Fabian Ernst: BJK taraftarı işçi sınıfı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fabian Ernst: BJK taraftarı işçi sınıfı!

Beşiktaş'ın Alman yıldızı Fabian Ernst ülkesinde '11Freunde' adlı dergiye verdiği röportajda samimi açıklamalarda bulundu. Muhabirin "Almanya'da kafa golü fazla atmıyordun. Oysa CSKA Sofya maçında kafanla takımı kurtardın" sorusuna Ernst, "Almanya'da kafa vuruşu yeteneğim fazla fark edilmedi. Oysa burada duran toplarda hücum organizasyonu bana göre belirleniyor" diye konuştu. İstanbul'da dışarı çıktığında yoğun ilgiyle karşılaştığını belirten tecrübeli futbolcu, "Yarım saatliğine kahve içmeye gittiğimde bile yoğun ilgiyle karşılaşıyorum. O süre fotomodellik yaparak geçiyor" ifadesini kullandı. Guti Hernandez ve Ricardo Quaresma'nın gelmesine karşın taraftarın gözünde nasıl popülerliğini koruduğu sorusuna ise Ernst, "Beşiktaş taraftarı genelde işçi sınıfından oluştuğundan sahada canını dişine takanın hakkını verdiğinden olsa gerek" cevabını verdi.

QUARESMA GİBİSİNİ GÖRMEDİM

Guti'nin son derece mütevazı olduğunu anlatan Ernst, Quaresma ile ilgili olarak ise, "Birçok futbolcunun ancak ayağının içiyle yapabildiği vuruşları o ayağının dışıyla yapıyor. Ben böyle bir oyuncuyu daha önce görmedim" ifadesini kullandı. Teknik direktör Schuster'e de övgü yağdıran Ernst, "Geçen sezon daha az agresif, tipik Türk stili oynuyorduk. Şimdi ise daha güçlü, düzenli ve anlaşılır bir taktikle oynuyoruz" sözlerini kullandı.

Cevap: Fabian Ernst: BJK taraftarı işçi sınıfı!

Beşiktaş'ın işçi sınıfı takımı olduğu kocaman bir yalan. Sonuçta bir İstanbul takımı ve yönetimindeki insanlarda gayet zengin iş adamları. Çarşı'nın içinde bazı solcu kimselerin olması ve bunlar işçi sınıfına duyarlı diye Beşiktaş'ı işçi sınıfı takımı olarak görmek saçmalık. Ki o oranda çok azdır zaten. Dünyada işçi sınıfı takımlarının örnekleri var. Livorno gibi.. Çarşı bir kaç tane duyarlı pankart açtı diye Beşiktaş'a işçi sınıfı takımı demek mantıksızlık, bu duyarlılığının yanında olmayacak düşmanca pankartlar da açıyorlar sonuçta :) Bizim takımı tutan işçi sayısı belki Beşiktaş'dan fazladır ve bu nedenle çıkıp Galatasaray işçi sınıfı takımı demek ne kadar mantıksızsa aynı şekilde Beşiktaş demekte mantıksız. Türkiye'de Avrupa'daki örnekleri gibi işçi sınıfı takımı yok. Belki Adanademirspor bir noktaya kadar işçi sınıfı takımı kategorisine girebilir.

Ben Beşiktaşı işçi takımı,Feneri halk takımı,bizi ise burjuva takımı gibi görüyorum.

süper ligdeki tek işçi takımı karabükspor

Ben tinerci diye biliyordum. Isci takimiymis. Ögrendigim iyi oldu.

Ben Beşiktaşı işçi takımı,Feneri halk takımı,bizi ise burjuva takımı gibi görüyorum.

O nasıl oluyor ki? Aynı okulda okuyup aynı işte çalışan, aynı inançlara sahip olup aynı evde oturan insanlar arasında sınıf farkından nasıl söz edilir ki? Fenerbahçeli neyse Galatasaraylı da o'dur, Beşiktaşlı da. Yok ki bir farkımız birbirimizden, kimsenin takım tercihinin sosyal bir altyapısı yok.

Türkiye'de işçi takımı varsa Adanademirspordur..

Türkiye'de işçi takımı, memur takımı gibi ayrımlar yok. Hele büyük takımlar arasında hiç yok; her yerden insan var taraftar olarak. En işçi takımı denilen Demirspor bile tam olarak işçi takımı değildir. Mesela işçi falan olmamama rağmen bende sempati duyarım, taraftarlarının arasında işçiden çok öğrenci, genç vardır belkide.

Bu arada demirspor demişken, güzel bir mavişimşek pankartı.

demirspor.jpg

tam tersi halk takımı GALATASARAY.zenginler takımı fenerbahçe,bjk nin ne takımı oluğu hakkında fikrim bile yok.hiç sevmem bjk taraftar zihniyetini.

türkiyede galatasaray taraftarı yüzde 36.5 yani en çok taraftar bizde bizim 500 yılı aşkın bir kültürümüz var ve biz ezelden beri varız dünyada galatasaray ebedi ilelebet süren bir yapıdır ve taraftarı halktanda gelir ha tabi liseli durumları var saray falan biz bir de burjuva takımıyız ama dünyada en güzel takım adı gal -ata -saray atamın adının olduğu yerde konuşmak ne hadddinize selama durun saygı gösterin gal- ata -saraya:tiphat::gs:

Elde var %36.5, topla 3 ile 6'yı, etti 9. Çarp 9'u 5 ile, eder 45. At 500'ün 0'larını, kaldı 5. Çıkar 45'den 5'i. Eder sana 40.

Senin Galatasaray kelimesinden ata bulma hesabın da buna benzemiş. :)

Galatasaray taraftarı olarak burjuvayız zaten.Elimizde viski bardakları buzlu bademler falan çok burjuvayız :D Ne gereksiz sınıflamalardır, gruplaşmalardır bunlar.

Üç büyük takım taraftarının arsında da en ufak bir sosyal, kültürel, siyasi farkı yok.

Türkiye'de sınıfsal ayrımlar yok takımlar arasında...

Bir Glasgow bir Celtic yada bir Roma bi Lazio değil bizim takımlarımız...

Burjuvada tutar Galatasarayı işcide...

Ayrımsız ülkeyiz...

En azından Futbolda...:eek:

O nasıl oluyor ki? Aynı okulda okuyup aynı işte çalışan, aynı inançlara sahip olup aynı evde oturan insanlar arasında sınıf farkından nasıl söz edilir ki? Fenerbahçeli neyse Galatasaraylı da o'dur, Beşiktaşlı da. Yok ki bir farkımız birbirimizden, kimsenin takım tercihinin sosyal bir altyapısı yok.

Ben günümüzü kastetmedim,geçmişte 3 büyük kulübü kuranlar ve geliştirenleri göz önüne alarak söyledim.

Üst Alt