Euro 2020 F Grubu M:3 | Portekiz 2-2 Fransa | MS | 23 Haziran | TRT 1 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Euro 2020 F Grubu M:3 | Portekiz 2-2 Fransa | MS | 23 Haziran | TRT 1

euro2020.png

portekiz.png
V.png
fransa-png.126208

FBL-EUR-2020-2021-STADIUM-3c9a36ab7b346b10a1479f3914919fb6.jpg

EURO 2020
Portekiz -Fransa
Ferenc Puskás Stadyumu
23 Haziran 2021
22:00

fransa kazanması lazım. Almanya kendi evinde macarları yenerse lider olacak. Bu ingiltere ile oynayacaklar demek. Üstelik maç wembley'de olacak

José Mourinho: "Portekiz, en iyi döneminde herkesi yenebilir. Ama maçları 11 kişi ile oynamamız gerek, ilk iki maçta 10 kişi ile oynuyorduk. Bruno Fernandes sahadaydı ama oynamıyordu."

fransa kazanması lazım. Almanya kendi evinde macarları yenerse lider olacak. Bu ingiltere ile oynayacaklar demek. Üstelik maç wembley'de olacak

guzel,cekismeli bir mac olacagini bekliyorum.
hocalarin dokunuslari da onem arz ediyor, iki takimin da kadro genisligi konusunda elleri rahat-fakat fransa acik ara en genis kadroya sahip turnuva genelinde.

oyun olarak son iki macta portekiz maclarin sonlarini iyi oynadi gozlemledigim kadariyla...
fransizlar tarafina baktigimda, halen turnuvaya gercek anlamda gecis yapamamislar gibi... ilk macta pogba iki kisilik oynayip almanlari anca gecebilmislerdi.ki, o macta almanlari daha cok begenmistim genel oyun anlaminda. fransizlar ilk macta kafamda soru isaretleir birakmisti sonraki maclarda bu gruba yonelik...
2.macta da pek olumlu degillerdi.ilk macin yildizi pogba da iyi degildi. ustune bir de dembele'yi kaybettiler 3-4 ay ayri kalacak sakatliktan dolayi...

macin saha icine yonelik ,onbirler aciklandiktan sonra net bir yorum eklemek isterim.
simdilik iki tarafa genel bakista gozlemledigim ilk aklima gelen noktalari deginmek istedim.

portekiz defansi pek guven vermiyor.
fransa ofansi da turnuvaya baslamis degil...bu yonde elestiriler ilk mactan sonra baslamisti...

sonraki turu dusunup oynarlarsa nasil bir sey cikar ortaya iki taraf adina soru isareti...
*sayet ilk iki macta gosterdikleri performans yasanirsa iki taraf adina, gollu ,karti bol bir mac olmasi mumkun kanimca........

ps:

*daha dengeli olan fransa bir adim onde diye dusunuyorum...
*portekiz 'in ilk iki mac ta 5 atip 4 yemesi guven vermiyor kendileri adina.

hocalarin dokunuslari ayri bir izlenesi olur bu macta.

bir yorum daha eklemek isterim 11ler aciklandiktan sonra.

Portekiz şükürler olsun 2 çapadan vazgeçmiş orta sahada ama Fernandes'in olmaması ilginç. Moutinho yerine Bruno olsa gayet yahşi bir futbol izleyebilirdik.

fransa bekledigim kadro ile cikiyor....
portekiz kagit uzerinde bir kac formda oyuncusu olsa da takim defansi anlaminda kafa karistiriyor...
on tarafin formda olusundan dolayi ilk iki mac isler tersine gitmedi kendileri adina,...
bu aksam fransizlar bakalim nasil onlem alacaklar. ozellikle macin son donemecini portekiz daha efektif oynuyor bu turnuvada...

on alanda benzema artik uyanmasi gerekir...pogba macin kilidinden biri olur fransizlar adina.
keza ,mpappe bakalim neler yapacak....

guzel bir mac olmasini umuyorum..........

Üst Alt