Evrim Nedir, Ne Değildir? Evrim Hakkında Her Şey - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Evrim Nedir, Ne Değildir? Evrim Hakkında Her Şey

Erhan üstAt tecrübeyi dinle belli ki gönül vermişsin sıkıntı yok ama ciddi ciddi iknaya çalışma o tebliğ oluyor sen yine söyleyeceğini şöyle ama forumun ekseriyeti birkaç liboş hariç nasyonalisttir muhafazakar solcu Turancı fark etmez Nurculuk da enternasyonalist ne olursan ol gel filan Gsc linççidir ama politik doğrucu takılır aktif yazan 72.5 kişi isek 72.5 fraksiyonuz yarım olanın kim olduğunu sen bul panpa;)
kim ne demiş ne düşünüyor bilmiyorum ama madem konusu açılmış yazayım dedim olur ya birinin aklı takılır mazallah. sonuçta halka açık bir forum yazamayan olsa da okuyan çok
miraç hadisesi yaşandığında da Peygamberimiz'e inanmayıp böyle gülmüşlerdi. bu kadar kısa bir sürede nasıl olur gider gelirsin demişlerdi ?
şimdi sesten hızlı jetlerle eskiden aylar süren yolculuklar çok kısa sürede tamamlanıyor . o zaman inanmayanlar ateşe odun oldu .
şimdi aynı durum var.

mesele şu ki itimad yok güven yok .

kim ne demiş ne düşünüyor bilmiyorum ama madem konusu açılmış yazayım dedim olur ya birinin aklı takılır mazallah. sonuçta halka açık bir forum yazamayan olsa da okuyan çok
miraç hadisesi yaşandığında da Peygamberimiz'e inanmayıp böyle gülmüşlerdi. bu kadar kısa bir sürede nasıl olur gider gelirsin demişlerdi ?
şimdi sesten hızlı jetlerle eskiden aylar süren yolculuklar çok kısa sürede tamamlanıyor . o zaman inanmayanlar ateşe odun oldu .
şimdi aynı durum var.

mesele şu ki itimad yok güven yok .
Ama miraç kuranda geçiyor inanmayan gavur olur üstat o farklı bu farklı

*1500 yıl önce birisine " ben kıtalar arası biriyle konuşur onu canlı görürüm " desen sana deli derlerdi. şimdi basit bir iş gibi telefonla görüşebiliyorsun (evliyada keramet olarak görülür anlatılır yaşanırdı )
* bir kütüphane dolusu kitap bilgiyi parmak kadar yere sığdırırım hepsine saniyeler içinde ulaşırım deseydin sana gülerlerdi. şimdi flash belleğe çok daha fazlasını sığdırıyorsun (insan zihni daha gelişmiş mesela )
* kuranda"tahtı göz açıp kapayıncaya kadar önüne getiririm" ayetine inanmayanlar şimdi ışınlanmanın bilimsel olarak ispatlanmasını hatta deneysel ortamda yapılmasını doğal karşılıyor.
* hindistan'da sihi dediğimiz bazı insanlar havada durma gibi (bazı sahtekarlar hariç) olağanüstü şeyleri yapabiliyor.

acaba aciz bilgisi kıt insan bunları yapabiliyorsa kudreti sonsuz Varlık (c.c.) neleri yapamaz ? ya da yaptıramaz.
neyse çok da uzatmanın manası yok . düşünen okuyan araştıran insan için örnekler çok

Işınlanmadan kastın dolanık atomlar vasıtasıyla anlık veri aktarımı yapılması mı?

Bir de Hindistan'da havada duran adamlarla alakalı makale-video vs vardır muhakkak zira baya efsane bir olaymış. Onu da paylaşırsan sevinirim.

Işınlanmadan kastın dolanık atomlar vasıtasıyla anlık veri aktarımı yapılması mı?

Bir de Hindistan'da havada duran adamlarla alakalı makale-video vs vardır muhakkak zira baya efsane bir olaymış. Onu da paylaşırsan sevinirim.
Işınlanma olmasa ne olur Miraç diğer hurafeler gibi değil kuranda geçiyor teknik ve hukuki bir mevzudur inanırsan müslüman inanmazsan dinsiz olursun ortası yok ki bunun o yüzden inanmakla mükellefiz sorguladığın an imanın gider o iş başka dediğim gibi bu iş başka

Işınlanma olmasa ne olur Miraç diğer hurafeler gibi değil kuranda geçiyor teknik ve hukuki bir mevzudur inanırsan müslüman inanmazsan dinsiz olursun ortası yok ki bunun o yüzden inanmakla mükellefiz sorguladığın an imanın gider o iş başka dediğim gibi bu iş başka
Işınlanmayla alakalı deney olduğunu söylüyor ben onu soruyorum Miraç vs ile ilgili bir şey demedim.

inanmayan bir millet olan çinliler ışınlanmayı yaptıklarını açıkladı .

hindistan'da ise bazıları riyazet zayıflama ve bazı seanslarla olağanüstü şekilde havada durabiliyorlar. bazı sahtekarlar cübbelerine sakladıkları değnekte oturma yaparak gizliyor ama bu işi gerçekten yapanlar vardı . yıllar önce okumuştum nette baktım bulamadım
@İsmail Enver miraç örneğini vermemdeki sebep alışkanlık olmayan şeyi akla aykırı bulup inkar etmeleri.

hindistan'da ise bazıları riyazet zayıflama ve bazı seanslarla olağanüstü şekilde havada durabiliyorlar. bazı sahtekarlar cübbelerine sakladıkları değnekte oturma yaparak gizliyor ama bu işi gerçekten yapanlar vardı . yıllar önce okumuştum nette baktım bulamadım
@İsmail Enver miraç örneğini vermemdeki sebep alışkanlık olmayan şeyi akla aykırı bulup inkar etmeleri.
Foton un ne olduğunu biliyor musun renktaş?

uzaktan atıp tutmaya devam ediyorsun . tanımıyorsun bile beni. bak ben konunun başından beri nakli delilleri değil bilakis akli delilleri bilimsel kanunları sunmuşum . dikkat edersen yabancılardan referans veriyorum matematiksel ispat sunuyorum altını dolduruyorum idrak sorgulama yok mu bunlarda ?.bir şeyi yok saymakla iş bitmiyor. aksini ispat etmen lazım .

cumhuriyetin ilk yıllarında abdullah cevdet denen herif haşri Allah'ı inkar ediyordu . bunu da gazetelerle alenen yaymaya çalışıyor bunun bilimsel olarak mümkün olmadıgını söylüyordu . bu adam kim biliyor musunuz ?

ırkımızı ıslah için avrupadan damızlık erkek getirelim diyecek kadar ileri gitmiş gözü dönmüş biri.
böyle inatçı bir münkire elbette nakli cevap versen de kabul etmezdi. adam haşir risalesini okuyor ve ne diyor biliyor musun ?
"
Adam ispat etmiş, bunun aksini ispat etmek mümkün değil. Dolayısıyla buna cevap verilmez

Ki o devirden beri ateistler materyalistler bilumum din karşıtları düşünüp taşınmışlar hala da yapıyorlar cevap veremiyorlar ve ne acizliktir ki bu insana meczup deniyor ?
evet hastaneye gönderiliyor karalanıyor ve hastane raporunda bile
" bu insan deliyse dünyada akıllı adam yoktur" raporu çıkıyor.

okuyun net elinizin altında.

Lütfen bana bunlar yazdırıldı diyen bi meczubu savunma. Dediğine inanıyorsanda kim yazdırmış onu açıkla. Kuran'dan daha hakikatli birşey yazmış adam kendi dediğine göre. Delinin tekiydi o adam.

Kuantum ışınlamasında foton çiftleri kullanılıyor. Foton çiftleri arasındaki mesafe ne olursa olsun, bir tanesinin gösterdiği tepki diğerini de etkiliyor.

Söylediğim gibi kuantum dolanıklık yardımıyla bilgi aktarımı bu.

Din ile bilim yarışında kazanan her zaman bilim olur. Bir tanesi gercegin ta kendisi iken digeri sadece ama sadece varsayımdir. O yüzden evrim ile dini aynı duzlemde degerlendirmek dogru olmaz.

anlık veri aktarımı olayı . ancak bu olay ışınlanmanın temelini oluşturuyor. tarihte sözü özü sadık birçok insan ışınlanma kerameti göstermiştir. hatta kayıtlara geçeni bile var. (Bediüzzaman'ın hapishane müdürü bizzat şahit olmuştur)

şimdi buna da yalan derler. (halit ertuğrul kitabında ilgili pasajları anıları anlatıyor )

anlık veri aktarımı olayı . ancak bu olay ışınlanmanın temelini oluşturuyor. tarihte sözü özü sadık birçok insan ışınlanma kerameti göstermiştir. hatta kayıtlara geçeni bile var. (Bediüzzaman'ın hapishane müdürü bizzat şahit olmuştur)

şimdi buna da yalan derler.
hqdefault.jpg

Üst Alt