# Fatih Tekke | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Fatih Tekke

Tekke düştü Aslan göründü!

Galatasaray, Zenit'in gönderme kararı aldığı Fatih Tekke ile masaya oturuyor...

01/07/09 08:39

haber_ic_156160.jpg

GAZETE HABERTÜRK - ERHAN TELLİ'NİN HABERİ

Üstünel Trabzon'un da peşinde olduğu yıldız golcü için Rus ekibinden "olur" aldı. İş pazarlıklara kaldı...

-ZENİT KAMPA GÖTÜRMEDİ-

Trabzonspor'dan 2006 yılında Zenit'e transfer olan Fatih Tekke, Rus kulübü tarafından gözden çıkarıldı. Zenit'in 7.5 milyon euro karşılığında aldığı futbolcu, yarı fiyatına satışa konuldu. Kadro dışı da bırakılan golcü futbolcu, takımın Avusturya kampına da götürülmedi. Sarı-Kırmızılı kulüp, bu gelişmelerin ardından Fatih Tekke'yi Floryaya getirmenin sevdasına düştü. Zenit'ten transfer için 'olur' alan yönetici Haldun Üstünel'in, Fatih Tekke'yle telefonda görüştüğü, resmi pazarlıkların bir kaç gün içinde yapılacağı vurgulandı.

-BONSERVİSİ OCAKTA ELİNDE-

Zenit'le sözleşmesi ocakta bitecek olan Fatih'in serbest kalmasını beklemek istemeyen G.Saray, bu futbolcu için kulübüne 2 milyon euro ödemeyi planlıyor. Ancak Zenit'in 3.5 milyon eurodan aşağısını kabul etme ihtimali zayıf gözüküyor. Bu transfer ikili görüşmelerden sonra netlik kazanacak. Fatih, 2007'de Rusya Ligi Şampiyonu olan Zenit'le 2008'de UEFA ve Süper Kupa zaferleri yaşadı. Tekke, 2008 UEFA finalinde ise 'maçın en iyi oyuncusu' seçildi. Yıldız golcünün Trabzon'la da görüşme halinde olduğu, ancak bu konuda resmi bir girişimde bulunulmadığı öğrenildi.

Şener: "Fatih'i istiyoruz"

Trabzonspor başkanı Sadri Şener, Fatih Tekke için hem futbolcunun kendisiyle hem de Zenit kulübü'yle her türlü pazarlık ortamını oluşturduklarını söyledi. "Forvette 5-6 oyuncumuz var. Ama Fatih bizim için önemli birisi. Zenit'le bonservis konusunda eğer makul rakamlara gelirsek bu transfer gerçekleşecek" diye konuştu. Şener ayrıca bu transfer için yeni teknik direktör Broos'un da 'olur' verdiğini belirterek "Zaten hocamıza sormadan hareket edemeyiz" yorumunda bulundu.

Cevap: # Fatih Tekke

Bu adamın " Galatasaray'dan ve Galatasaray'lılardan nefret ederim " tarzında bir sözü var yahu,her ne kadar bir ses kaydı olmasa da herkes tarafından biliniyor.Gerek yok bence.

Ayrıca kendinizi Özgürcan'ın yerine koysanıza bi.Kaç yıldır forma giymek için bekliyorsun,Ümit Karan - Hakan Şükür - Necati alayı yollanıyor tam sıra bana geldi derken çat 33'lük Tekke.

Sadece Özgürcan için de düşünmeyin,diğerleri için de böyle durum.Yani ; kalsın ! :)

Yok yani 4m€ tabiki fazla ne gerek var yedek için ya ben yedek olur dedim gelirse ama geleceğini sanmıyorum yani almazlar gibime geliyor:D:D

Ben beğeniyorum şahsen.Özellikle hava hakimiyeti mükemmel.Bizim mevcutların hiçbirinde yok o özellik.H.Şükür'ün veliahtıydı milli takımda ama Terim'in gazabına uğradı.

Ya allahaşkına yapmayın.

Bu sene kaç maç oynayacağımızdan haberi olan var mı? Ben söyleyeyim. Lig, kupa ve Avrupa Ligi dahil toplam 60'a yakın belki 60'tan fazla maç yapacağız. Bir tek Baros ve ne zaman oynayacağı belli olmayan ve ne ara sakatlandığını asla çözemediğimiz Nonda ve kadroya alınıp alınmayacağı belli bile olmayan Özgürcan ile mi 60 maçı çıkaracak bu takım. Baros'un yanına veya kulübeye bir santrafor ihtiyacımız var bariz bir şekilde.

Fatih iyi bir golcüdür, bunun aksini iddia etmesin kimse.

Cevap: Fatih Tekke

4-3-3'e ya da buna benzer sistemlere en uygunsuz isimlerdendir ; Fatih Tekke...

Top süremez,hava toplarında üstün sayılabilir belki, 32 yaşındadır , Direkt-Düz- santrafordur , 32 yaşındadır...

Bu adamın " Galatasaray'dan ve Galatasaray'lılardan nefret ederim " tarzında bir sözü var yahu,her ne kadar bir ses kaydı olmasa da herkes tarafından biliniyor.Gerek yok bence.

Ayrıca kendinizi Özgürcan'ın yerine koysanıza bi.Kaç yıldır forma giymek için bekliyorsun,Ümit Karan - Hakan Şükür - Necati alayı yollanıyor tam sıra bana geldi derken çat 33'lük Tekke.

Sadece Özgürcan için de düşünmeyin,diğerleri için de böyle durum.Yani ; kalsın ! :)

1- Öyle bir demeci yok Fatih'in. Varsa bile anadan doğma Beşiktaşlıyım diyip fenere gidenlerin, kefen giyerim Galatasaray forması giymem diyip o forması seve seve (terbiyelisi) giyenlerin, vs. (örnekler çoğaltılabilir) olduğu bir ortamda kim takar o lafları.

2- 2010 Ocak'ta sözleşmesi bitiyor. O zaman bonservisi kalkacağı için 4 milyon istemeye yemez bir tarafları. 1-2'ye halledilir.

Haldun bey demedimi takımı gençleştirmeye çalışıyoruz. Takımımızdaki yaşlı oyuncuları gönderip kalkıpda yaşlı oyunca almak etikmidir ?

Üst Alt