Fas'ı Tanıyalım - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fas'ı Tanıyalım

Alakası yok. Türkleri sevenlerde var.

Cezayire bir iş için gitmiştik. Orada motosiklet kiralayıp tura çıktığımızda polis çevirdi. Ehliyetim var ama yanımda değil otelde.

Polis arkadaş ilk önce nereli olduğumuzu sordu. Türk diyince ehliyet flan sormadı. Önce öptü bizi. İsimlerimizi sordu. Tanıştık. Sonra ben derdimi anlattım ehliyetim otelde falan diyerek.

Polis problem değil dedi ve bize para verdi

Benden bir yemek yiyin dedi ve bizi yola koydu.

Tabi biz 2 arkadaş şok. Daha önce hollandada ve italyada Türk olduğumuz önyargıyla yaklaşan insanlardan sonra cezayirli bir polisin bizi öpüp para vermesi şaşırtmıştı.

Evet bize karşı çok önyargılılar ama adamlarıda dinleyince hak veriyorsun.

Eğitimsiz bir milletiz. Eğitimlimiz bile eğitimsiz kalıyor AB ülkelerine çıkınca.

cezayir demişsiniz. fas tunus ve cezayirde hatta endonezya da dahil olmak üzere en sevilen ülke türkiyedir. faslılar da çok sever. son zamanda dizilerin etkisi çok fazla oldu ama fas ülkesinde halkın en sevdiği ülke türkiyedir. en sevdikleri lider de erdoğandır.

Fasin insani Turklerden daha dindar diye biliyorum. Namazlarina falan daha cok dikkat ederler. Hollandada en son yapilan arastirmaya gore muslumanim diyen faslilarin 90%i namazini kilarken Turklerde bu 40%tu galiba. Turkiyeye nazaran nasil daha rahat giyinebiliyor Faslilar, bunu acarmisin? Iki devlette seküler. Hem bizim ulkemiz bundan birkaç yil oncesine kadar sekularizm altinda devlet daireleri ve okullara başortusunu sokmuyordu. Bu yonden kisitmalar yasiyor ulkemiz, evet.

Fasta yakin tarihte karışıklik cikti kral yanlisi ve karsitligi arasındaki grupta.

Ama kulturu ve yeri guzel yerdir.

faslı kızların giyimlerini görseniz bunları türk kızları türkiyede giyemez dersiniz, ki haklı olarak giyemezler. faslı kadınlar çok bakımlıdır, kapalı olan da var ama bir çok defa açık giyinirler. düğünlerde geleneksel faraceleri vardır onu giyerler. en çok sevdikleri dekolte göğüs dekoltesidir sebebi de göğüslerinin büyük olmasıdır. savaştaki suriyede bile standart bir kız ordu kontrolü olan bölgede mesela şamda türkiyedekinden daha güvendedir. hatta suriye, fas kadar olmasa da onların kadınları da dilediği gibi giyinir.

fakat fas ve tunus arap dili konuşan ülkelerin en zirvesindedir. hem kültürel birikim olarak hem insan kalitesi olarak. katara, birleşik arap emirliklerine gidin, orada kadına değer verilmez. kadın pilot olamaz erkek ise uçakta kabin memuru olamaz. çünkü kadın-erkek işi diye toplumds bi algı var. erkek hostes olduğu zaman hoş karşılanmıyor. koca koca emiratesler qatar airwayslar gidip gidip irlandadan filipinlerden en güzel kadınları alıp hostes yapar. para içinde yüzmesine rağmen ülkede insan kalitesi düşüktür.

son olarak

fastakiler türkiyeden daha fazla namaz kılıyor olabilir. bu bir şeyin göstergesi olamaz. dünys genelinde türkiye karşıtlığı var. genel olarak son dönemde daha da arttı. faslıları hollandalılar en fazla ispanyollar sevmiyordur. dünyada fas karşıtlığı yok. vurgulamak istediğim buydu

Turizm bölgesinde sen 5 liralık dondurmayı turiste 5 euroya satarsan, zamanla domino etkisi yapar ve hep Türkler aşağılanan olur.

Avrupada konuştuğum insanlar hep tatile geldiklerini ve her gelişlerinde fazla paralar harcadıklarını anlatırlar. Cidden rahatsız edici bir durum.

Bugün bu sorunu çözmeye çalış 50 sene sürer.

Ah o turizm bölgesindeki vampir işletmeciler ah..

Yanlış anlaşılmasın Allahtan Müslüman ülkeyiz hee.. Bide Müslüman olmadığımızı düşün demek neler olurdu..

cezayir demişsiniz. fas tunus ve cezayirde hatta endonezya da dahil olmak üzere en sevilen ülke türkiyedir. faslılar da çok sever. son zamanda dizilerin etkisi çok fazla oldu ama fas ülkesinde halkın en sevdiği ülke türkiyedir. en sevdikleri lider de erdoğandır.

faslı kızların giyimlerini görseniz bunları türk kızları türkiyede giyemez dersiniz, ki haklı olarak giyemezler. faslı kadınlar çok bakımlıdır, kapalı olan da var ama bir çok defa açık giyinirler. düğünlerde geleneksel faraceleri vardır onu giyerler. en çok sevdikleri dekolte göğüs dekoltesidir sebebi de göğüslerinin büyük olmasıdır. savaştaki suriyede bile standart bir kız ordu kontrolü olan bölgede mesela şamda türkiyedekinden daha güvendedir. hatta suriye, fas kadar olmasa da onların kadınları da dilediği gibi giyinir.

fakat fas ve tunus arap dili konuşan ülkelerin en zirvesindedir. hem kültürel birikim olarak hem insan kalitesi olarak. katara, birleşik arap emirliklerine gidin, orada kadına değer verilmez. kadın pilot olamaz erkek ise uçakta kabin memuru olamaz. çünkü kadın-erkek işi diye toplumds bi algı var. erkek hostes olduğu zaman hoş karşılanmıyor. koca koca emiratesler qatar airwayslar gidip gidip irlandadan filipinlerden en güzel kadınları alıp hostes yapar. para içinde yüzmesine rağmen ülkede insan kalitesi düşüktür.

son olarak

fastakiler türkiyeden daha fazla namaz kılıyor olabilir. bu bir şeyin göstergesi olamaz. dünys genelinde türkiye karşıtlığı var. genel olarak son dönemde daha da arttı. faslıları hollandalılar en fazla ispanyollar sevmiyordur. dünyada fas karşıtlığı yok. vurgulamak istediğim buydu

Bu konuda hak veriyorum. Fasli bayanlarin fizigi muazzam. Onlarda bunun farkinda ve alimli olmak icin cok bakimlilar. Haklisin, namaz full dini yasantiyi teskil etmez. Benimkisi sadece bir indikasyon amacliydi :)

Devlet mekanizmamız yok son 15 senedir. Vergi usulsüzlükleri, turistlerin memnuniyetsiz ayrılmaları, doğa talanı.. Bunlar devlet mekanizmasının olmadığı toplumlarda olur.

Çalışmıyor devlet mekanizması felçli gibiyiz. Yoksa turizm bölgelerinden başlarsın ülkeni tanıtmaya.

Biz güzelim yerleri dızzolara teslim ettik. Bu dızzolar devletide oynatıyor parmağında ne isterlerse o oluyor

Tabi ölçü değil ama tanıdığım çoğu avrupalı aşırı derecede snoptu. Alanlarında iyi eğitimliler ama genel kültür konusunda ciddi zayıflar. İngilizler hariç onlar başka. Çok ciddi derecede empati yetenekleri zayıf Avrupa merkezli düşünce kuruluşlarının bir boku doğru öngörememeaine şaşırmamak lazım.

Hayatımda tanıdığım en cahil ve yobaz kitle polonyalılardı.

En iyi anlaştığım ise yunanlılar, Türklerden en nefret edenler ise suudilerdi, polonyalılar ile yarışabilirler gerçi bu konuda bilemedim.

Hep ucuz ve sıcak bi ülkeye tatile gitmek istedim.Mısırla ilgilenmiştim ama ona da cesaret edemedim.Acaba fas nasıl kine deniz kum güneş plaj bira akşam şarap varmı böyle bi imkan ki?

Fas’ın bayanları dünya güzelidir.Arap yüz göz simaları ve bunun yanında müthiş kalçaları oluyor. Kesinlikle tavsiye ederim ülke olarak. Yalnız tur tavsiye ederim. 2-3 gün Marrakech, Casablanca, Fez, Ouarzazate (Sahara çölü), vs.
Ben çok sık gittim ve gezmedik şehir bırakmadım. Hatta benim hatunda Faslı ayıptır söylemesi.

Fas’ın bayanları dünya güzelidir.Arap yüz göz simaları ve bunun yanında müthiş kalçaları oluyor. Kesinlikle tavsiye ederim ülke olarak. Yalnız tur tavsiye ederim. 2-3 gün Marrakech, Casablanca, Fez, Ouarzazate (Sahara çölü), vs.
Ben çok sık gittim ve gezmedik şehir bırakmadım. Hatta benim hatunda Faslı ayıptır söylemesi.

benim de kız arkadaşım faslı :love:

Neden tur? ben 10 un üzerinde ülke gezdim hep tursuz.Belki sadece hindistan ve afrikaya turla giderim diyodum .. Fes da mı turla gezilmeli

Üst Alt