Fabrizio Miccoli'nin İtalya Mafyası ile Film Tadında Hikayesi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fabrizio Miccoli'nin İtalya Mafyası ile Film Tadında Hikayesi

İtalyan mafyası ve futbolcuların içinde bulunduğu bir hikaye daha... Bu kez, bir döneme damgasını vuran Palermo'lu Fabrizio Miccoli'nin hikayesine kulak verelim:

2011 Ağustos'unda Fabrizio Miccoli, Avusturya kampından dönmüş, takımı Palermo ile yeni sezona hazırlanırken bir gece arkadaşlarıyla içmeye gider.

fabrizio_miccolinin_italya_46a87_800.jpg

Miccoli'nin telefonu çalar ve arayan Sicilya'nın ünlü mafyalarından Lauricella'nın oğlu Mauro'dur. Mauro ile telefonda alelade bir sohbet eden Miccoli'nin, Mauro ile telefonda konuştukları şeylerin dökümü basının eline ulaşır.

fabrizio_miccolinin_italya_ca6ec_800.jpg

Telefonda şaka maaiyetinde yapılan sohbetler, işi kontrolden çıkarır ve baba Lauricella, bu konuşmalar delil gösterilerek Palermo'da bir markette göz altına alınır.

fabrizio_miccolinin_italya_e1110_800.jpg

Dava devam ederken, konuşmaların içeriği hakim karşısına geldiğinde işler iyice karmaşıklaşır. İddiaya göre, Miccoli, Lauricella'ya Palermo'da bir gece kulübü sahibinin kendisine olan borcunu tahsil etmesi için istekte bulunmuştur.

fabrizio_miccolinin_italya_a4bb3_800.jpg

Lauricella da daha sonra bu adamı öldüresiye dövünce, Miccoli'nin ismi hem şantaj hem de azmettiricilik ile anılmaya başlanır.

fabrizio_miccolinin_italya_30343_800.jpg

Miccoli: ''Ben mafya değilim, sadece futbolcuyum. Benim bu tarz işlerle uzaktan yakından alakam olmaz. Laura da bir zamanlar sevgi beslediğim, ön yargı ile yaklaşmadığım bir arkadaşım.'' der.
fabrizio_miccolinin_italya_871e2_800.jpg

Miccoli ayrıca: ''Ben bir babayım ve çocuklarımın hukuk kuralları çerçevesinde yetişmesini istiyorum. Mafyacılık ve bu işler beni tiksindiriyor.'' demiştir.

fabrizio_miccolinin_italya_e3ed4_800.jpg

Olayla ilgili Palermo mahkemelerinde görülen dava sonucu Miccoli, 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılır.

fabrizio_miccolinin_italya_6b888_800.jpg

Sicilya'da söylenen bir söz, Palermo efsanesi ancak şimdinin kanun suçlusu Miccoli'yi çok güzel anlatır: ''Sicilya'da herkes için aynı anda iyi biri olman imkansızdır.''

fabrizio_miccolinin_italya_c5029_800.jpg

Paolo Sorrentino güzel bir film yapabilir bunu.

Kendisi çok sevdiğim İtalyan bir film yönetmeni.

Misal Loro:
(Berlusconi)

Bu İtalyan kadınla beni benden alıyor..

Kisa boyuna ragmen iyi topcuydu. Karizmatik isimli italyan futbolcularin basinda geliyordu. Bize gol atan Quagliarella gibi.. O da hala estiriyor :D

Üst Alt