F.Altaylı: "Fener beklemediği kadar rahat kazanır" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

F.Altaylı: "Fener beklemediği kadar rahat kazanır"

* Şike iddianamesinin açıklanması, çarşamba günkü derbiyi nasıl etkiler? Moral olarak dibe vuran Fenerbahçe, Galatasaray deplasmanında kazanıp kendine mi gelir? Yoksa bu moral bozukluğuyla varlık gösteremez ve bir düşüşün içine girer mi?

Fenerbahçe zaten sezon başında o şoku yaşadı ve atlattı. Tam aksine bu iddialar ve suçlamalar Fenerbahçe futbol takımına pozitif etki yaptı. Ben saha dışındaki bu gelişmelerin Fenerbahçe futbol takımına negatif bir etkisi olacağını zannetmiyorum. Bana göre Fenerbahçe çarşamba günü Galatasaray'ı çok rahat bir şekilde yenip yoluna devam edecektir. Çünkü Fenerbahçe, Galatasaray'dan çok daha iyi futbol oynuyor. Daha oturmuş, daha dengeli bir takım. Benim kanaatim Fenerbahçe'nin beklemediği kadar rahat bir galibiyet alacağı. Galatasaray'ın ne saha içinde, ne saha kenarında ne de saha dışında bir lideri var. Böyle bir takımdan zor maçları almasını beklemek hayal.

* Derbinin, Şampiyonlar Ligi'ndeki tek temsilcimiz Trabzonspor'un 'gruptan çıkma maçıyla' aynı güne alınması için ne söylemek istersiniz? Trabzonspor'un burada haksızlığa uğradığını; derbinin ertelenmesi gerektiğini düşünüyor musunuz?

Derbinin ertelenmesi gerektiğini düşünmüyorum. Bu yayıncıların sorunu takımların değil.

* Böyle bir spor ortamında; Özhan Canaydın Özel Ödülü'nün Fenerbahçeli ciritçi Fatih Avan'a verilmesi için ne söylemek istersiniz?

Türk sporunda çok güzel şeyler oluyor ama bunlar haber olmuyor. Burada ödülü veren Galatasaraylılar, daha doğrusu Canaydın'ın dönem arkadaşları kadar, Fenerbahçe'yi de kutlamak lazım. Amatör branşlarda çok önemli işler yapıyorlar. Atletizm bunların başında. Nevin Yanıt bildiğimiz bir örnek. Ciritçi Fatih Avan bir başka örnek.

* Şike iddianamesindeki 'şüpheli' isimlere gelen 'seyir yasağı' için ne düşünüyorsunuz? Galatasaray sizce 'statlara bile giremeyecek olan' Sercan Yıldırım ile ilgili bir 'yaptırım' uygulamalı mı? 'Aklanana' kadar sözleşmesini feshetmeli mi?

Bence hakkındaki iddialar gündemdeyken alınması hataydı. Ben olsam sözleşmesini askıya alırım. Görünen o ki, yargılama bitene kadar oynayamayacak. Bu kişilerin statlara girmemesini doğru buluyorum. En azından tahrik ortamı oluşmayacak. Ben Türk futbolunun bu işlerden büyük yara aldığını, kolay kolay toparlanamayacağını düşünüyorum. Federasyon çaresiz bir biçimde 'En az hasarla nasıl atlatırız' diye bakıyor konuya. Ben olsam yıkar yeniden yapardım. 8 takımı küme düşürmek bile olabilir. Hiçbir mahzuru yok bana göre. Çünkü bu kaotik haliyle devam etmesi kötüye gidişi hızlandıracak. Zaten bakarsanız bu yıl futbolu kaybettik. Bu belirsizlik uzadıkça kayıp yılların sayısı artacak.

* Galatasaray, önemli eksiklerle çıktığı Gençlerbirliği deplasmanında, rakibine bu sezon sahasındaki ilk yenilgiyi tattırdı. 12 Eylül 2009'dan beri derbi kazanamayan Galatasaray, Fatih Terim ile bu sezon ipi göğüsler mi? Reyes ve Amrabat gibi alınması gündemde olan isimlar gelirse katkı sağlar mı? Sizin "Bu adam alınırsa nokta transfer olur?" dediğiniz futbolcu var mı?

Ne o Barcelona'yı mı yendi Galatasaray! Yendiğimiz takım yıllarca defalarca mağlup ettiğimiz Gençlerbirliği... Zor bela, tek gol ve sıfır pozisyonla yendik. Galatasaray'ın bu yıl şampiyon olması beni çok şaşırtır. Sezon başında daha iyiydi takım. Lige kötü başladı ama 'Zamanla toparlar; en azından hırs var' diye kredi verdi herkes. Toparlamadığı gibi, hırs da giderek kayboluyor. Terim büyük zaaflar gösteriyor. Reyes, Amrabat gibi isimler Galatasaray'ı kurtarmaz. Atletico'ya kurtarıcı diye Arda'yı ver. Atletico'yu kurtaramadığı için gözden düşmüş Reyes'i aynı paraya al. Bu Mercedes'i, Şahin'le takas etmek gibi bir şey. Amrabat iyi oyuncu ama Galatasaray'ı kurtarmaz. Zaten Terim'e bakarsanız işi çözersiniz. Bu transferlerin hepsine Terim "Havet" diyor. Alınıp işe yaramazsa 'İstemedim' diyecek. İşe yararsa sorun yok. Terim'in taktiğidir bu. Hep kadroda zaaf varmış gibi gösterir ama ne istediğini söylemez. Böylece sorumluluk konusu hep sallantıda kalır

Cevap: F.Altaylı "Fener beklemediği kadar rahat kazanır"

Galatasaraylilarin cogu haindir gercekten. Bize destek veren, koruyan 1 adam bile yok. Cözemiyorum bizim sosyetelerin kafasini

Nasıl beni daha çok kisi okur?

Ha biliyorum, Galatasarayliyim ama febeye kazanır deyim bari.

Zihniyete bak. Reklam pesinde herkez.

Ne o Barcelona'yı mı yendi Galatasaray! Yendiğimiz takım yıllarca defalarca mağlup ettiğimiz Gençlerbirliği.

ben bu cümleyi anlamadım. hangi durumdayken yazdı bunu. o takıma beşiktaş yenildi fener pacayı zor kurtardı. yenebilir o başka ama ben bu fenerden korkmuyorum. korkulcak tek oyuncusu malex.

Senin gibi Galatasaraylı olmaz olsun. İçimizdeki İrlandalı...

Parayi görünce Fenerli oliyorlar.

Hakan Sükür,Hasan Sas gibileri kalmadi artik.

ne oldu bu dangalağa eskiden galatasaraylıydı bu yöneticimizdi şimdi safmı değişti icten icemi vuruyor ajanmıymış icimizde nedir bu rezalet

Başkan Reyes'e Arda'nın 3/1'i kadar maliyetli diyor, bu da o açıklamadan sonra Arda'yı ver aynı paraya Reyes'i al, olur mu öyle şey falan diye eleştriyor. Hey Allah'ım...

Azima alinmayacak seyler söylicem simdi zor tutuyorum kendimi -,-

Kötü zamanlarında aldıkları galibiyetleri hatırlayarak böle konuşmuştur ama bu sefer iş değişti..

Üst Alt