Eyvah! Komşunun Diline Düştük


[h=1]Komşunun diline düştük![/h][h=2]Başbakan Erdoğan’ın 2020 Olimpiyatları’yla ilgili verdiği demeçlerin ardından Spor Bakanı Suat Kılıç’ın “Antalya’daki Olimpos Dağı, Olimpiyatlar’a adını veren dağ. Olimpiyat meşalesini doğduğu topraklara götürmek gerek” açıklaması, Yunan basınından büyük tepki topladı.[/h]

komsunun-diline-dustuk--2497373.Jpeg
[TABLE="class: image"][/TABLE]

Yunan basını, Bakan Kılıç’ın sözünü manşete çıkararak “Türkler’den provokatif çıkış, olimpiyatateşi Türkler’inmiş” ve “Türklerin ne içtiğini söyleyin” başlıklarıyla adeta savaş açtı. Londra YazOyunları’nın başlamasıyla birlikte iyice kızışan 2020 Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapma yarışında Başbakan Tayyip Erdoğan ve Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın açıklamaları Yunanlar’ı kızdırdı. Kılıç, “Antalya’daki Olimpos Dağı, Olimpiyatlar’a adını veren dağ. Olimpiyat meşalesini doğduğu topraklara, Anadolu’ya götürmek gerek” demişti. Bu açıklama Yunan basınında büyük yankı uyandırdı.

"LÜTFEN TÜRKLER'İN NE İÇTİĞİNİ SÖYLEYİN"Erdoğan ve Kılıç’ı cahillikle suçlayan Yunan basını, “Türkler, olimpiyat oyunlarının simgesi olan meşaleyi sahiplendi. Bu onların ayrı bir tarihi olduğunu gösteriyor. Demek ki onların da Zeus ve Prometheus’u var” yorumunda bulunurken, “Lütfen Türkler’in ne içtiğini söyleyin”, “Türkler olimpiyatları sahiplendi” ve “Provokatif açıklama” başlıklarını kullandı. Yunan medyasına göre Yunan Olimpiyat Komitesi’nin başındaki isim Isidore Kouvelos, Erdoğan ve Kılıç’a tarih öğrenmesi tavsiyesinde bulundu.

Milliyet - Komşunun diline düştük!

 
Cevap: Eyvah! Komşunun Diline Düştükkime ne desem bilemedim :eek:

kimler bakanlık yapıyor memleket ne günlere kalmış :eek:
 
Cevap: Eyvah! Komşunun Diline DüştükSiz baklavayı sahiplenirken iyiydi :)Dua edin spor bakanı olacak adam yapmış bu açıklamayı. O nedenle dikkate almaya değmez. Yoksa rövanşist hareket ederdik hani.
 
Cevap: Eyvah! Komşunun Diline DüştükBizim olan ve sahiplenmediğiniz hiç bir şey kalmadı. Kemençe dahil buna. Buna mı tepkiniz. Güldürmeyin komşu!
 
Cevap: Eyvah! Komşunun Diline DüştükNormaldir, adamlar fırsatı buldu ve bulur bulmaz da saldırıya geçtiler. Ne bekliyorduk ki?
 
Cevap: Eyvah! Komşunun Diline DüştükDalga geçmekte haklılar.Bugün olimpiyatlarda 0 çekmeyi tartışıyoruz da bu adamlarla gelecekten de umut yok.
 
Cevap: Eyvah! Komşunun Diline DüştükSiz soyu sopu belli olmayan zamanla kendini Kıbrıs Rum'u zanneden ve tarih boyunca Kıbrıs'a bir kere bile hükmetmemiş Yunanlıların Kıbrıs'ı neden sahiplendiklerini açıklayın önce...
 
Cevap: Eyvah! Komşunun Diline DüştükBaşlıktaki "EYVAH" kelimesi ne oluyor onu anlamadım ?Ne yaparlar döverler mi bizi yunan tohumları...Herşeyi sahiplenmek gibi salak bir davranışları var hazımsızların... Biz oynadık mı büyük oynarız alırız olimpiyat anahtarınızı elinizden :asd:
 
Cevap: Eyvah! Komşunun Diline DüştükDünyanın en boş insan topluluğu;tek amaçları hiç çalışmadan gezmek,eğlenmek.Zaten bu yüzden ekonomileri patladı.Umarım dahada beter olurlar.Türk düşmanı itler sizi..
 
Cevap: Eyvah! Komşunun Diline Düştükbaşbakanımız demişse doğrudur. yunanlar önce ac karnını doyursun sonra ne ictiğimizi düşünsün.
 
Cevap: Eyvah! Komşunun Diline Düştükyavuz hırsız ev sahibini bastırırmışsen önce adamların en büyük sembolünü sahiplen

olimpiyatlar antalyadaki olimpos dağında doğdu diye zırvala

sonra da müritlerin seni böyle korusunadam gerçekten iyi çoban :ayatollah:
 
Cevap: Eyvah! Komşunun Diline Düştükyunanlılar baklava , mevlana gibi şeyleri kendi üstüne iddia edince bişi yok bizim bakan şaka yapmış ouwwwwwwwww
 
Cevap: Eyvah! Komşunun Diline DüştükSayın bakan önce bir tanecik madalya alalım sonra konuş istersen,bizi de böyle bir ülkenin ağzına sakız etme, önce biz olimpiyatları hakkediyor muyuz acaba? Ben olsam olimpiyatlara aday olmam,ev sahibi olup 0 ya da bir kaç madalya anca alabilen ender ülkelerden biri oluruz. Önce bir zihniyet değişecek de ,ölme eşeğim ölme.
 
Üst Alt