Fatih Altaylı Özür Diledi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Galatasaray'da aralık ayı olağan Divan Kurulu toplantısı bugün yapılırıken, Dursun Özbek, üyelerden Fatih Altaylı'nın kendisini eleştirdiği çok sert bir konuşmasını barkovizyonda yayınladı. Ortamın gerildiği anların ardından ise Altaylı hem eleştirilerine devam etti hem de özür diledi.

Galatasaray’da aralık ayı olağan Divan Kurulu toplantısında Fatih Altaylı gerginliği yaşandı. Dursun Özbek konuşma yaptığı esnada önceden hazırlattığı ve Fatih Altaylı’nın kendisini eleştirdiği televizyondaki bir konuşmasını barkovizyona verdi.Altaylı’nın sert eleştirileri salonu dolduranlarca sert şekilde tepki alırken, ortam gerildi. Daha sonra ise kürsüye çıkan Fatih Altaylı, Galatasaray camiasından özür dilediğini söyledi.

Altaylı’nın Divan Kurulu’ndaki açıklamaları şu şekilde:

“Kulüpten atılmamı istiyorlar”

25 yıldır milyonların karşısında duruyorum ama bu kürsüye çıktığımda her zaman heyecanlanıyorum. İlk defa Galatasaray’da kürsüye çıktığımda 19 yaşındaydım. Pek çok başkan tanıdım. Pek çok başkanın eteği altında çalıştım. Bu belki de son konuşmam. Sayın başkanın imzası yoktu ama beni atılmam için disipline vermişler.

“Başkan beni hedef gösterdi”

Başkanın beni hedef göstermek amacını çok net belli ettiği bir sunumdu. Galatasaray dendiği zaman bende şafak atıyor. Bazıları ‘reyting’ falan dediler ama ben reyting peşinde olsaydım Galatasaraylı olmazdım.

“Çok özür diliyorum”

Eğer söylediklerimde haddimi aştıysam, bütün Galatasaray camiasından çok özür diliyorum. Galatasaray’ın kötü yönetildiğini düşündüğüm anda bende şafak atıyor. Herkesin atabilir. Başkanlık makamından da ayrıca özür diliyorum. Ben her başkan için neler yazdım. Özhan abi için, Faruk Süren için neler yazdım. Telefon açarlardı, ‘Ne oldu?’ derlerdi. ‘Gelin konuşalım’ derdim, konuşurduk.

“3-5 kişi önünde söylesem…”

Bu duruma geldiysek eğer, burada benim bir tane dandik televizyon programında 3-5 kişiye söylediğim mi etkilidir, yoksa milyonların önünde konuşan başkanın ve yönetim kurulu üyelerinin söyledikleri mi önemlidir? Başkan diyor ki destek olmuyorlar. Siyasi ve hukuki ortamda verdiğim desteği zül addederim. Çünkü bana göre bunlar söylenmez zaten, burada söylemek de ayıptır.

“Galatasaray kötü yönetiliyor”

Başkan onu eleştiriyorum diye bana kızıyor. Ama Galatasaray kötü yönetiliyor değerli Galatasaraylılar. Başkanın bir konuşması üzerine kürsüye çıkıp otel konusunda konuştum. ‘Türkiye’deki turizm kötü giderken Mecidiyeköy’e otel yapılır mı?’ dedim. ‘Ne olacağına profesyonel olarak karar verelim’ dedim.Yönetim kurulu üyesinin ne işi var taraftar gruplarıyla. Böyle yaparsan ondan sonra taraftar bozuk para da atar, başka bir şey de atar.

Vay anasını be kulübü düdüklemişler haberi bile yok kimsenin. Borç alacak farkı ile ilgili bir konu açılsa iyi olur. Çünkü, önümüzdeki 5-20 yılda ligde Galatasaray diye bir takım göremiyebiliriz. Kulübün içini boşaltmışlar borç 2.5 milyar!!!

41VM0dbKPLL.jpg

Vay anasını be kulübü düdüklemişler haberi bile yok kimsenin. Borç alacak farkı ile ilgili bir konu açılsa iyi olur. Çünkü, önümüzdeki 5-20 yılda ligde Galatasaray diye bir takım göremiyebiliriz. Kulübün içini boşaltmışlar borç 2.5 milyar!!!
Bir şehir efsanesi.
20 yıldır aynı hikaye.
Etinden sütünden her gelen faydalanmıştır ama Galatasaray bu nereye batıyor düşüyor.
İki lavuğun komisyon yemesiyle bu çınar devrilmez.

Gscimbom Mobile

Mali acidan durumun ve bu seneki transferlerin gelecek senelere yukunun pek ic acici olmadigi net sekilde goruluyor

bu harcamalar karsiliksiz kalir da gelir elde edemezsek araziler ancak dursun donemindeki harcamalari karsilamakla kalacak bu konuda altayli hakli

fakat yuksek faizli banka borclarinin kapatilmasi ve elbette yine borclanarak da olsa yapilan transferlerin takima sampiyonluk ,gise ve uefa gelirleri getirecegi olasiligi gerceklesirse de dursun hakli cunku bu durumda futbol kendini finanse ederken araziler de eski borclari kapatiyor olacak

bjk nin sadece 2 sezondan sampiyonlar ligi geliri 80 milyon euro civarinda , bu turk takimlari icin muthis bir para

dusunun 350 milyon TL para kazaniyorsunuz 2 sezonda ve buna sampiyonluk primleri , kombine satislari , bilet urun vb dahil bile degil

Gs nin mali rahatlamasi en az 2-3 sene araliksiz sampiyonlar ligi katilimi ve biraz da oyuncu satabilmekten geciyor

Bir şehir efsanesi.
20 yıldır aynı hikaye.
Etinden sütünden her gelen faydalanmıştır ama Galatasaray bu nereye batıyor düşüyor.
İki lavuğun komisyon yemesiyle bu çınar devrilmez.

Gscimbom Mobile

Senin finansal fairplayden haberin yok sanırım. Daha bu yüzden geçen yıl kupalara katılamadık unuttun heralde. Biraz Glasgow Rangers'ın cezasını araştır derim. Uefa adamları zorla 3. lige düşürttü... 20 yıl önce finansal fairplay diye bişey yoktu. Sanırım dünyadan da haberin yok.

Senin finansal fairplayden haberin yok sanırım. Daha bu yüzden geçen yıl kupalara katılamadık unuttun heralde. Biraz Glasgow Rangers'ın cezasını araştır derim. Uefa adamları zorla 3. lige düşürttü... 20 yıl önce finansal fairplay diye bişey yoktu. Sanırım dünyadan da haberin yok.
Bence sen çok sanıyorsun.

Her işin bir oluru var.
Ünal Aysal zamanında da vardı finansal fair play, o oluk oluk harcıyordu ama komik bir para cezası ile kurtulduk.
Dem Ba Ba ve niceleri var...

Gscimbom Mobile

Galatasaray olarak ezilmeye, dün tokatladigimiz takimlar tarafindan sürekli tokatlanmaya önem veriyorsun anladigim kadari ile

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Derbilerde kötüyüz ever ams lideriz .. altayli denen yalakayi sırf bu olay için her arenada gicik kapan biriyim ayrıca dursun para yoktu 2 sene kötü kadro kurdu kabul ama bu sene basarisizligin mimari dursun degildir daha ne yapsin adam la

Derbilerde kötüyüz ever ams lideriz .. altayli denen yalakayi sırf bu olay için her arenada gicik kapan biriyim ayrıca dursun para yoktu 2 sene kötü kadro kurdu kabul ama bu sene basarisizligin mimari dursun degildir daha ne yapsin adam la

Basaksehir allahink seviyorsan su liderligi belli bi müddet vermemek üzere al.

Ne la bu? Dorbolordo kotoyoz omo lodoroz. Ulan besiktas 9-10 tane sallardi iyi günündd olsaydi, trabzon kedi fare misali oynadi, fenere karsi 50 bin taraftarinin önünde ezik kere ezik oynadin, basaksehirden 5 yedin 10 da yiyebilirdin. Daha ne yapsin bu adam koca cinari rezil etmek icin.

Zaten öteki taraf diyd bisey varsa, vah dursuna vah igora, yandilar o kesin.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Altaylı sevimsiz adamdır, kendisi de söyler bunu. Ancak kulübün içini dışını en iyi bilenlerden biridir. Muhtelif başkan ve yönetimlere yaptığı ağır eleştirilere karşı ben de çok kez ''Yeter be adam, hepsi mi kötü, birini de beğensen artık!'' şeklinde; özellikle o zamanlar gönülden desteklediğim Aysal için en başından söylediklerine olmak üzere öfke duymuşluğum vardır...

Ne yazık ki istisnasız bütün söyledikleri doğru çıktı. Bunu belirtmeden geçemedim. Zaten şeklen özür dilemiş olsa da yine açıkça çakmış Dursun Başkana...

Üst Alt