Fatih Terim: "Deplasman fobisi var galiba" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
fatih-terim-bu-sene-artik-yapacagimiz-bir-sey-yok,ViCQWAa0OUG0aYgWg6jkmg.jpg

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Kasımpaşa maçının ardından açıklamalarda bulundu.

İlk yarıda iyi oynadıklarını belirten Fatih Terim, Serdar Aziiz-Eren Derdiyok değişikliğini zorunluluktan gerçekleştirdiğini söyledi.

Terim: "ilk yarı oyunu domine ettik. Sıkıntı yaşamadık. Golü de bulduk. İkinciyi, üçüncüyü atabilirdik. Son paslar veya son vuruşlarda doğruyu bulamama bizi penaltıyla karşı karşıya bıraktı. Devreye öyle girdik. Serdar'ın aklımızda olmayan sakatlığı, bize değişiklik yaptırttı. Bunu da ben Eren olarak kullandım. Ahmet uzun süredir oynamıyordu. Orta sahadaki etkinliğimizi kaybetmek istemezdim. Galatasaray 1-1'den sonra hamleler yapacak. Eren olarak kullandım bunu. Oyunu belirli bir süre üstün götürdük. Bir hayli atağımız var. Ama sonradan yüksekten gelen karambol topunu yedik. 2-1'den sonra kalan kısa süre içinde vereceksiniz. Önce 2-2'yi sonra galibiyeti almak için uğraşıyorsunuz. Galatasaray zaman zaman iki santrforla da oynayacak. Hiç niyetim yokken almak mecburiyetinde kaldım" dedi.

Bafetimbi Gomis'in durumuyla ilgili de açıklama yapan Terim "Zaman zaman böyle sorunu oluyormuş. Mukavelesinde de varmış. Olduktan sonra daha güçlü dönüyormuş. Hemen Eren'i hazırladım zaten ama onlar benden daha iyi biliyor. Çıkmak istemidiğini söylemiş. 3-5 saniye baygın yatıp sonra daha iyi dönüyormuş. İlk 45 dakikadan çok memnunum. Bir takım daha nasıl oynayabilir. Her saniye üstünsünüz... Önemli değişiklikler bazen insanı çaresiz bırakabiliyor" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ın deplasman maçlarındaki başarısız performansına değinen Terim "Galatasaray takımı daha cesur olmalı, kabullenmemeli. Deplasman fobisi var galiba. Bizden evvel gelişen, bizle de devam eden... Bunu halleceğiz de ne zaman halledeceğiz? Herhalde önümüzdeki sezonlar. Bu sene artık yapacağımız bir şey yok. Kredilerimizi yiyoruz. Galatasaray takımı bunların altından kalkacaktır. Allah bizi mayısta hayırlısıyla şampiyon yapsın da biz gereğini yaparız zaten" dedi.

NTV

GSCimbom Portal

Moderatör tarafında düzenlendi:
hoca doğruları söylemiş.fazla şansızız çünkü muslera formsuz,ve fazla adaletsizlik var.çok hakkımız yeniyo.bi şekilde atlatacagız.siz odaklanmaya bakın.

Ilk yarı oyunu domine ettiysen niye aptal aptal değişiklik yapıyorsun. Stoperin sakatlandıysa stoper sokarsın, stoper çıkartıp osyı geriye çekip forvet sokmazsın. Adamı çıldırtma hoca.

forvetimiz olsa da 4-5 forvetle çıksak maça dimi terim

bol bol gol atarız
ilk yaridaki iyi oyunu anlamis da sonraki kötü oyunun sebebi kendi degisikliklerinin oldugunu anlamamis. tolga cigerciyi cikarip yasin veya marianoyu almasi lazimdi. linnes gitti geldi fena degildi ama isabetli top göndermedi, ön liberoda tolga kagnisindan daha fazla is yapardi. donk stopere gecince orta sahayi kaybettik zira tolga bes para etmeyecek bi oyun ortaya koydu. eren derdiyok tenekesiyle bir adam eksik oynadik

Ilk yarı oyunu domine ettiysen niye aptal aptal değişiklik yapıyorsun. Stoperin sakatlandıysa stoper sokarsın, stoper çıkartıp osyı geriye çekip forvet sokmazsın. Adamı çıldırtma hoca.

Fatih Terim: "İkinci yarıda Serdar Aziz'i çıkarırken, oyuna stoper sokarak başlayabilirdik. Bu da benim hatam." tolga ortada oynasın diyodunuz ,oynadı.olmayınca niye böyle demeyi bırakın.eldeki bu.

ilk yaridaki iyi oyunu anlamis da sonraki kötü oyunun sebebi kendi degisikliklerinin oldugunu anlamamis. tolga cigerciyi cikarip yasin veya marianoyu almasi lazimdi. linnes gitti geldi fena degildi ama isabetli top göndermedi, ön liberoda tolga kagnisindan daha fazla is yapardi. donk stopere gecince orta sahayi kaybettik zira tolga bes para etmeyecek bi oyun ortaya koydu. eren derdiyok tenekesiyle bir adam eksik oynadik

Fatih Terim: "İkinci yarıda Serdar Aziz'i çıkarırken, oyuna stoper sokarak başlayabilirdik. Bu da benim hatam." sonradan ekledim habere

Fatih Terim: "İkinci yarıda Serdar Aziz'i çıkarırken, oyuna stoper sokarak başlayabilirdik. Bu da benim hatam." tolga ortada oynasın diyodunuz ,oynadı.olmayınca niye böyle demeyi bırakın.eldeki bu.

Fatih Terim: "İkinci yarıda Serdar Aziz'i çıkarırken, oyuna stoper sokarak başlayabilirdik. Bu da benim hatam." sonradan ekledim habere

Birak sergen bosver her halti bildigini zanneden,Willian'a cöp diyen biri iste

Iyi bari hatasını görmüş. Gerçi o orada yaptığı hataları sonradan görmek icin değil bu hataları yapmamak için var. Neyse olur böyle hatalar, şampiyonluk gitti önemli değil.

Fatih Terim: "Bizden evvel gelişen ve bizde de devam eden bir deplasman fobisi var. Bunu halledeceğiz, halledeceğiz de. Ne zaman? Önümüzdeki sezon herhalde, bu sezon geçiyor artık. Ama çok büyük avantajı kaçırdık. Sivas ve Kasımpaşa maçlarını kazansak çok farklı olurdu."

Yüzsüz adam... Sıkışınca geçmişe at suçu. Deplasman fobisi dediğin Başakşehir deplasmanı olur, Fener olur hadi bilemedin Kayseri, Sivas olur , Kasımpaşa deplasmanı değil. Taraftarı olmayan takıma deplasman diyor utanmadan birde. İstanbul'da seyircisi olmayan takım deplasman mı??

Bir takımda Fernando şanssız bir biçimde sakatlanıyor ve 2-3 ay süre sahalardan uzak kalıyor, Ndiaye transferin son günlerinde gitmezsem takımı satarım kendimi sahaya veremiyorum diyerek gidiyor, oyunculara aylarca maaş yatmamış hoca onları idare etmeye çalışıyor. Belhanda geçen hafta ülkede fener, beşiktaş ve başakşehir'den hiçbir oyuncu öyle 2'nci sarı kart görmezken Belhanda'yı atıyorlar.

Aynı şartlarda rakipleri düşünelim;
Fener de souza 2-3 ay olmayacağını, topal'ın satıldığını ve giuliano'ya böyle kart gördüğü bir maç sonrası deplasman da ne yapabilir ?
Beşiktaş da atiba 2-3 ay olmayacağını, medelin satıldığını ve talisca'ya böyle kart gördüğü bir maç sonrası deplasman da ne yapabilir ?

Hoca zaten yeterince problemle uğraşıyor kulübün maddi boyutu belli dursun özbeğin zararlarından sonra ortada para yok parayı geçtim aksilikler peşini bırakmıyor. Bugün 0-1 öne geçmiş serdar'a faul yapılan pozisyon da penaltı veriliyor ve serdar sakatlanıyor.

Hocanın elbet hataları var ama şu an ki mevcut kadroya bakınca hocayı nasıl suçlayabiliriz ki bu kadar şanssızlığın üzerine hakemler sivas deplasmanında havadan penaltı verirlerse bugün havadan penaltı verirse rakiplere ivme kazandırıyorlar. Tam istedikleri gibi hocamıza saldıralım ona saldıralım hoca bugün değişiklikler sonrasında galip gelse herkes auuuvvvv Terim şovunu yaptı diyecekti ama hatalı bir karar sonrası gömmek basit çünkü taraftarımızın genel portfolyosu ne yazık ki böyle iyi günde herkes övüyor kötü günde herkes yapıştırıyor.

Keşke bu sosyal medya(twitter, facebook) hiç icat edilmeseydi

Son düzenleme:
Yüzsüz adam... Sıkışınca geçmişe at suçu. Deplasman fobisi dediğin Başakşehir deplasmanı olur, Fener olur hadi bilemedin Kayseri, Sivas olur , Kasımpaşa deplasmanı değil. Taraftarı olmayan takıma deplasman diyor utanmadan birde. İstanbul'da seyircisi olmayan takım deplasman mı??

sivasta deplasman,kasımpaşa da deplasman 12-13 futbolcu ile oynuyosan.takıımın ortasahası elden gitti.ndiaye yok,fernando yok.denayer sakat.hakemler her maç dogruyo....ne bekliyodun ki

Hoca ahmet ve koraya güvenmiyor balta da hazır değil.Donku geri çekip maçı verdi.Adam golde resital yaptı ne gerek var maceraya al korayı devam et zaten paşa ilk yarı kalemize gelemedi ortayı boşalttık adamlara kıyap yaptık.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu risk alma hocanın genlerinde var.Zaten bunu yapmasa terim olmaz aykut olurdu.Tabiki bu kumar bazen tutar vezir olursun bazende tutmaz rezil olursun.Zaten kendiside suçunu kabul etmiş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

sivasta deplasman,kasımpaşa da deplasman 12-13 futbolcu ile oynuyosan.takıımın ortasahası elden gitti.ndiaye yok,fernando yok.denayer sakat.hakemler her maç dogruyo....ne bekliyodun ki

Ligin en iyi hücumcu bekleriyle en iyi kanatları sende var ve kanat oyunu oynatmıyorsun. Topu havalandırmak dışında, doldur boşalt dışında birşey yapmıyorsun, tek bir hücum varyasyonun yok. Takım haftada 1 maç yapıyor. Karşında zamanında en iyi oyuncusu Trezeguet diye bir oyuncusu olan takımı yenmesini. Pas oyununu yapamıyorsan kanatlara in. 2 forvetin ceza sahasında ve sıfıra inmiyorsun. Tek inen Rodriguez, o da solda sol ayağıyla tam orta açamıyor. Gomis gibi ön direğe muazzam inen oyuncun var yerden kes ortayı. Kasımpaşa geriye yaslansa ve full defans yapsa anlayacağım ama adamlar Fatih'in 3 değişikliğiyle oyuna ortak olmadı, resmen bizimle oynadılar.

13 oyuncuyla Tudor'da oynadı ayrıca. Hatta solbek Lato iken. En azından onun taktiğiyle 2-3 maç almıştı Terim, bari eski hocanın taktiklerini uygulasın belki galibiyet alırız. Ne zaman eli değdi, takım mahfoldu.

Türkiye liglerinde bu kadar başarısı ağırlığı olan Terim 'in "Bu da benim hatam" demesi gerçekten büyük bir olay

Ama başka bir cümlesi benim için çok daha önemli "Allah'ın izniyle Mayıs ayında bir şampiyon olalım da..." Tamam gerçekten büyük şans teptik 2 maçta ağlayıp onu bunu suçlamak yerine önümüze bakmanın zamanı bitmiş hiçbir şey yok ...

Üst Alt