F1 Takip Başlığı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu konu altında F1 hakkındaki haberleri,gelecek yarışları,geçmiş yarışları,araç-pilot performasları,F1 hakkında herşeyi konuşalım.Video,fotoğraf,beğendiniz pilotların durumunu da paylaşabilirsiniz :yenieek:

Cevap: F1 Tartışma Platformu

F1 zevk vermiyor eskisi kadar ya Schumaer ilk bıraktığı sezondan sonra bıraktım açıkcası.. Nerde Hakinen'ler, Irvine'ler, Villeneuve'ler, Heidfeld'ler, Zonta'lar :eek:

Amazing Final Laps Of The 2005 F1 Monaco Grand Prix (German) - YouTube

Çok güzel çekişme 2005 Monaco GP son 7 turu.Alonso-Heidfeld-Webber çekişmesi ilk olarak.Alonso'nun 4:25'teki kurnazlığına dikkat :asd: Arkasında Alonso-Montoya-Ralf-Barichello-Mİcheal çekişmesi.Toyota'yı oraya sokarak büyük bir başarıya imza atmış Ralf.Ama Alonso niye bu kadar yavaş kalmış bu yarış.Raikkonen'den 35 saniye fark yemek sonra Montoya'nın farkı kapaması.Güzel bir 7 tur.İzlemeye değer

F1 hakikaten 3-4 sene önce harikaydı. Ne zaman Brown GP, Red Bull falan domine etti, efsane rekabetler söndü, Rai gitti o zaman F1 benim icin bitti. SU aralar biraz toparlamıs deniliyor ama eski tadı vermesi cok zor.

F1 zevk vermiyor eskisi kadar ya Schumaer ilk bıraktığı sezondan sonra bıraktım açıkcası.. Nerde Hakinen'ler, Irvine'ler, Villeneuve'ler, Heidfeld'ler, Zonta'lar :eek:

cok haksizsin

gecen senon haric, formula 1 2007 den beri süper gidiyor

2007 de hamilton-alonso birbirine yerken, kiminin sampiyon olmasi

hamiltonun 2008 senesinde son dakikada sampiyon olmasi, massanin sampiyon oldugunu sanmasi, ferrarinins evinmesi, son anda ama hamiltonun sampiyon oldugunu ögrenmesi, formula1 de görülmemis finallerden idi.

2009 senesinde honda takimi kapandiktan sonra brawn gp, sponsor bile bulamayan, cirim ciplak aracla buttonnu ross brawnin sampiyon yapmasi tarihi olaylardan biriydi.

2010 senesinde redbull denilen takimin cikis yapmasi ama sezonun ortasinda yaptigi muthis bir atakla son yarisa önde giren alonso, sampiyon oldu derken vettele sampiyonlugu kaptirmasi, son yarista 3 pilotun sampiyonluga yarismasi yine tarihi olaylardan biriydi.

2011 senesinde, yani gecen sene redbull asiri derecede hizliydi, dolayisyla gercekten sIkIci bir sezon oldu ama diger sezonlar tek kelime ile süperdi.

siz 2006 braktiniz formula 1, schumacher gittikten sonra formula1 brakanlar, izlemeyenler, takip etmeyenler "formula 1 artik zevk vermiyor, eskisi kadar zevk vermiyor" diyemez, daha dogrusu dememeli.

cunku siz izlemediniz zaten 2006 tan beri, kendiniz söyliyorsunuz bunu, öyleyse nerden bileceksiniz zevkli mi, degil mi, eskisiden iyi mi, eskisinden kötü mü?

sen bir pilot fanisin ve senin pilotun formula1 braktigi anda, sende brakmissin.

ama "f1 zevk vermiyor eskisi kadar" cümlesi yanlis.

f1 dedigim gibi, son 6 yilda, 1 sezon haric -gecen sezon- süperdi.

tarihi yarislar, tarihi finaller oldu.

bu sene gene tarihi bir sezon yasiyoruz.

bugunku yaris haric - bu sezon izledigim en kötü , tek kötü yaristi- ama bundan önceki 10 yaris tek kelime ile mukemmeldi.

birde monaco yarisi biraz sikIci idi, dogal olarak.

Belki haklı olabilirsin ama eski efsanelerin olmadığı F1'i izlemek hakkaten cazip gelmiyor benim gibilere.. Seyir zevki olarak haklısındır ona birşey diyemem.. Misal eskiden Moto GP'de çok güzel gelirdi Max Biaggi ne zaman bıraktı bi dahada Moto GP izlemedim :eek:

Raikkonen bırakınca ben de izlemeyi bıraktım. O döndü tekrar başladım, sırf o var diye takip ediyorum ve heyecan da veriyor açıkçası, eski günlerinden tat veriyor nâdir de olsa.

Sezonlara genel olarak bakarsak son seneler F1 daha çekişmeli bir hal aldı.Eskiden Ferrari alıp götürürdü.BMW,Mercedes,Renault arası bir çekişme olurdu.Şimdi herkes şampiyon adayı,yarışlarda da eskisi gibi 1. olan 20-30 saniye fark atamıyor.

Bu arada Maldonado boşuna çarpışan arabaları oynuyor demiyoruz :asd:

Pastor Maldonado crashing - YouTube

Belki haklı olabilirsin ama eski efsanelerin olmadığı F1'i izlemek hakkaten cazip gelmiyor benim gibilere.. Seyir zevki olarak haklısındır ona birşey diyemem.. Misal eskiden Moto GP'de çok güzel gelirdi Max Biaggi ne zaman bıraktı bi dahada Moto GP izlemedim :eek:

öyle dersen tabi ayri birsey, senin görüsün ve saygi duyarim.

mesela beni formula1'e ceken adam fernando alonso, yarin, öbür gün alonso brakirsa bende büyük ihtimal simdi yasadigim heycanini kaybederim, tam bilmiyorum ama büyük ihtimal kaybederim.

ama mesela pilot degil, takim tutanlara sorsan son 6 senede formula1 nasil idi, anlatsana desen, heycanla hemen hamiltonun son anda sampiyon olmasi, tarihi finalini anlatir, sonra alonso vs hamilton birbirine yerken nasil kimi sampiyon oldu anlatir, alonsonun nasil son yarista sacma sapan strateji yuzunden sampiyonlugu kaybettigini anlatir, sponsorsuz, reklamsiz brawn gp nin nasil sampiyonlugu kazandigini anlatir.

gercekten tarihi yarislar, tarihi finaller, tarihi sezonlar geride braktik son 5-6 senede.

gecen sene ama gercekten b.k gibiydi, sanki redbull super ligde idi, diger takimlar ise sanki bank asyadan idi.

bu sezon simdiye kadar ama harika bir sezon oldu.

ve su anda, mclaren, lotus, redbull ve ferrari, sampiyonluga yarisan tam 4 takim var.

alonso avantajli görünsede, herkesin sansi var.

willimas ve sauber gibi takimlar yarisi kazanabiliyor.

vs vs

Sezonlara genel olarak bakarsak son seneler F1 daha çekişmeli bir hal aldı.Eskiden Ferrari alıp götürürdü.BMW,Mercedes,Renault arası bir çekişme olurdu.Şimdi herkes şampiyon adayı,yarışlarda da eskisi gibi 1. olan 20-30 saniye fark atamıyor.

Bu arada Maldonado boşuna çarpışan arabaları oynuyor demiyoruz :asd:

Pastor Maldonado crashing - YouTube

iste bunu anlamiyorum ben

eskiden schumacher tek basini yarisip duruyordu, formula 1 denildiginde schumacherden baska birsey aklina gelmiyordu milletin.

nasil gecen sene cok sIkIcI ve zevksiz sezon idi ise, redbull yuzunden -asiri hizli, resmen baska dunyadan- schumacherli zamanlar da öyle sIkIcI olmus olmali.

formula1 sIkIcI olmamasi icin en azindan 2 takiminin sampiyonluga oynamasi lazim. Eger 3-4 takim sampiyonluga yarisabiliyorsa, o sezonun sIkIcI olmasi mümkün degil.

ve tam öyle bir sezon yasiyoruz bu sene.

Alonso avantajli durumda kesinlikle kalan 9 yaris icin ama

vettel, webber, hamilton, kimi ninde sanslari var.

daha ne olsun?

Abi şuda var Hakinen zamanlarında izlediyseniz o zamanların da çok çekişmeli olduğunu bilirsiniz.. Schumaer'i tüm kariyeri boyunca bence en zorlayan adamdı o zamanlar çok sağlam yarışlar izliyorduk gerçekten.. Ama özellikle Hakinen bıraktıktan sonra F2002 aracıyla özellik domine etmişti sezonu..

Abi şuda var Hakinen zamanlarında izlediyseniz o zamanların da çok çekişmeli olduğunu bilirsiniz.. Schumaer'i tüm kariyeri boyunca bence en zorlayan adamdı o zamanlar çok sağlam yarışlar izliyorduk gerçekten.. Ama özellikle Hakinen bıraktıktan sonra F2002 aracıyla özellik domine etmişti sezonu..

Schumacher'i Hakkinen'den başka zorlayanlar da oldu.Raikkonen,Coulthard,kardeşi Ralf ile iyi çekişmişlerdir.Evet 2002 yılında Schumacher'in arabası çok iyiydi.Hatta o sene Ferrari sadece 2 yarışı kazanamadı.1'si geçişi zor olan Manoca orada poleden başlayan Coulthard aldı.Diğeri Malezya'da Micheal'in kardeşi Ralf almıştır 1.liği.Schumacher kardeşlerinden 1 kaç çekişme:

Formula 1 France 1999. Michael Schumacher VS Ralf Schumacher VS Eddie Irvine - YouTube

Formula 1 - 2001 - Europe - Michael Schumacher vs Ralf Schumacher - YouTube

[video=youtube;egWx6rbtO-8]https://www.youtube.com/watch?v=egWx6rbtO-8[/video]

yarista nurnburgringdeydi kendimde tribündeydim hayatim boyunca unutamam cok super bir yaristi

[video=youtube;CWJCGInsVUs]https://www.youtube.com/watch?v=CWJCGInsVUs[/video]

ulan alonso dogru dürüst dursaydin suanda F1 en iyi iki söförü mclaren olucakti rahat durmadin

[h=4]Macaristan Grand Prix'inin başlangıcında yanan sarı ışıkları yanlış anladığını söyleyen Schumacher, ısınan motorunu kendisinin durdurduğunu söyledi.[/h]Pilotlar gride dizilip kırmızı ışıkları beklerken yanan sarı ışıkların nedeni ise hala açıklanmadı.

Prosedür gereği pilotlar ekstra bir formasyon turu atarlarken, ani davranan Schumacher motorunususturdu ve yarışa pit alanından başlamak zorunda kaldı.

"Sarı ışıklar yanıyordu ve motor gerçekten çok ısınmıştı. Uzun süre bekleyebileceğimizi düşünerekmotoru durdurdum."

Alman pilot için yarış, arabasındaki bir hasar, pitten geçiş cezası ve 18. sıradayken yaışa veda etmesi ile daha da kötü hale geldi.

"Nasıl olduğunu anlamadığım şekilde arabada bir hasar oluştu. Kesinlikle hiçbir temas yaşamadım. Tek başımaydım. Nasıl olduğunu bilmiyorum."

"Sonrasında pitten geçiş cezası aldık. Muhtemelen bu hasar nedeniyle pit limitörü ya da onun gibi bir şey çalışmadı. Böylece yarışın sonu geldi. Alışılmadık bir şey nedeniyle bir fırsat yakalayabilir miyim diye pistte kaldım. Motorun aşırı ısınması ve telemetri sorunları nedeniyle de yarıştan çekildim."

'Startta motoru durdurmamın nedeni yanlış anlama' - TurkiyeF1.Com

SPA - 2000

Mika Hakkinen, Michael Schumacher, Ricardo Zonta

Tek kelime ile muhteşem

[video=youtube_share;K1WuWu8kGak]https://youtu.be/K1WuWu8kGak[/video]

2011'in sezon öncesi yayınlanmıştı bu video. Hala bekliyoruz mücadele etmelerini ama pehh :)

[video=youtube;0yI72MLTWEE]https://www.youtube.com/watch?v=0yI72MLTWEE[/video]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt