F1 Takip Başlığı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: F1 Tartışma Platformu

Hamilton ile Alonso çekişmesi varken Vettel-Webber çekişmesi de iyiydi

Webber and Vettel - Turkey 2010 - YouTube

Bu sene bence en yetenekli F1 pilotlarının yarıştığı sene.Alonso,Vettel,Button,Hamilton,Raikkonen,Schumacher 6 tane dünya şampiyonu var.Son anda kaçıran Massa var.Renault'lu Grosjean harika.Webber'i anlatmaya gerek yok.Perez,Maldonoda,Rosberg fena değil.Çekişme getirdiler arkadakilerde.İyi pilotları izliyoruz bu sene.

Mika Hakkinen'in bir yarista 1. sirada giderken son turda arabasinda ariza cikmisti. Schumacher ta gerilerden gelip 1. olmustu. O yaris muthisti. Tam hatirlamiyorum ama yanilmiyorsam o yarisla birlikte sampiyon da olmustu. Son yarismiydi acaba, tam hatirlamiyorum. Hatirlayanlar varmi? Hatta o sezon Hakkinen'in son sezonuydu.

Mika Hakkinen'in bir yarista 1. sirada giderken son turda arabasinda ariza cikmisti. Schumacher ta gerilerden gelip 1. olmustu. O yaris muthisti. Tam hatirlamiyorum ama yanilmiyorsam o yarisla birlikte sampiyon da olmustu. Son yarismiydi acaba, tam hatirlamiyorum. Hatirlayanlar varmi? Hatta o sezon Hakkinen'in son sezonuydu.

Sene 2001, Hakkinenin son senesi ancak son yarış değil daha sezonun başı sayılır. Pist:Barcelona(Catalunya)

Hakkinen puan olarak çok geride çıktığı yarışta açık süre farkla liderdi.Bu aldığı galibiyet şampiyonluk için bir ihtimal demekti ama fark zaten çok büyüktü her açıdan. Neyse son tur motor iflas etti,Schumacher kazandı.

Hakkinen bırakmadan önce son galibiyetini 2001 ABD İndianapoliste aldı. O yarış bende hep garip bir duygu uyandırmıştır. Schumacher şampiyonluğunu çoktan ilan etmişti ve formaliteden yarışılıyordu son yarışlarda. Ferrari de geleneksel olarak İndianapoliste iyidir yıllar boyu. Sanki Schumi zorlamadı Mika son yarışını alsın diye :) Yoktur böyle birşey ama o yarışa puan mücadelesi olarak çıkılsa belki farklı olurdu demek daha doğru

Videosu da burda buyrun

[video=youtube;emNuqd4L2NA]https://www.youtube.com/watch?v=emNuqd4L2NA[/video]

Ara sıra izliyorum ama detayları pek bilmiyorum. Takımların maliyetleri, sponsor gelirleri ne kadar ? Mesela Galatasaray Formula 1 takımı açsa zarar mı eder kar mı eder ? Prestij olarak kesinlikle arttırır bizi.

fena kaza oldu..

Br3CsRoCUAErGtI.jpg:large

[media]https://www.youtube.com/watch?v=srUViNIc8II[/media]

Brezilyalıların Almanya kabusu devam ediyor. Brezilyalı pilot Felipe Massa bugünkü Almanya Grand Prix'inde daha yarışın 5. saniyesinde kaza yaparak yarış dışı kaldı. Almanların 7 golü F1 pilotunu bile baskı altına almış olmalı :)

Mercedes bu sene yine domine edecek gibi. Avustralya GP'de 1-2 siralamasi yine Hamilton ve Rosberg.

Ayrica 17 yasindaki Max Verstappen bu sene neler yapacak merak ediyorum tarihin en genc F1 pilotu.

Aradan 7 sene geçti ama benim aklımdan bir türlü çıkmayan yarış ve sene.Massa'nın şampiyonluğu hak ettiği seneydi.Orada Timo Glock neden yavaşladı bu talihsizlik miydi yoksa arkada başka işler mi döndü hala aklımda bu var.Ayrıca Vettel'in yeteneğine bir çok kişi laf yapıyor ama sanırım onlar 2010'dan sonra izlemeye başladılar F1'i.Çünkü Vettel Toro Rosso gibi gibi bir takımda müyhiş işler çıkarmıştı.Şu yarışta bile Hamilton'u geçip arkasında tutuyor.Hatta o sene yine yağmurlu bir yarışta 1.lik elde etmişti.Bu da bana Senna'yı hatırlatıyor.O da yağmurlu iptal edilen yarışta 2. olmuştu ki devam etse 1. olacaktı.Ayrıca Ham-Vet çekişmesi Lauda-Hunt mücadelesine de çok benziyor gibi.İkisi de F3'de birbirleriyle kapışırken Alman olan F1'e İngiliz olan GP2'ye gider.Sonra F1'de şampiyonluk mücadelesi

https://www.youtube.com/watch?v=VsLX2Uen2dc

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt