Fatih Terim: "Galatasaray'a gelen bir oyuncu deplasmandan çekiniyorsa, burada işi yok" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim: "Galatasaray'a gelen bir oyuncu deplasmandan çekiniyorsa, burada işi yok"

1537727226463.png

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, takımda deplasman fobisinin olmadığını söyledi. Git gelleri sevmediğini dile getiren Terim, gerek lig içinde gerekse transfer sezonunda bunları düzelteceğini dile getirdi.

İşte Terim'in maç sonu açıklamaları:

Maç öncesi tedirginliğimi ifade etmiştim. Konsantrasyon eksikliği bu maçlardan sonra olur mu diye? Kurgu değişikliği vardı, rotasyon da yapmadık. 10-15 dakika sonra devre sonuna kadar bölümde oyunu domine ettiğimiz söylenebilir. Bayağı da pozisyon vardı. Devre sonu penaltı kaçtı, başka bir şey olabilirdi. İkinci yarı için söylenecek bir şey yok. hiç beklediğim bir şey. Hiç hoşlanmıyorum bunlardan, git gelleri de sevmem açıkçası. Bunlarla da karşılaşıyoruz maalesef, karşılaşmamamız için çalışacağız.

Koca Galatasaray'ın içi dışı yok. Ne oluyor, dışarıdaki çimler mi değişiyor. Galatasaray'a gelen bir oyuncu deplasmandan çekiniyorsa zaten burada işi yok. İnsanlara tabii tuhaf gelebilir. Öyle değil. Penaltıyı atamazsa, müsait pozisyonda atıp zoru yiyorsan bunun adı deplasman fobisi olmamalı. 18 yaşındaki bir oyuncu her şeyini koyuyorsa ortaya sen de koyacaksın. Akhisar seyircisi de taşkın aşırı bir şey yaptı, neden korkuyorsun o zaman? Mücadele etmeden, futbolun gereklerini sahada yapmadan hiç bir şey olmaz. Allah nasip ederse bunları halledeğiz. Oyun içinde, lig için de halledeceğiz, ocakta halledeceğiz, şubatta halledeceğiz, gerekirse haziranda halledeceğiz. Galatasaray mağlup olurken bunun hakkını verdikten sonra mağlup olacak. Yoksa buna itiraz ederim, dışarıda değil içeride. Bir kurgu denemesidir, rotasyon değildir bu. İlk yarıda tutmuştur, ikinci yarıda yapacak bir şey yok. Sadece Eren'in üstüne gidersek orada alternatifimiz kalmaz diye. Adam 5 günde 2 maç sıkıştırır. Yarın Porto'dan gelip, 2-3 gün sonra Antalya'da oynayacağız

Penaltıcımız Sinan. Sinan'ın elindeydi top. Ben atayım demiş Rodrigues o da vermiş. Olsaydı başka türlü olurdu. Öyle fobilere filan karşıyım ben. Bir laf da hakeme söylemek istiyorum. Çok iyi maç yönettiler. Bütün trio çok iyi maç yönetti.

Böyle bir kayıptan hoşlanmış değilim açıkçası. Bugün 3-0'a rağmen sahanın en iyisi bence Ozan'dı. 18 yaşındaki çocuk ortaya koyuyor, diğerlerinden de bunu beklerdim açıkçası. İtiraz edeceksin. Bazen hayata itiraz edeceksin, bulunduğun konuma edeceksin, kabullenmeyeceksin.

Galatasaray'ın kimseye fobisi oluşmaz. Bu yaklaşım, kabullendiğim yaklaşım değil. Geçen sene de bu fobiler arasında şampiyon olduk. Son 7 maçın fikstürü Galatasaray'ın daha zor, deplasmanları kolay geçmez dediler ama biz deplasmanda şampiyon olduk. Hep mağlup olduğumuzda transfer dönemleri işaret edilebilir. Belki de bazı oyunculara verdiğimiz şansların biraz daha dikkatli kullanılmasına özen göstermek gerekiyor.

Spor Arena

Bosuna 3milyon avro almiyorsun senede, birsey yapicaksin demekki, oturup artistlik yapmakle olmuyor bazi seyler.

Takima hic birsey katmiyorsun, hic bir anlayisi yok bu takimin.

kibirin bizi bitiriyor, yeter artik biktik 65 yasindasin 17 yasinda genc kiz gibi trip atiyorsun, baslarimsenin tribine.

Penalti olayina gelirsek, hocanin aciklamasina gore penalticimiz Sinan. Bu da gitmis skor 0-0 iken topu veriyor, yani ozguven koskoca sifir. Agirligini koyamiyor. Sorumluluk almiyor. Macta 2-0 3-0 onde olursun bir arkadasina topu verebilirsin ama kritik durumlarda bunu yapiyorsan sen zaten kendin penaltici olduguna inanmiyorsun. Yazik, hala ilk 11 de oynat sende hoca.

Dayi ne anlatiyon yaw kim akhisarin neyinden cekinecek. Sahaya surdugun takim takim degil, forvetin forvet degil, penalticin penaltici degil. Ne anlatiyon.

Deplasman işi bahane.İçerde de ne top oynadığımız belli değil.Oyunu sürklase edemiyoruz ve inanılmaz statik oynuyoruz.Topu ayağına her alan 3snden önce çıkaramıyor.Orta sahamız bence yetersiz.Rakip takım kalemize çok rahat geliyor,tehlike gelmeden önce fernando ndiaye emre her kim oynuyorsa rakibi rahatsız etmeli ve topu çalmalı.ben şu ana kadar bu tarz pozisyonları göremedim.Top rakipteyken topun arkasına geçip öyle seyrediyoruz.Müdaheleyi çoğunlukla defans oyuncularımıza bırakıyoruz.

Bide cikiyor, utanmadan CL hayali kuruyor, ula sen Akhisar gibi dandik bir takima karsi takimi hazirliyamiyorsun, anca hikaye sat, baska birsey yapma.

Ne alaka?

Rakip ''alın oynayın :d :d" diyerek topu bırakıyor 90 dakika armut gibi kontra yiyişimizi izliyoruz.

Kim çekinmiş deplasmandan?

Derbi mi bu???

Akhisar ulan Akhisar köfteci Ramiz!!!

Görende akhisar baskı yaptı öyle yenıldık sanar topla 90 dakıka üstün oynadık hep bizdeydi ama atak yapamadık cekinen falan yok. taktik eksik

İki yüzlü medya gecen sene tudora demedıgını bırakmadı adamı neredeyse aglatacaklardı ama fatih hocaya tek laf edemıyorlar. Aman iyi gecinin ne olur ne olmaz!

Çekinen takım ayağında top tutup 2 pas yapamaz.

Taraftarı aptal yerine koymayı bırakıp doğruları söylemek gerekirse;

ÇEKİNEN TAKIM 3 GOL ATTI!

Üst Alt