon koyulmadığı için 25 kişilik kadroların 25.ci oyuncuları ve son tercih olmaktan kurtulamıyor derkse 1milyon euro vermişlerdir kesin o adama o parayı vereceklerine 1milyon bile gerekmiyor 300bin euroya anıl dilaver serdar eyilik berkin arslan emre çolak özgürcan özcan cumhur yılmaztürk emrah yollu çetin gibi oyuncular para karşılığı sözleşmesine oynama maddesi koyularak kiralansaydı en az 3oyuncu takıma kazandırılırdı takıma girmek için yeteri performans gösteremeyen oyuncularda satılır ve o verilen 300bin euro misli misli alınırdı yeterli performans gösterenler a takımda oynatılıp hem takım kalitesi artar hem o 300bin euro 30milyon euro olurdu o kazandığın 3futbolcu satılınca porto afedersiniz salakmıda böyle yapıyor her sene milyonlarca euro kazanıyor 20futbolcu alıyorlar ayrıca paf oyuncularıyla birlikte 30u buluyor oyuncular çeşitli ülkelerden hepsi para karşlığı kirada gözlemciler oyuncular hakkında rapor yazıp takıma yeterli olan oyuncuları sezon sonu sözleşme uzatılıp takımda forma şansı verip 1-2sene sonra 20-30milyon euroya satılıyor porto alt yapı hocaları çokmu iyi yooo sistem var sistem bizde sistemsizlik sistem olmuş aydın ibb de oynamadan önce 2sene boşu boşuna kiraya gitti belediyedede yarım sezon oynamadı son 3ay oynadıda öyle döndü takıma yazık ya mehmet güven bile düzenli oynamayla adam olabilirdi mehmet düz paf gol kralı 3.cü ligde siirt jet pa da cafercan konya şekerde bumudur koca galatsaray alt yapısı helal olsun bize şu adamlar avrupada arsenalin alt yapısına seçilip 1-2sene pafta oynadıktan sonra kiralık verilir 4-5i a takıma alınır gerisine en kötü premier lig yada champion chipin orta düzey takımlarında oynardı yetenek var ancak maç temposu yakalamadan bir oyuncudan bişey beklemek kendini geliştirmesini beklemek yanlış adam antremanda gelişecek diye beklemek yanlış olur bazı oyuncular oynuya oynuya bişeyler öğrenir arda manisaya gidip ersun hoca oynamasaydı şuan 2.ci ligde sürünüyordu

Oyuncuları yanlış takıma kiralıyorsanız suc sizindir. Kiraya verdiginiz takımın kadro yapısını incelemek, T.Direktorunun tarzını arastırmak cok mu zor? Oyuncunuzun gercek kalitesini bilmiyor musunuz? Seviyesinin cok ustunde ya da cok altında bir takıma vermek niye? Kiralarken sadece 3 kurusluk kiralama bedeli oyuncunun maasını dusunurseniz olacagı budur.

Beylerbeyi faciasında genç oyuncuları kullandılar resmen.

Cevap: Evert Jan Derks | Futbol Akademi Eğitim Direktörü

Ya iyi güzel ama bizim scout ekibimiz yok altyapı için barcelonanın arsenalin var onun için çok iyi oyuncular çıkıyor.bence çok iyi bir scout ekibi kurmalı avrupa, afrika gibi kıtalara gödermeliyiz transfere boş para harcayacağımıza o parayı bu şekilde kullanmalıyız.ayrıca avrupa ve afrika gibi ülkelerde futbol okulları kurmalıyız beşiktaşın bile yurt dışında 10 tane futbol okulu var 4 kıtada bizimse 1 tane var oda avusturalya da orada da pek yetenek çıkacağını sanmıyorum afrika,amerika kıtalarına yönelmeliyiz. Brezilya, arjantin ve meksika,gana ,fildişi,nijerya gibi ülkelere kurabiliriz...

Afrika ve gurbetçilerimiz için Avrupa'da iyi birer futbol okulu kurmamız şart.

Hani altyapıdan itibaren her takım 4-3-3 oynayacaktı? Hani devrim olacaktı? Hani Rijkaard ve ekibi Galatasaray'ın geleceğiydi?

Allah hepinizin cezasını versin. Bunca emek çaba iki üç futbolcu müsveddesi hanzo yüzünden boşa gitti...

Hani altyapıdan itibaren her takım 4-3-3 oynayacaktı? Hani devrim olacaktı? Hani Rijkaard ve ekibi Galatasaray'ın geleceğiydi?

Allah hepinizin cezasını versin. Bunca emek çaba iki üç futbolcu müsveddesi hanzo yüzünden boşa gitti...

Rikarda gösterilen sabır kimseye gösterilmedi abi yapacak bi şey yok bu saatten sonra

Bari bu adam kalsin, zaten 6 ay sonra bazilar burda tas atmisti adama da, 6 ayda ne yapacakti ? tvbe tvbe insallah kalir

Bu adamcagizin yanina soyle bir iki eski futbolcu serpistirilse, misal Ergun, misal Emre Asik.

Bu adamın görevi biraz farklıydı galiba.Direk Altyapı hocalığı yapmıyordu sanki..

Üst Alt