Fatih Terim, 3.5 Milyon Euro Tazminat Alacak! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim, 3.5 Milyon Euro Tazminat Alacak!

insanimizin su basit seyi ogrenemeyip papatya fali acmasi beni oldum olasi gulumsetiyor

bir is veren , iscisi ile belirli sureli bir is sozlemesi yapmis ise , bu surenin sonuna dek odeyecegi meblayi en bastan kabullenmis demektir . eger iscinin gorevine suresinden once son verirse de bu kendi tasarrufudur ve suresinin sonuna dek taahhut ettigi ucreti odemek zorundadir , bunun ismi tazminat DEGILDIR. cunku ortada tazmin edilecek bir sey YOKTUR

sadece sozlesmeden dogan alacagi odenecektir . Yanilmiyorsam terimin sozlesmesi de 5+2 idi , 2013 agustostan 2018 agustosa dek kesin sozlesmesi vardi , ve haliyle 2017 de TFF tarafindan sozlesmesi sona erdirildi ise rizasi alinmadan , bu durumda 2018 agustos a dek alacaklarini yine alacaktir

eger sozlesmeyi fatih terim feshetti ise tek tarafli , fesh ettigi tarihten itibaren alacaklarindan vazgecmis olur , pesinen ileriye donuk aldi ise calismayacagi bolume isabet eden miktari iade etmesi gerekir

Bunun disinda ,boyle bir durumda terim in sozlesmesinde tff ye odemesi gereken bir tazminat var ise bu madde isletilebilir .

zaman zaman cok kariyerli ve isim yapmis teknik direktorler , sozlesmelerine ,gorev surelerinden once islerine son verilirse ,gelecege donuk alacaklarina ek olarak toplu tazminat maddeleri de koydurmuslardir , buna en guzel ornek del bosque dir

bunu yapma sebepleri de sudur . bjk den aldigi parayi almaya devam etmesi icin kovulsa bile calismamasi gerekir , ama calisma teklifi alir da rakam daha cezbedici ya da ispanya milli takim teknik direktorlugu gibi cok kupon bir gorev olabilir diye , kendilerine ek bir koruma olarak tazminat maddesi de koydururlar

bu durumda kovulduktan sonraki alacaklari artik alamazlar baska yerde calisacaklari icin fakat tazminat adi altinda toplu bir para alirlar

uzun ve detayli bir aciklama yaptim ama durum bu

Şimdi bu herif gidip kebapçıyla kavga etti ve yapması gereken istifa etmesi iken tüpçü ile dalavere çevirip iş akdi feshi yaptılar. Bu düpedüz hırsızlıktır.

Şansal Büyüka açıkladı: TFF Terim'e tazminat ödemeyecek

"Sayın Başkan, yönetim olarak hafta içinde Fatih hoca ile oturacağız dedi. Bu ifade bende biraz gazetecilik dürtüsü yarattı. oturdular anlaştılar ve hocanın işine son verdiler. Ben hoca anlattığı için anlatıyorum. Bu ayrılıktan doğan bir tazminat var hocanın hakettiği. İster aylık ödeme diyin ister çalışmadığı aylar diyin. Bazı çevrelerden ciddi tepkilerde geldi bu duruma daha sonra yeniden neden görüşmek istiyorlar diye araştırma yaptım. Yarın ne olur bilemem ama Türkiye Futbol Federasyonu Fatih Terim'e tazminat ödemeyecek. Bu yazılı bir karar mı hayır ama kafalarında böyle bir karar var ve kesin... Konuştuğum insanlar var, bildiğim şeyler var. Bir hafta sonra hukuki boyutuna gidilirse hocanın burada haklılığı var." dedi. [beIN SPORTS]

Üst Alt