Fatih Altaylı: "Galatasaray, 2. Lig'e düşer"


740709.jpg

Bloomberg HT'de Fatih Kuşçu'nun sunumuyla yayınlanan "Spor Saati" programının yorumcusu Fatih Altaylı, spor gündemini yorumladı.
Galatasaray'ın Östersunds eşleşmesi ve Başakşehir'in Şampiyonlar Ligi ön elemesindeki rakibi Club Brugge'le ilgili konuşan Altaylı, "Başakşehir'in Club Brugge'ü geçeceğini düşünüyorum. Mevcut kadrosu, performansı itibariyle Club Brugge'den daha iyi takım olduğunu düşünüyorum. Başakşehir, bu sene şampiyon bile olabilir çünkü çok iyi transferler yaptılar. İyi oyuncu sattılar, büyük paralar alıp iyi işler yaptılar, baktığınız zaman Beşiktaş da iyi işler yaptı. Fenerbahçe, kısıtlı imkanlarıyla makul davranarak kendi çapında iyi işler yaptı. Valbuena'nın transferi önemli bir transfer. Valbuena değerli bir oyuncu, doğru bir iş yaptı. Fenerbahçe biraz da ayağını yorganına göre uzatıyor. Hemen hemen bütün takımlar doğru işler yaptı, Galatasaray hariç..." dedi.

770943.jpg

Altaylı, Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turunda İsveç temsilcisi Östersunds karşısında aldığı 2-0'lık yenilgiyi yorumladı. Altaylı, "Kulübün, takımın halinden yeni bir Tromsö faciası yaşayacağımız hissediliyordu. Ben Galatasaray'ın ne halt edeceğini 50 yıldır yakından tahmin eden biri olarak içimde hissediyorum. Böyle bir şeyi bekliyorum. Hatta maçtan bir önceki gün yazı işlerinden arkadaşlarla konuşurken 'Çok korkuyorum, inşallah Galatasaray bir kazaya kurban gitmez' dedim, 'Yok abi olmaz' dediler. Bir tek Kadir Kaymakçı 'Abi, ben de senin gibi hissediyorum.' dedi. Hatta Vole uygulaması diye bir anket yaptım, 'Turu kim geçer?' diye. Yemediğim küfür kalmadı. Fenerbahçeliler, 'Fenerbahçeliyim ama Galatasaray bu kadar da küçümsenmez...' gibi yüzlerce, binlerce küfür yedim. Ama takımın, kulübün halinden görünüyordu. Rakip Galatasaray'ın ne halde olduğunu bilmiyor, rakip Galatasaray'ın geçmişine bakıyor, pas performansına bakıyor ve diyor ki 'Bu büyük bir kulüp.' Ancak demiyorlar ki 'Bu kulübün başında kim var?' Rakip, 'Bu kulübün başında Dursun Özbek var, Dursun Özbek'in yönetiminde kimler var?' diye bakmıyor. 'Teknik direktör kim?' diye bakmıyor, 'Galatasaray, onu göreve getirdiyse iyi teknik direktördür' diye bakıyor. 'Galatasaray'ın başında biri varsa o göreve layık biridir' diye bakıyor Östersundslular haklı olarak. Ama bilmiyorlar ki Galatasaray'ın başına bir felaket çökmüş vaziyette. O felaket de kendi felaketlerini Tudor gibi Galatasaray'a getirmiş durumda. Eski Galatasaray bitti. Galatasaray'da dikiş tutmaz, bundan sonra Galatasaray'ın büyük takımlar arasından yavaş yavaş düştüğünü göreceğiz. Dursun Özbek'in görevde kaldığı her gün, Galatasaray'ın bir senesine mâl oluyor. Dursun Özbek, 2018'e kadar görevde kalırsa hatta 2018'de bir daha seçilirse Galatasaray yok olur, ikinci lige düşer diye başından beri söylüyorum. Galatasaray, şu anda adıyla ayakta duruyor." dedi.

771807.jpg

Fatih Kuşçu'nun 'Galatasaray'ın yüksek değeri olan kadrosu bir silkinip kendine gelse bu takıma 3-4 gol atabilecek mi?' sorusuna "Silkinip kendine gelmek için silkeleyecek biri gerekiyor. Bu takımı kim silkeleyecek?" cevabı veren Altaylı, sözlerine şu ifadelerle devam etti;
"Bu takımı kim silkeleyecek? Mehmet Özbek mi Dursun Özbek mi yoksa onların manevi oğlu gibi bir pozisyonda olan Igor Tudor mu? Bunlar transfer yaptılar... Geçen seneden beri Galatasaray'ı sert biçimde eleştiriyorum. Taraftarın içerisindeki bir güruh üç transferi görünce beni eleştirdiler. Kardeşim dünyada hiç kimse Galatasaray'ın iyiliğini benden fazla isteyemez. Hiç kimse. Belki benim kadar isteyebilirler çünkü ben limitte istiyorum, bunun için konuşuyorum. Bu transfer mantalitesi, bu kulüp yönetim mantalitesi, içerdeki dışardaki ilişkileri yönetme mantalitesiyle Galatasaray bir yere varamayacak, bu belli. Transfer yaptılar, kardeşim para harcamakla olmaz. Bu yönetimle takımın başına Jose Mourinho'yu getirsen Fabio Capello'yu getirsen hatta Alex Ferguson'u getirsen Özbek'lerle bu iş yürümez. Çünkü söylediklerini görüyorsun, röportajlarını görüyorsun, utanç verici! Her şey bir yalan her şey bir aldatma.

766442.jpg

Wesley Sneijder'in Galatasaray'dan ayrılmasıyla ilgili konuşan Altaylı, "Üç haftadır dört haftadır ağzımı açıp konuşmuyorum, sinirlendiğim için programa gelmiyorum. Sneijder krizini ben mi yarattım? Senle bir sene daha sözleşmesi var. Dünya Kupası'na gidebilmek için üst düzey oynamak zorunda. Sen de bu adamın parasını ödemişsin, 5.5 milyonunu da sene içerisinde ödeyeceksin. Bu adam neden kadro dışı? Satılacağı söylenen diğer oyuncular sahada, Sneijder yok. Daha yeni ceza ödedik. Olcan Adın'ın 1 senesinden dolayı 11.8 milyon TL ödedik. Sneijder de bu sene gider bir takımda oynar, farzı misal söylüyorum 20 asist yapar; onun yerine Galatasaray'da kim oynar? Emrah Başsan oynar. İşte Galatasaray bu. Bu Galatasaray'ı eleştirdiğim zaman taraftar içerisindeki satılmışlar beni eleştirdiler. Ben gördüğümü söylüyorum ve ne diyorsam çıkıyor kardeşim." yorumunda bulundu.

763406.jpg

Altaylı, teknik direktör Igor Tudor'un Östersunds maçı sonrasındaki basın toplantısıyla ilgili konuştu. "Rakip kaleci kaç kurtarış yaptı? Sıfır kurtarış yaptı." diyen Altaylı, sözlerine "Başkan bu maçtan sonra ne dedi, duyamadım! İşte başkan işte şampiyon. Başkan kaçıyor! Bunlar hava cıva işidir. Galatasaray Başkanı maça dünyanın neresinde olursa olsun minibüsle gitmez! Biz en parasız, en kötü zamanımızda başkanımız rakip stadının önüne lüks arabayla soktuk. Bunlar vizyon işidir, senin büyüklüğünü gösterir. Uçağa vereceğimiz para yokken, ben kredi kartımdan ödüyordum, Özer Saraçoğlu ödüyordu, Abdurrahim Albayrak ödüyordu ya da ordan burdan borç alıyorduk, öyle bir haldeydik. Ama gittiğimiz yerde Galatasaray'ı temsil ettiğimiz için başkanımızı stad önüne lüks arabayla götürüyorduk. Şimdi başkan maça minibüsle gidiyor, ama ona o yakışıyor! Aslına baktığın zaman otellerini bile temsil edemez!" ifadeleriyle devam etti.

770917.jpg

Altaylı, Östersunds maçındaki kadroyla ilgili olarak da "Sahaya çıkan takım... Herkesi ayağa kaldıracak, büyük paralar ödediğin transferler yapıyorsun. Maicon'a 3.5 milyon Euro, Rodrigues' e 2 milyon Euro, Gomis'e 3.5 milyon + 1.5 milyon Euro da imza parası vermişsin. Bonusları ayrı, bu adamlara yıllık bu paraları vermişsin. Belhanda sahada yok zaten! Buna mukabil Türkiye'nin en iyi oyuncularından Sneijder kadroda yok. Bruma gitti, Podolski gitti, De Jong, Semih gitti. Geçen sene bu takımın hücum sorunu yoktu, ligin en çok gol atan 2. takımıydı. Ancak düşen takımlardan sonra en çok gol yiyen takımlardan biriydi. Takımın en büyük eksikleri savunmadaydı, bir tek Maicon alıyorsun, sağ bek almıyorsun sol bek almıyorsun! İleride iyi işleyen düzenden 14 asist 5 gol atmış adamı çıkartıyorsun, Gomis pas alamamaktan şikayet ediyor.

759522.jpg

Takımın lideri Sneijder sahada yok, liderliği Tolga Ciğerci'ye veriyorsun. Bu Tudor denen ne demek istediğimi herkes biliyor da demeyeceğim, bu zavallı takım çıkarıyor. Sinan'ı 10 numaraya koyuyor, Sinan 10 numarada hayatında oynamış mı? Sinan çok iyi futbolcu o ayrı da Selçuk'u Sinan'ın yerine koysan Sinan'ı kanada, şahane oynadığı yere koysan... Eldeki kadrodan konuşuyorum, arkaya da Donk'u koysan... Donk'u istemiyorsan getirme ama kadroda var ki bir umudun var... Hiç olmazsa uluslararası tecrübe falan... Hiç olmazsa Tolga'yı görmezsin. Tolga ne yaptı? Sinan'a da herkes kızıyor. Ben 25 yıldır bu işi yaptığıma göre iyi bir televizyon programcısı olarak görüyorum, ama beni kamera arkasına koysan yapamam. Kameraman değilim ki! Değişiklik yapıyorsun geçen sene Rize'de oynayamayan Emrah'ı alıyorsun. Hem de orta sahada beyin rolünü verdiğin Sinan'ın yerine! Bir insanda hiç beyin olmasa sadece gözleriyle bile daha iyi bir futbol düzeni kurabilir. Bunun sorumlusu Tudor'dur! Sıfır pozisyon, atak yok, orta yok! Gomis sürekli ön direğe koşuyor, herkes arka direğe orta kesiyor. Gole ihtiyacın var Gomis'i çıkarıp Eren'i alıyorsun. İkisini de oynat biri ön direğe diğeri arka direğe gitsin. Bu Tudor'u IQ testine sokalım 10 IQ çıkarsa namerdim. Adam anca nefes alıp yürüyecek yemek yiyecek kadar IQ'ya sahip olmalı ki böyle bir futbol oynatsın!

765743.jpg

Böyle bir düzen kurarsan futbolcu ne yapsın? Ondan sonra da 'Onlar lig oynuyordu maça hazırdı' Senin bu maçı oynayacağın iki aydır, üç aydır belli mi? Hazır olacaksın abi. Ön elemeye çıkan her büyük takım elenecek mi, böyle bir şey olabilir mi? Tudor'u bırak Galatasaray'ı çalıştırmak, Galatasaray'ın semtine sokmamak lazım, tesislerin önünden geçirmemek lazım! Dışarıdan bakan biri olsam derim ki 'Galatasaray'ın rakipleri toplanıp para vermişler, bu herif şike yapıyor' derim! Çünkü bir takıma kötülük etmek istesen böyle oynatırsın! Ama o koltuğa asla yakışmayan Galatasaray Başkanı diyor ya 'Eşim Beşiktaşlı değil' kendisi de muhtemelen başka takımlı! Çünkü bu kadar kötülük yapmak için başkan olan biri görmedim hayatımda! Sadece ve sadece Galatasaray'ı katletmek için malını mülkünü sattı, gelen parayı çar çur etti. Geçen sene 60-70 milyon lirayı yok etti, bir o kadarını da bu sene yok edecek... Galatasaray bu sene beşinci olur! O da iyi ihtimalle!" yorumunda bulundu.

767445.jpg

Dursun Özbek'in Tudor'un Galatasaray'a yakışan bir antrenör olduğunu ifade ettiği açıklamaları üzerine "Başkan Galatasaray'a ne kadar yakışıyorsa Tudor da o kadar yakışıyor" diyen Altaylı sözlerine şöyle devam etti;
"Bu Galatasaray'a yakışan bir antrenör değil, Dursun Özbek'e yakışan antrenör. Bunlar tencere kapak hatta düdüklü tencere kapak. Kitle onları ama Galatasaray içeride buharlaşmış, patlama noktasına gelmiş... Hiç umurlarında olmasın! Bütün bunlar yönetim hatası, başka kimsenin hatası değil! Ergin Ataman'la ayrılış biçimi... Çok para harcamış. Harcatmasaydın! Galatasaray, bütün branşlarda dökülüyor!"

758646.jpg

Fatih Kuşçu'nun Dursun Özbek'in eleştirilerle ilgili "Galatasaray'ın düşmanları konuşur" sözünü hatırlatarak "Galatasaray'ın düşmanı olur mu?" sorusu üzerine "Olur" diyen Altaylı, şu ifadeleri kullandı;
"Galatasaray'ın düşmanı olur. Hatta bir tanesi Galatasaray başkanlık koltuğunda oturuyor! Çünkü bir düşman ancak bu kadar zarar verebilir. O, muhtemelen beni kastediyor ama benim Galatasaray düşmanı olmadığımı cümle alem biliyor. Dursun Özbek'ten zerre haz etmiyorum ama bana sorarsan Galatasaray düşmanı! Diyor ki 'Riva'dan gelen para transfere harcanmıyor' Peki Riva'dan gelen paraların üzerinde işaret mi var da biz transfere harcanmadığını biliyoruz! Riva'dan gelen parayı kırdırıyor, yeni borçlar ediniyor başka borçları ödüyor. Galatasaray Sportif A.Ş.'nin toplam borcu neden artıyor? Hani borç ödüyordun? Borcun maliyetinin düştüğünde bir haklılık payı var. Geçen sene çok sıkıştıkları zaman Aktif Bank'tan çok yüksek faizle bir kredi kullanmışlardı, şimdi Riva'dan gelen parayla o sıkışıklık biraz azaldığı için puanda bir düşüş yaşandığı doğru. Peki total borç neden artıyor? Bu adamcağız göreve geldiğinde Galatasaray'ın borcu ne kadardı, bu kadar arazi satışına rağmen şu an borç ne kadar? Başkanın söylediğinin zerre önemi yok ki sürekli kamuoyunu kandırmaya çalışıyor.

756398.jpg

Koltuğa oturduğu gün Galatasaray'ın konsolide borcu kaç dolardı? Atıyorum 260'tı, şimdi 280. Riva sözleşmesini kırdırarak borç ödediklerini söylüyorlar, peki Odeabank'tan 150 milyon TL'lik kredi aldınız mı almadınız mı? Cevap yok! Halka açık bir şirketsin, cevap vermek zorundasın. Riva ve Florya kulübün malı olduğu için satıyor, Sportif AŞ'nin borçlarının bir kısmını ödüyor fakat aynı anda kulüp tarafından yine borçlanıyor! Bu cepten alıp bu cebe koyuyor sonra başka bir yerden borç alıp yine koyuyor... Bunu hesap kitap bilmeyen taraftar yer de ben yemem! Genel kurulun yüzde 70'i yer ama yüzde 30'u yemez!"

768494.jpg

Galatasaray'ın, Östersunds eşleşmesinde 2-0'dan dönüp dönemeyeceğiyle ilgili konuşan Altaylı, "1988'i hatırlarsın Neuchatel'de 3-0 yedik geldik. Ben o zaman bir spor dergisinin başındaydım. Maça 5 atarız diye başladık! Çünkü atma potansiyeline sahip bir takımımız, teknik direktörümüz ve yönetimimiz vardı. Şimdi bunların hiçbiri olmadığı gibi ışık da yok! Elbette ki Galatasaray, o camianın değerini bilen birileri tarafından yönetilseydi, ona göre bir teknik direktör getirilseydi Östersunds'a 3 değil 10 da atardı... Ama korkarım ki Östersunds'u İstanbul'da yenemeyebiliriz bile! İnşallah yeneriz ama umudum sıfıra yakın." yorumunda bulundu.

http://www.ajansspor.com/futbol/galeri/18-07-17/164750/galatasaray-2-lige/#12
 
Alahini seven alinti yapmasin yazidan,aman ha

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

740709.jpg

Bloomberg HT'de Fatih Kuşçu'nun sunumuyla yayınlanan "Spor Saati" programının yorumcusu Fatih Altaylı, spor gündemini yorumladı.
Galatasaray'ın Östersunds eşleşmesi ve Başakşehir'in Şampiyonlar Ligi ön elemesindeki rakibi Club Brugge'le ilgili konuşan Altaylı, "Başakşehir'in Club Brugge'ü geçeceğini düşünüyorum. Mevcut kadrosu, performansı itibariyle Club Brugge'den daha iyi takım olduğunu düşünüyorum. Başakşehir, bu sene şampiyon bile olabilir çünkü çok iyi transferler yaptılar. İyi oyuncu sattılar, büyük paralar alıp iyi işler yaptılar, baktığınız zaman Beşiktaş da iyi işler yaptı. Fenerbahçe, kısıtlı imkanlarıyla makul davranarak kendi çapında iyi işler yaptı. Valbuena'nın transferi önemli bir transfer. Valbuena değerli bir oyuncu, doğru bir iş yaptı. Fenerbahçe biraz da ayağını yorganına göre uzatıyor. Hemen hemen bütün takımlar doğru işler yaptı, Galatasaray hariç..." dedi.

770943.jpg

Altaylı, Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turunda İsveç temsilcisi Östersunds karşısında aldığı 2-0'lık yenilgiyi yorumladı. Altaylı, "Kulübün, takımın halinden yeni bir Tromsö faciası yaşayacağımız hissediliyordu. Ben Galatasaray'ın ne halt edeceğini 50 yıldır yakından tahmin eden biri olarak içimde hissediyorum. Böyle bir şeyi bekliyorum. Hatta maçtan bir önceki gün yazı işlerinden arkadaşlarla konuşurken 'Çok korkuyorum, inşallah Galatasaray bir kazaya kurban gitmez' dedim, 'Yok abi olmaz' dediler. Bir tek Kadir Kaymakçı 'Abi, ben de senin gibi hissediyorum.' dedi. Hatta Vole uygulaması diye bir anket yaptım, 'Turu kim geçer?' diye. Yemediğim küfür kalmadı. Fenerbahçeliler, 'Fenerbahçeliyim ama Galatasaray bu kadar da küçümsenmez...' gibi yüzlerce, binlerce küfür yedim. Ama takımın, kulübün halinden görünüyordu. Rakip Galatasaray'ın ne halde olduğunu bilmiyor, rakip Galatasaray'ın geçmişine bakıyor, pas performansına bakıyor ve diyor ki 'Bu büyük bir kulüp.' Ancak demiyorlar ki 'Bu kulübün başında kim var?' Rakip, 'Bu kulübün başında Dursun Özbek var, Dursun Özbek'in yönetiminde kimler var?' diye bakmıyor. 'Teknik direktör kim?' diye bakmıyor, 'Galatasaray, onu göreve getirdiyse iyi teknik direktördür' diye bakıyor. 'Galatasaray'ın başında biri varsa o göreve layık biridir' diye bakıyor Östersundslular haklı olarak. Ama bilmiyorlar ki Galatasaray'ın başına bir felaket çökmüş vaziyette. O felaket de kendi felaketlerini Tudor gibi Galatasaray'a getirmiş durumda. Eski Galatasaray bitti. Galatasaray'da dikiş tutmaz, bundan sonra Galatasaray'ın büyük takımlar arasından yavaş yavaş düştüğünü göreceğiz. Dursun Özbek'in görevde kaldığı her gün, Galatasaray'ın bir senesine mâl oluyor. Dursun Özbek, 2018'e kadar görevde kalırsa hatta 2018'de bir daha seçilirse Galatasaray yok olur, ikinci lige düşer diye başından beri söylüyorum. Galatasaray, şu anda adıyla ayakta duruyor." dedi.

771807.jpg

Fatih Kuşçu'nun 'Galatasaray'ın yüksek değeri olan kadrosu bir silkinip kendine gelse bu takıma 3-4 gol atabilecek mi?' sorusuna "Silkinip kendine gelmek için silkeleyecek biri gerekiyor. Bu takımı kim silkeleyecek?" cevabı veren Altaylı, sözlerine şu ifadelerle devam etti;
"Bu takımı kim silkeleyecek? Mehmet Özbek mi Dursun Özbek mi yoksa onların manevi oğlu gibi bir pozisyonda olan Igor Tudor mu? Bunlar transfer yaptılar... Geçen seneden beri Galatasaray'ı sert biçimde eleştiriyorum. Taraftarın içerisindeki bir güruh üç transferi görünce beni eleştirdiler. Kardeşim dünyada hiç kimse Galatasaray'ın iyiliğini benden fazla isteyemez. Hiç kimse. Belki benim kadar isteyebilirler çünkü ben limitte istiyorum, bunun için konuşuyorum. Bu transfer mantalitesi, bu kulüp yönetim mantalitesi, içerdeki dışardaki ilişkileri yönetme mantalitesiyle Galatasaray bir yere varamayacak, bu belli. Transfer yaptılar, kardeşim para harcamakla olmaz. Bu yönetimle takımın başına Jose Mourinho'yu getirsen Fabio Capello'yu getirsen hatta Alex Ferguson'u getirsen Özbek'lerle bu iş yürümez. Çünkü söylediklerini görüyorsun, röportajlarını görüyorsun, utanç verici! Her şey bir yalan her şey bir aldatma.

766442.jpg

Wesley Sneijder'in Galatasaray'dan ayrılmasıyla ilgili konuşan Altaylı, "Üç haftadır dört haftadır ağzımı açıp konuşmuyorum, sinirlendiğim için programa gelmiyorum. Sneijder krizini ben mi yarattım? Senle bir sene daha sözleşmesi var. Dünya Kupası'na gidebilmek için üst düzey oynamak zorunda. Sen de bu adamın parasını ödemişsin, 5.5 milyonunu da sene içerisinde ödeyeceksin. Bu adam neden kadro dışı? Satılacağı söylenen diğer oyuncular sahada, Sneijder yok. Daha yeni ceza ödedik. Olcan Adın'ın 1 senesinden dolayı 11.8 milyon TL ödedik. Sneijder de bu sene gider bir takımda oynar, farzı misal söylüyorum 20 asist yapar; onun yerine Galatasaray'da kim oynar? Emrah Başsan oynar. İşte Galatasaray bu. Bu Galatasaray'ı eleştirdiğim zaman taraftar içerisindeki satılmışlar beni eleştirdiler. Ben gördüğümü söylüyorum ve ne diyorsam çıkıyor kardeşim." yorumunda bulundu.

763406.jpg

Altaylı, teknik direktör Igor Tudor'un Östersunds maçı sonrasındaki basın toplantısıyla ilgili konuştu. "Rakip kaleci kaç kurtarış yaptı? Sıfır kurtarış yaptı." diyen Altaylı, sözlerine "Başkan bu maçtan sonra ne dedi, duyamadım! İşte başkan işte şampiyon. Başkan kaçıyor! Bunlar hava cıva işidir. Galatasaray Başkanı maça dünyanın neresinde olursa olsun minibüsle gitmez! Biz en parasız, en kötü zamanımızda başkanımız rakip stadının önüne lüks arabayla soktuk. Bunlar vizyon işidir, senin büyüklüğünü gösterir. Uçağa vereceğimiz para yokken, ben kredi kartımdan ödüyordum, Özer Saraçoğlu ödüyordu, Abdurrahim Albayrak ödüyordu ya da ordan burdan borç alıyorduk, öyle bir haldeydik. Ama gittiğimiz yerde Galatasaray'ı temsil ettiğimiz için başkanımızı stad önüne lüks arabayla götürüyorduk. Şimdi başkan maça minibüsle gidiyor, ama ona o yakışıyor! Aslına baktığın zaman otellerini bile temsil edemez!" ifadeleriyle devam etti.

770917.jpg

Altaylı, Östersunds maçındaki kadroyla ilgili olarak da "Sahaya çıkan takım... Herkesi ayağa kaldıracak, büyük paralar ödediğin transferler yapıyorsun. Maicon'a 3.5 milyon Euro, Rodrigues' e 2 milyon Euro, Gomis'e 3.5 milyon + 1.5 milyon Euro da imza parası vermişsin. Bonusları ayrı, bu adamlara yıllık bu paraları vermişsin. Belhanda sahada yok zaten! Buna mukabil Türkiye'nin en iyi oyuncularından Sneijder kadroda yok. Bruma gitti, Podolski gitti, De Jong, Semih gitti. Geçen sene bu takımın hücum sorunu yoktu, ligin en çok gol atan 2. takımıydı. Ancak düşen takımlardan sonra en çok gol yiyen takımlardan biriydi. Takımın en büyük eksikleri savunmadaydı, bir tek Maicon alıyorsun, sağ bek almıyorsun sol bek almıyorsun! İleride iyi işleyen düzenden 14 asist 5 gol atmış adamı çıkartıyorsun, Gomis pas alamamaktan şikayet ediyor.

759522.jpg

Takımın lideri Sneijder sahada yok, liderliği Tolga Ciğerci'ye veriyorsun. Bu Tudor denen ne demek istediğimi herkes biliyor da demeyeceğim, bu zavallı takım çıkarıyor. Sinan'ı 10 numaraya koyuyor, Sinan 10 numarada hayatında oynamış mı? Sinan çok iyi futbolcu o ayrı da Selçuk'u Sinan'ın yerine koysan Sinan'ı kanada, şahane oynadığı yere koysan... Eldeki kadrodan konuşuyorum, arkaya da Donk'u koysan... Donk'u istemiyorsan getirme ama kadroda var ki bir umudun var... Hiç olmazsa uluslararası tecrübe falan... Hiç olmazsa Tolga'yı görmezsin. Tolga ne yaptı? Sinan'a da herkes kızıyor. Ben 25 yıldır bu işi yaptığıma göre iyi bir televizyon programcısı olarak görüyorum, ama beni kamera arkasına koysan yapamam. Kameraman değilim ki! Değişiklik yapıyorsun geçen sene Rize'de oynayamayan Emrah'ı alıyorsun. Hem de orta sahada beyin rolünü verdiğin Sinan'ın yerine! Bir insanda hiç beyin olmasa sadece gözleriyle bile daha iyi bir futbol düzeni kurabilir. Bunun sorumlusu Tudor'dur! Sıfır pozisyon, atak yok, orta yok! Gomis sürekli ön direğe koşuyor, herkes arka direğe orta kesiyor. Gole ihtiyacın var Gomis'i çıkarıp Eren'i alıyorsun. İkisini de oynat biri ön direğe diğeri arka direğe gitsin. Bu Tudor'u IQ testine sokalım 10 IQ çıkarsa namerdim. Adam anca nefes alıp yürüyecek yemek yiyecek kadar IQ'ya sahip olmalı ki böyle bir futbol oynatsın!

765743.jpg

Böyle bir düzen kurarsan futbolcu ne yapsın? Ondan sonra da 'Onlar lig oynuyordu maça hazırdı' Senin bu maçı oynayacağın iki aydır, üç aydır belli mi? Hazır olacaksın abi. Ön elemeye çıkan her büyük takım elenecek mi, böyle bir şey olabilir mi? Tudor'u bırak Galatasaray'ı çalıştırmak, Galatasaray'ın semtine sokmamak lazım, tesislerin önünden geçirmemek lazım! Dışarıdan bakan biri olsam derim ki 'Galatasaray'ın rakipleri toplanıp para vermişler, bu herif şike yapıyor' derim! Çünkü bir takıma kötülük etmek istesen böyle oynatırsın! Ama o koltuğa asla yakışmayan Galatasaray Başkanı diyor ya 'Eşim Beşiktaşlı değil' kendisi de muhtemelen başka takımlı! Çünkü bu kadar kötülük yapmak için başkan olan biri görmedim hayatımda! Sadece ve sadece Galatasaray'ı katletmek için malını mülkünü sattı, gelen parayı çar çur etti. Geçen sene 60-70 milyon lirayı yok etti, bir o kadarını da bu sene yok edecek... Galatasaray bu sene beşinci olur! O da iyi ihtimalle!" yorumunda bulundu.

767445.jpg

Dursun Özbek'in Tudor'un Galatasaray'a yakışan bir antrenör olduğunu ifade ettiği açıklamaları üzerine "Başkan Galatasaray'a ne kadar yakışıyorsa Tudor da o kadar yakışıyor" diyen Altaylı sözlerine şöyle devam etti;
"Bu Galatasaray'a yakışan bir antrenör değil, Dursun Özbek'e yakışan antrenör. Bunlar tencere kapak hatta düdüklü tencere kapak. Kitle onları ama Galatasaray içeride buharlaşmış, patlama noktasına gelmiş... Hiç umurlarında olmasın! Bütün bunlar yönetim hatası, başka kimsenin hatası değil! Ergin Ataman'la ayrılış biçimi... Çok para harcamış. Harcatmasaydın! Galatasaray, bütün branşlarda dökülüyor!"

758646.jpg

Fatih Kuşçu'nun Dursun Özbek'in eleştirilerle ilgili "Galatasaray'ın düşmanları konuşur" sözünü hatırlatarak "Galatasaray'ın düşmanı olur mu?" sorusu üzerine "Olur" diyen Altaylı, şu ifadeleri kullandı;
"Galatasaray'ın düşmanı olur. Hatta bir tanesi Galatasaray başkanlık koltuğunda oturuyor! Çünkü bir düşman ancak bu kadar zarar verebilir. O, muhtemelen beni kastediyor ama benim Galatasaray düşmanı olmadığımı cümle alem biliyor. Dursun Özbek'ten zerre haz etmiyorum ama bana sorarsan Galatasaray düşmanı! Diyor ki 'Riva'dan gelen para transfere harcanmıyor' Peki Riva'dan gelen paraların üzerinde işaret mi var da biz transfere harcanmadığını biliyoruz! Riva'dan gelen parayı kırdırıyor, yeni borçlar ediniyor başka borçları ödüyor. Galatasaray Sportif A.Ş.'nin toplam borcu neden artıyor? Hani borç ödüyordun? Borcun maliyetinin düştüğünde bir haklılık payı var. Geçen sene çok sıkıştıkları zaman Aktif Bank'tan çok yüksek faizle bir kredi kullanmışlardı, şimdi Riva'dan gelen parayla o sıkışıklık biraz azaldığı için puanda bir düşüş yaşandığı doğru. Peki total borç neden artıyor? Bu adamcağız göreve geldiğinde Galatasaray'ın borcu ne kadardı, bu kadar arazi satışına rağmen şu an borç ne kadar? Başkanın söylediğinin zerre önemi yok ki sürekli kamuoyunu kandırmaya çalışıyor.

756398.jpg

Koltuğa oturduğu gün Galatasaray'ın konsolide borcu kaç dolardı? Atıyorum 260'tı, şimdi 280. Riva sözleşmesini kırdırarak borç ödediklerini söylüyorlar, peki Odeabank'tan 150 milyon TL'lik kredi aldınız mı almadınız mı? Cevap yok! Halka açık bir şirketsin, cevap vermek zorundasın. Riva ve Florya kulübün malı olduğu için satıyor, Sportif AŞ'nin borçlarının bir kısmını ödüyor fakat aynı anda kulüp tarafından yine borçlanıyor! Bu cepten alıp bu cebe koyuyor sonra başka bir yerden borç alıp yine koyuyor... Bunu hesap kitap bilmeyen taraftar yer de ben yemem! Genel kurulun yüzde 70'i yer ama yüzde 30'u yemez!"

768494.jpg

Galatasaray'ın, Östersunds eşleşmesinde 2-0'dan dönüp dönemeyeceğiyle ilgili konuşan Altaylı, "1988'i hatırlarsın Neuchatel'de 3-0 yedik geldik. Ben o zaman bir spor dergisinin başındaydım. Maça 5 atarız diye başladık! Çünkü atma potansiyeline sahip bir takımımız, teknik direktörümüz ve yönetimimiz vardı. Şimdi bunların hiçbiri olmadığı gibi ışık da yok! Elbette ki Galatasaray, o camianın değerini bilen birileri tarafından yönetilseydi, ona göre bir teknik direktör getirilseydi Östersunds'a 3 değil 10 da atardı... Ama korkarım ki Östersunds'u İstanbul'da yenemeyebiliriz bile! İnşallah yeneriz ama umudum sıfıra yakın." yorumunda bulundu.

http://www.ajansspor.com/futbol/galeri/18-07-17/164750/galatasaray-2-lige/#12
esegin aklina karpuz kabugunu sokmayin kardesim
 
Üst Alt