Fatih Terim: "Bacca, Nuri, İmbula, Milik isimlerini uyduranlara selam gönderiyorum" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim: "Bacca, Nuri, İmbula, Milik isimlerini uyduranlara selam gönderiyorum"

ahmed musayı, chiellini'yi yalanlamamış diyen arkadaşlar yanlış düşünüyor. Milik,bacca, nuri ile ahmed musa arasında bir fark var mı orada bu tip yıldız ve sükseli oyuncular almayacağız denilmek istenmiş. Yani beklemeyin diyor. Trezege için bile 5 mio trink yatırıp alamadığımız bir ortamda bu oyuncular maaşlarıyla beraber çok daha ütopik kalıyor sanırım. Cengiz yönetimi belli ki hiç kaynak yaratamamış. Şu konuya bir göz gezdirerim.

Üye Görüşü - İkinci Hamza Sezonu

taraftar beklentiye giriyor rtş.

o beklentinin önünü almış hoca sanırım.

ve açıklamalarından gördüğüm kadarıyla, vaziyet çok kötü
Böyle kritik dönemlerde taraftarın beklentilerini dizginleme zamanı önemli bence.
Ha bugün dizginlemiş ha 1 ay sonra, bi fark göremiyorum. Taraftar kutlamalardan beri zaten beklenti içinde. UEFA anlaşmasının açıklanmasından beri o çilek milek de kendiliğinden dizginlenerek uzanamayacağı abartılı transfer şansıda kalmadı taraftarın.. Çoğunluk da bunun bilincinde zannedersem.

Bana kalırsa transfer için acele etmeyelim...
Bakalım A. Koçlu FB neler yapacak, seviyesinde ne yöne ve nereye kadarlık bir etki yaratacak. Rakibimizin durumu hakkında tam olmasa da tama yakın bir fikir sahibi olmadan yapılacak işler amacına tam hizmet etmeyebilir. Belki eksik kalacak boşuna risklere fuzuli harcamalar yapılmış olacak.
O nun yerine bu seneyi es bile geçsek bu tasarruf ile devre arası veya seneye daha kaliteli oyunculara daha rahat yönelebiliriz.

Bir çok arkadaşın dediği gibi taraftar beklentisini önlemek için bu tarz bir açıklama yapmış olabilir. Bir ihtimal daha var ki duyumcuların söylediği bazı isimler doğru olabilir. Özellikle Nuri, Bacca, Milik vs isimlerini çıkarana selam ederim (sövüyor aslında) demek; bu isimler basına düştükten sonra işimiz zorlaştı ve elimizden kaçırdık demek gibi bir şey de olabilir.

Imbula'yı niye alamayalım ki? Toulouse kiralayabildi geçen sene. Bizim almamız bu kadar zor olmamalı.

Bu isimleri söylemesinin ''daha düşük oyuncu profilleri''ni alacağız anlamı yok bana göre.

Konuşmada duyumcularla bu kadar uğraşmasının sebebini ''Emeklerimizi hiçe sayan duyumcular'' ifadesinden anlıyoruz. Duyumcular duyum yaptığında emekleri hiç oluyor. Yani isimlerin gerçekliği olduğu için piyasaları yükseliyor ve bu yüzden alamıyoruz.

Duyumculara haber ucuran köstebekleri bulsunlar ozaman bir sorun azalir

Gesendet von meinem SM-G935F mit Tapatalk

Milik'i Beinsports ısrarla yazınca bir de bizimkiler kimseyi yalanlamazken onu yalanlayınca dedim herhalde ilgi var ama o da yalanmış. O zaten olabilecek bir transfer değildi ama ben çok karamsar algıladım tabloyu. 5 milyon bonservis verebilecek durumumuz bile yok yani şu durumda.

Sattığın kadar al olayı var mı yok mu o da hala net değil kafamda.

eglRLS.jpg

İzlediğim videonun tamamındaki söylenenlere dikkat etmenin yanında, beden dili öyle bahsedildiği gibi karamsarlık değil, içinde bulunduğumuz durum ayaklarımızı yerde tutuyor mesajı içeriyor bence...

Kendine güveni kaybetmeye neden olabilecek kadar sıkıntı işaret eden bir baskı görmedim açıkçası...
Başka bir DK takım TD için kullandığım ifadeden devam edersem eğer; Çorbayı içmekse mesele, sofra şatafatı için altın çatallara verecek paramız yok, işimize yarayacak aliminyum kaşıkları arayıp bulmak ve sahip olmak derdindeyiz demiş açıkça.

Bence tek endişelenmemiz gereken konu, sahada bir amrabat sendromu ile karşılaşma riski. Onu yaşamazsak öyle ahım şahım bir kayıp yaşamadan atlatıcaz sanırım bu seneyi İnşaallah !..

Fakat şahsî fikrim olarak tekrar belirtmek isterim ki, ben kritik transferlere son noktayı koyma aşamasından evvel;
FB nin gelişme/ değişme durumunu görerek son hamlelerin bu duruma göre dizayn edilebilirse daha çıkarımıza olacağında ısrar etmek isterim. Çünkü FB nin transfer seviyesi CL ön elemelerdeki başarısı ve CL gruplara katılma ihtimali yoluyla, bizim CL havuzundan almayı umduğumuz maddi katkıyı doğrudan etkileyebilecek bir faktör.

Eminim ki; FT ve transfer komitesi bu detayı da atlamayacaktır kesinlikle..

Son düzenleme:
Terim in cok uzak olmayan bir gelecekte esofmani cikarip kulube yonetici hatta belki direk baskan adayi olma dusuncesi var

Bugun atilacak hatali bir adim 4-5 sene sonrasini dahi etkiliyor

Bu yuzden hoca eskisi gibi degil , cok tutumlu davranacak diye dusunuyorum

Ayrica biz ve bizden ziyade uefa nin takimlara bir bir yagdirdigi cezalari goruyoruz

Para harcayacak durumumuz yok , o hakkimizi gecen sezon basinda fersah fersah kullandik . Giden olursa ne ala , yoksa unutun boyle isimleri

Terim in cok uzak olmayan bir gelecekte esofmani cikarip kulube yonetici hatta belki direk baskan adayi olma dusuncesi var

Bugun atilacak hatali bir adim 4-5 sene sonrasini dahi etkiliyor

Bu yuzden hoca eskisi gibi degil , cok tutumlu davranacak diye dusunuyorum

Ayrica biz ve bizden ziyade uefa nin takimlara bir bir yagdirdigi cezalari goruyoruz

Para harcayacak durumumuz yok , o hakkimizi gecen sezon basinda fersah fersah kullandik . Giden olursa ne ala , yoksa unutun boyle isimleri
İyi de mecburiyet gibi anlatıyorsun da zaten şu kadrodan çöpler gitse ki 9 tanesinin sözleşmesi haftaya bitiyor, dünyaca ünlü bir yıldız sol stoper alınsa, yedek tecrübeli bir türk kaleci, orta sahaya yedek bir türk, forvete de hızlı bir yedek forvet yeterli...Bunlar da sinan-serkan yedek kaleci için; orta sahaya muğdat, stopere chiellini, forvete de welliton olabilir sonrasında transferi kapatırız...

Nagatomo da geleceğinden sol bek sorunu yok carole da onu yedekler sene sonu da gider...FM mi oynuyoruz??? Sıkıntıda olmasak da her sene 10 tane topçu mu alınır zaten 40'tan fazla oyuncumuz var 21 futbolcu sınırı gelmiş :)

Galiba maaslarindan kurtulup bu sekilde bir ekstra adam alabiliriz ama bonservisli olacaksa ayrica sozlesmesi bitenler disinda bonservis kazanarak satis da yapmamiz lazim

Üst Alt