Fatih Altaylı: "Arda Turan'ın gelmesinden çok korkuyorum"


1309543_940x531.jpg

Fatih Altaylı, Bloomberg HT'de Fatih Kuşçu'nun sunumuyla yayımlanan "Spor Saati" programında spor gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.


"Galatasaray'da futbol adına olumlu şeyler yok değil. Korkularım da yok değil. Arda'nın gelmesinden çok korkuyorum. Neden dersen; Galatasaray'da bugünkü kadronun temposuna uyacak Arda'ya her zaman yer vardır ama bugünkü kadroyla uyum sağlamayarak 'Ben Arda'yım kardeşim' diyerek gelecek bir Arda çok ciddi zarar verir. Çünkü bu takım koşan, tempo üzerinden yürüyen, topu sürekli ileri taşıyan takım görüntüsünde. Muazzam bir taktik deha yok ama dikine oynayan, hızlı oynayan, pek az çalım atan, dikine bir futbol anlayışı var. Elbette ki bunu bloke eden takımlar olacaktır."

"Savunmaya yığılan takımlar karşısında ne yapacağı konusunda bir ışık görmüyorum. Ama Galatasaray bu yenilmezlik serisini sürdürüp rakipler de bunları ilk yenen biz olalım derlerse Galatasaray kazanmaya devam eder. Ama durdurayım derlerse ki Samet Aybaba'nın takımı 40 dakika başardı bunu, Galatasaray güzel bir gol buldu ama rakipler de uyanmaya başladıkça Galatasaray'ın işi zorlaşır. Tolga Ciğerci var ama Feghouli geliyor. Rodriguez'i hala eksik buluyorum açıkçası. Çok çaba gösteriyor ama o seviyede değil. Asamoah gelecekmiş, o da zor bir iş. Galatasaray Tolga'yı satarsa yerine Feghouli oynar, biri gelir. Arda'nın transferini pek muhtemel görmüyorum açıkçası, Galatasaray'ın kafayı bu kadar üşütmediğini düşünüyorum. Arda, 'Ben Arda'yım' deyip, eli belinde gelecekse, gelmesin kardeşim."
 
Doğru söylüyor.Selcuk'la bir olur Tudor'un kuyusunu kazar oda yetmez takımda ki huzuru bozar gruplaşma yapar.İşleyen çarka çomak sokmaktır bu.
 
Üst Alt