Fatih Altaylı: "Mustafa Cengiz Galatasaray başkanlığını bırakıp ultrAslan'a başkan olsun" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Altaylı: "Mustafa Cengiz Galatasaray başkanlığını bırakıp ultrAslan'a başkan olsun"

Fatih Altaylı, Hande Sarıoğlu'nun moderatörlüğünde Emin Çağlar'ın yorumlarıyla katıldığı Habertürk TV'de yayınlanan Spor Saati adlı programda spor gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

images%20(15).jpeg

"GALATASARAY'IN BAŞINDA GARİP BİR BAŞKAN VAR"
"Geçen hafta rahmetli Haluk Dursun, bizim mektepten dostumuz vefat etti, cenaze töreni Galatasaray Lisesi'nde düzenlendi. Herkes çıktı konuştu. En son Bakan çıktı konuştu. Bakandan sonra kızı çıktı ve aile adına herkese teşekkür etti ve tören bitti. Birden bire dediler ki Mustafa Cengiz de konuşacak. Abi ne alaka? Demiş 'Ki ben de konuşacağım' Demişler ki 'Beyefendi burada sizlik bir şey yok, kulüple ilgili bir şey değil' Ve çıktı konuştu. Rahmetlinin adını bilmiyor, 'Ahmet, Ahmet' diyor. Göbek adı Ahmet'ti ama hiçbirimiz bilmezdik, Ahmet diyen yoktu ona. Saçma sapan bir konuşma yaptı. Böyle acayip bir durum var Galatasaray'da. Garip, ne olduğu belirsiz bir başkan var. Taraftar, kulübün önemli bir unsurudur ve istediğini söyler ama koca Galatasaray taraftarını, ultrAslan gibi küçük bir kabule indirgemek... Hadi onu da geçtim ultrAslan içinde doğru dürüst adamlar var, bunların başında garip yapılanma var. İki üç çıkar odağı haline gelmiş adam... Siyasetin, ticaretin, dinin, mafyanın her şeyin içinde! Galatasaray Kulübü, başkanı ve ikinci başkanı vasıtasıyla bunlara çanak tutuyor. Bunlarla ortak çanak yalıyor. Bunun kabul edilebilir yanı yoktur. Benzer şeyi Ali Koç yaptığında da eleştirmiştik ama bu daha vahim. Mustafa Cengiz çok istiyorsa, Galatasaray başkanlığını bıraksın ki yakında bırakmak zorunda kalacak, gitsin ultrAslan'a başkan olsun! Oraya yakışır zaten!"

"UTANÇ VERİCİ. UTANÇ, UTANÇ!"
Galatasaray taraftar gruplarından ultrAslan'ın Konyaspor maçı öncesinde yaptığı açıklama üzerine konuşan Altaylı şunları söyledi:
"Utanç. Utanç. Büyük utanç! Koskoca Galatasaray adına kim olduğu belirsiz bir taraftar grubu açıklama yapıyor. Sanırsın ki kulübün basın sözcüsü. Utanç verici ve kötü bir Türkçe'yle! Batıya açılan pencere, Türkiye'nin en önemli eğitim kurumlarından doğmuş bir kulüp... Yapılan açıklamanın düzeyine bak! Utanç! Utanç ama böyle başa böyle tarak."

"MAHKEME KARAR VERECEK VE MECBUREN GİDECEK"
"Mahkeme kararı çıkacak ve mecburen bırakacak. İbra edilmediği için, ibra edilmeme kararına son derece karşı olduğumu, bunun bir ayıp olduğunu söylüyorum ama bu beyefendilere söyledim ki 'Hemen bir seçim yapın bitsin gitsin, kurtulun' dedim ama dinlemediler. Sonunda giderler. Sonuç mahkeme kararıyla olacak, hukuk varsa öyle olur."

Galatasaray - Konyaspor Maçı

"Galatasaray'ın golünden sonra Konyaspor'un başka bir futbol oynandığına dikkat çeken Altaylı, "60 dakika utanç verici, futbol dışı bir rezalet ortaya koyuyor Konyaspor. Galatasaray da kapanmış rakibine karşı saçma sapan ataklarla bir şeyler yapmaya çalışıyor ama futbol yok ortada. Çünkü Konyaspor'un futbol oynama niyeti yok. Oynadıkları şey futbol falan değil. 60. dakikada Galatasaray, Adem Büyük'ün akılcı biçimde hareketi ve Babel'in gol atmasıyla Konyaspor birden bire bambaşka kimliğe büründü ve Galatasaray'ı kendi sahasına hapsetti. Tek kale! Konyaspor'un başkanı, yöneticisi bir şeyi olsam Aykut Kocaman'ı çağırır ve 'Sen böyle bir top oynuyorsun, geçen senenin şampiyonunu yarı sahasına hapsediyorsun, 60 dakika niye bunu yapmadın? Bunu yapsaydın da ekran başında, tribündeki kişiler hoşça vakit geçirirdi ve Galatasaray'ı yenerdin, berabere kalırdın.' derdim. Bunu yapabilen takım neden yapmıyor? Utanç bu ya!" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ın oyunuyla ilgili de konuşan Altaylı, "Galatasaray geçen hafta rezil bir futbolla rezil bir mağlubiyet almış... Stat full gibi, taraftar coşkulu falan. Bana sorarsan ideal diyebileceğiniz bir kadroyla çıktı Galatasaray... Ancak koca Galatasaray'ın bir oyunu geçen sene de yoktu, bu sene de yok. Geçen sene ne vardı? Onyekuru vardı. Ona bir gol atıyorlardı, Onyekuru gidiyordu. Öbür taraftan Feghouli geliyordu falan. Oturmuş şablon bir futbolu yoktu. Onyekuru yok, Babel var. Babel, Galatasaray adına sahanın en iyisi gibi görünmekle beraber bir tek Babel'in üzerinden futbol oynayamıyorsun. Degajlar bile Babel'e yapıldı. Bu mudur futbol? Liverpool, Barcelona, Manchester City, futbolu bir başka seviyeye taşıyor. Bakıyorsun Türkiye'nin en efsane olmuş Fatih Terim, futbol felsefesi olarak ne getiriyor? Bakıyorsun Klopp bir şey yapmaya çalışıyor, Guardiola, 10 senedir yapıyor. Burada böyle bir şey de yok. Koca İmparator... Kulüp para da harcıyor. Taktik ne? Galatasaray ne oynamaya çalışıyor? Bir tek Babel üzerinden oyun kurulmaya çalışılıyor. Babel'e top atmak dışında ne var, bilmiyorum. Çok da istenmeyen Belhanda keşke olsa noktasına gelindi." yorumunu yaptı.

Yeni transferleri de değerlendiren Altaylı "Seri büyük bir hayal kırıklığı. Adaptasyon meselesi değil bu, kumaşta bir şey vardır, öyle bir şey de yok. En basit pasları veremiyor. Gördüğü kırmızı kart, 1 de değil 1,5'luk kırmızı kart. Nzonzi'yi beğendim ama neye göre? Galatasaray adına ikinci en iyi Nzonzi'ydi. O niye adaptasyon sorunu olmuyor? Seri'yi ilk Panathinaikos maçında seyrettim, uzun toplar, müthiş bindirmeler... Seri ön liberodan derin top atıyor falan. Değişik bir Galatasaray izleyeceğiz dedik, sezon başladı bambaşka. Şampiyon takım konumunu bulamıyorsa sorun var demektir. İdari, teknik, bir milyon hata var. Şampiyon takım, sevinç yaşamadı. Hadi Galatasaray, şampiyonluğa çok sevinen bir camia olmadı ama 'Onu satalım, bundan kurtulalım...' Elinde bir olmuş bir yemek var, onu mundar ediyorsun. Böyle de bir yönetimsel hatayla da buraya gelindi. Falcao, Falcao diyorsun, haftalardır sessiz kalan Terim bir şeyler söyledi. Şampiyonlar Ligi kurası çekilecek, Allah muhafaza City, Liverpool falan gelirse Galatasaray 0 puan 0 golle tamamlar. Negatif puan olsa negatif puanla çıkardı. Eksi averajla tamamlarız." ifadelerini kullandı.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Galatasaray tarihinde bu kadar az iş yapıp bu kadar sevilen başka başkan yoktur heralde. 2 yıl üst üste santrafor, 10 numara transfer edememeyi, verdiği hiçbir projenin temelini bile atamamayı, amatör şubeleri hacamat etmeyi değil Cengiz filan Faruk Süren yapsa bu taraftar-camia ayağa kalkardı. Mustafa Cengiz 2 yıldır Dursun Özbek'in fecaatliğinin ekmeğini yiyor. Ki 2 yıldır yaptığı her transferi, ödediği her maaşı da Dursun Özbek isimli 6222'nin getirdiği oyuncular ve başkanlığını kaybetmemek için attığı son Fatih Terim kurşunuyla yapıyor. Resmen hiçbir şey yapmadan 2 yıldır koltukta oturuyor adam, inanılmaz. Elinde bir men durumu vardı, durumu bizden beter Fener'in men yememesiyle, Milan'ın kadroyu toplamak için ceza sipariş etmesiyle orada da pek bir numarasının olmadığı anlaşıldı. Derhal Galatasaray'a günü geçirecek değil seviye atlatacak bir başkan ve daha önemlisi yönetim kadrosu lazım.

Dursun yönetiminden farkları yok. Tek fark ellerinde Riva parası olmaması. Olsaydı Abdürrahim nasıl eziyordu o paraları kim bilir.

Düzgün işleyen bir yapı kuracaksak buna yönetimden başlanmalı. Sonra teknik ekip ve en son takımın dişlileri olarak devam edilmeli. Ve bu Altaylı gibileri ebediyen kulüpten dışlamalı.

Başkanın tek dezantaji ffp ye denk gelmesi ben şahsen ffp olmadan başkanı görmek isterdim birde ffp varken 4 senede 2 defa şampiyonluk şahsen çok iyi rakamdır ffp yokkende diğer başkanlarla rakam ortada . Başkanın taraftar içinde sevilmemesi başarıya endekslidir ama bazı grupların sevmemesini komisyon yiyememelerine yoruyorum.

Üst Alt