Fatih Terim, Gomis'in Yanına Forvet İstedi!5251961.jpg


Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 21. şampiyonluk hedefine ulaşmak adına ara transferde sol bekin yanı sıra forvet bölgesine de mutlak takviye yapılmasını istedi.

Galatasaray'da başkan Dursun Özbek ve transfer komitesi ile görüşen Fatih Terim, gündemdeki yerli kaleci transferini ise forvet takviyesinin arkasına attı. Tecrübeli teknik adam, Antalya kampında Bafetimbi Gomis ve Eren Derdiyok’u gördükten sonra, ikinci forvet ihtiyacının daha öncelikli olduğuna karar vererek yönetime bu yönde bir rapor sundu.

Terim’in bu isteğinin nedeni Bafetimbi Gomis ya da Eren Derdiyok’un form durumu değil... Tecrübeli teknik adam, santrfor talebini Galatasaray yönetimine şu şekilde aktardı:

Gomis ve Eren kaliteli, verim alabileceğimiz santrforlar. Ancakikisi de aynı tip. Santrfor bölgesinde özellikleri, stilleri aynı. Galatasaray’ın bir de hareketli forvete ihtiyacı var. Son vuruşları güçlü, rahat adam geçebilecek, hızlı bir hücum oyuncusu ofansif anlamda bize güç katar.

Bu rapor sonrası yönetim harekete geçti. Esasen, Trabzonspor’un da ilgilendiği Loic Remy, geçtiğimiz hafta menajerler tarafından Galatasaray’a sunulmuştu. Sarı kırmızılı yönetim de gelen bu talep üzerine, Galatasaray’a gelmeye hazır olan oyuncunun ismini teknik heyete sundu.

Ancak Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Las Palmas’ta forma giyen ve 13 maçta 6 gol atan Loic Remy’den daha hızlı bir santrfor istediğini belirtip, Fransız oyuncunun transferini onaylamadı. Yönetim de Terim’in istediği özelliklerde forvet oyuncusu için çalışmalarına hız verdi.

Hürriyet-Ali Naci Küçük
 
Aslında Niasse o kavrama cuk diye oturur gibi. Satın alma opsiyonuyla kiralayıp 4-4-2'ye dönebiliriz. Bu ligde hızlı forvetler her daim başarılı olmuştur.

Gomis rakip defans ile boğuşurken Niasse çok gol atar.

Muslera

Mariano Maicon Serdar X

Fegh Ndiaye Fernando Belhanda

Gomis Niasse

şeklinde dizilebiliriz. Öte yandan zaten Belhanda'nın da en rahat edebileceği yer 4'lü'nun solu bence...
 
Son düzenleme:
Galatasaray’ın bir de hareketli forvete ihtiyacı var. Son vuruşları güçlü, rahat adam geçebilecek, hızlı bir hücum oyuncusu ofansif anlamda bize güç katar.
2c57ab5709db0986b1d3ab6be9aeb527.jpg
 
"Son vuruşları güçlü, rahat adam geçebilecek, hızlı bir hücum oyuncusu ofansif anlamda bize güç katar."

Ahmed Musa olmazsa Oumar Niasse
 
Üst Alt