fatih terim futbolu - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

fatih terim futbolu

Bu konu bence iyice zivanadan çıktı. Fatih hoca ta 2000 lerdeki soyunma odası videosunu görmüştüm. Bulursam atacağım. Hoca ta o zamanlardan bugünlerde sahada uygulanan taktiklerden bir çoğunu oyuncularına empoze etmeye çalışıyordu. Yaslandı fakat õlmedi hoca. Şahsi olarak bende hocanın 3 yıllık planda kusursuz olması için tek değilde profesyonel kişilerle ciddi bir ekip halinde çalışmasından yanayım.

"Özellikle göreve başladığı ilk günlerde yaptığı takım toplantıları ise unutulmazdı. Terim eline bir tebeşir alıp taktik tahtasına 11 daire çizerdi. Tahtadaki her daire sahaya çıkacak bir oyuncuyu temsil ederdi. Ancak konuşmanın ortasında taktik tahtası çizdiği oklardan ve karalamalardan öyle bir hale gelirdi ki, hangi dairenin kimi işaret ettiğini anlamak imkansızlaşırdı. Taktik tahtası, oyuncuları ve mevkileri birbirinden ayırmanın mümkün olmadığı karmakarışık bir hal alırdı. Kısacası tam bir kaos... Sadece kalecinin kendi pozisyonundan emin olabildiği bir kaos...

Toplantı sırasında bir daireyi işaret edip, 'Costacurta, tam burada olman gerekiyor' diye konuşmaya başlardı. Bir gün dayanamayıp, 'Ama patron, o gösterdiğin dairenin biraz önce benim olduğunu söyledin, Costacurta değil ki' demeye zorunlu hissetmiştim.

İşin daha da kötüsü, konuşma ilerledikçe defans bölgesindeki dairelerle, forvettekileri karıştırmaya başlardı. Artık öyle bir hal almıştı ki, kendi aramızda acaba bunu Berlusconi'nin gizli rüyası olan 2-4-4 taktiğini gerçekleştirmek için bilerek mi yapıyor diye şakalaşmaya başlamıştık.

Ancak şaka bir yana, Terim'in taktik bilgisinin yetersizliğini ve tüm oyun planının takımı bağıra çağıra motive ederek, sahada iyi bir sonuç almamızı ümit etmek olduğunu anlamamız çok uzun sürmedi... Belki böyle bir plan başka yerlerde işliyor olabilirdi ama Milan'da işlemezdi. İşlemedi zaten, Milan'da uzun süreli görev alabilmek için bundan daha fazlasına ihtiyaç vardı."

Terim hep yildiz oyuncularla birseyler kazanmistir. Olmuyacagi okadar belliki spiker bile dssak geciyo bizle. Oyun plansiz tiki takayla buraya kadar emekli olur artik

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt