Fatih Terim: "Böyle oynayın yeter!" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim: "Böyle oynayın yeter!"

Galatasaray’ın 5-0 kazandığı Antalya maçından sonra soyunma odasında büyük bir mutluluk hakimdi. Sarı-Kırmızılılar’ın hocası Fatih Terim öğrencilerini tek tek kutlarken ağzından şu sözler döküldü: “Hepinizle gurur duydum. Eksiklere rağmen çok iyiydik. Böyle devam edelim şampiyonluk imkansız değil.”

5c88114cae298b8fdae86d2e

Galatasaray, Erzurum beraberliğinin ardından lige müthiş bir skorla dönüp Antalyaspor’u 5-0’la mağlup ederek haftaya damgasını vururken, ortaya çıkan sonuç, taraftarlar kadar futbolcular ve teknik heyetin de yüzünü güldürdü.

Özellikle Sarı-Kırmızılı ekibin hocası Fatih Terim’in soyunma odasındaki konuşması, öğrencileri üzerinde kalan 9 hafta için doping etkisi yarattı.

‘Dersler çıkartalım’

Tüm takımla gurur duyduğunu belirterek söze giren Terim’in, “Konsantrasyonunuz, oyuna bağlılığınız, farka rağmen istekli tavrınız Galatasaray’ın ruhuna yakışır bir oyundu. Hepinizle gurur duydum. Evet, ortada bir puan farkı var ama telafi edebilecek kadar hafta da var. Yeter ki biz üzerimize düşeni eksiksiz yapalım, hatalarımızdan ders alalım. Bunun karşılığında şampiyonluğun imkansız olmadığını göreceksiniz” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Fanatik

Hocanın iyi oyun anlayışının bu olması hayal kırıklığı.

60 dakika boyunca oyunu elimizde tutamadık ve de konsantre 1 görüntü vardı sahadaç

Artik Terim defteri bence kapanmalidir, yoksa hic huzur gelmiyecek. Terim, rahmetli oldugu zaman kulube kapatalim mi anladim. Hem bu olumune Terim tayfasinada hic anlamiyorum.

Artik eskiden nasil Jupp Derwall turk futboluna damga vurduysa, terimden kurtulup modern futbol oynatacak genc bir teknik adamla anlasilmali. Tabi, gidip te Cocu gibi Hollandali Aykut kocamanlarla degil. Taktiksel guclu olan, her deplasmana iyi analiz eden bir teknik adam ve yardimciyla anlasip 5 sene proje yapilmali.

Artik Terim defteri bence kapanmalidir, yoksa hic huzur gelmiyecek. Terim, rahmetli oldugu zaman kulube kapatalim mi anladim. Hem bu olumune Terim tayfasinada hic anlamiyorum.

Artik eskiden nasil Jupp Derwall turk futboluna damga vurduysa, terimden kurtulup modern futbol oynatacak genc bir teknik adamla anlasilmali. Tabi, gidip te Cocu gibi Hollandali Aykut kocamanlarla degil. Taktiksel guclu olan, her deplasmana iyi analiz eden bir teknik adam ve yardimciyla anlasip 5 sene proje yapilmali.
bu da doğru valla

Unal Bey zamaninda bu turk postlar cok okuduk ve nihayet istediginiz oldu Terim kovulmustu peki ya sonra ?

iyi güzel yapmış da biz bu adamı getirsek salzburgdaki gibi scout sistemi kuramayız ki

Scout sistemi getiremeyiz orasi dogru, ama Emre Utkucani cok sovdum zamaninda hakaret ettim ama Marcao ve Luyindamayi gercekten iyi scout ettiler. Artik transferleri komple scout ekibine birakilmali, artik 3-4m euro alan oyunculardan vazgecilmeli. Marcao ve luyindama tas gibi oynuyorlar ve toplam 2m euro para aliyorlar, bunu serdar denen kazma aliyordu tek basina.

4 tane scout transferi orta sahayi 1 sol kanat ve 1 solbek aldik mi, dogru bir hocayla o takim ucar.

Üst Alt