Fatih Terim imza töreni ve basın toplantısı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim imza töreni ve basın toplantısı

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim’le birlikte yeni transferlerimizin katılacağı imza töreni 1 Temmuz 2011 Cuma günü saat 15.00’de Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da gerçekleştirilecektir. Basın mensupları hazırlıklar için saat 14.00’ten itibaren ASY Spor Kompleksi’ne gelebilirler.

Etkinlik imza töreni ve basın toplantısı olmak üzere iki kısımdan oluşacaktır. İmza töreninin ardından Sayın Fatih Terim bir basın toplantısı düzenleyecektir. İmza töreninin canlı yayın hakları Digitürk’e ait olup diğer kanalların bu konuya hassasiyet göstermeleri önemle rica olunur. Basın toplantısı esnasında naklen yayın yapmak isteyen tüm kuruluşlara stat içerisinde araç park yeri ayarlanacaktır.

Basın toplantısını takip etmek isteyen medya mensuplarının 30 Haziran 2011 Perşembe günü en geç saat 12.00'ye kadar basinoperasyon@galatasaray.org mail adresine başvurarak akredite olmaları gerekmektedir. Akreditasyon kartları basın toplantısı öncesinde dağıtılacaktır.

Medya mensuplarının bilgisine sunulur.

Galatasaray.org

Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Fatih Terim, Türk Telekom Arena Stadı'nda düzenlenen imza töreni ile sarı kırmızılı takımın resmen başına geçti.

Resmi sözleşme imzalayan Terim, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İMZA TÖRENİNDEN NOTLAR...

İmza töreninde ilk sözü alan Ali Dürüst, "Seçim sonrasında bir buçuk aydır yönetimdeyiz. Geçtiğimiz sezondan ders çıkarmayı öngördük. Hem mali, hem sportif açıdan tedbirler almamız gerekiyordu. Öncelikle futbol takımımızı emin ellere teslim etmek istiyorduk. İlk ve tek tercihimiz olan Fatih hocamızla görüştük. Teklif yapmadık, görüştük. Hocamıza hayırlı olsun demek için buradayız. Bilgi kirliliğini önlemek adına onun da mesajları olacaktır. Ona tekrar hoşgeldin diyorum. Gerçi o buranın sahibi ona hoşgeldin demememiz gerek" dedi.

Fatih Terim, Abdürrahim Albayrak'ın kalemiyle imza attığınıı söylerken; Ali Dürüst de Albayrak'a 'Başarısız olursa sorumlusu belli' dedi.

Fatih Terim imza sonrası kısa bir konuşma yapmak istediğini söyledi.

Terim, "Herkese hoşgeldiniz diyorum. Ali Dürüst Bey'e çok teşekkür ediyorum güzel düşünceleri için. Merak edilen soruları cevaplamadan önce sizlerle paylaşmak istediğim şeyler var. İmzamız tüm Galatasaray camiasına hayırlı olsun. 2011-2012 sezonu öncesinde tüm takımlara başarıalr diliyoruz. Tüm Galatasaraylılar'ın olduğu gibi bizim de hedefimiz başarılı olmak. Eksikleri görüp süratle üzerine gitmeeye çalışacağız. Biraz geç geldik. telaşımız yok; ancak acelemiz var. Galatasaray'a imzam çok fazla uzun sürmedi. Açıkçası ben bu günü bir teknik direktörün büyük bir kulüple imzası olarak görmüyorum, formalite olarak görüyorum. Çünkü baktığımızda 11 yıl top oynadım, bunun 8 yılı kaptanlıkla geçti. Arkasında 6 yıl antrenörlük yaptım. Bunun 1 yılı kötü geçti" dedi.

"FLORYA'YI 'ASLAN YUVASI' HALİNE GETİRMEK"

"Kendi yuvama döndüğümü düşünüyorum. Bulunduğumuz yer Aslantepe. Umarım Florya'yı da 'Aslan Yuvası' haline getiririz. Florya'nın bir anahtarı yoktur. Bende değildir ve olmayacaktır da. Florya tüm Galatasaraylıların'dır. Benim hiçbir zaman olmadı ve bundan sonra olma gibi bir şey de söz konusu değildir. Geçmiş başarılara imza atmış herkes önemlidir. Onlarla övünürken yakalayacağımız yeni başarılar hepimizi sevince boğacak ve biz onun için buradayız. Taraftarımız ve tüm camiamızla birlikte inşallah güzel günler yaşarız. Bana bu güveni sağlayan, bana bu güveni gösteren sayın başkanımıza, yönetim kurulu üyelerimize ve tüm Galatasaraylılar'a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

"CAMBIASSO'YU İSTEDİĞİM DOĞRUDUR"

"Transferlerle ilgili vereceğim önemli mesajlarım olacak. Yeni bir yönetim, yeni bir teknik heyet ve yeni bir takım olacak. Bu eski arkadaşları sileceğiz anlamına gelmiyor. Kaleci alacağımız doğrudur. Bir de atak oyuncusu alacağız. Cambiasso'yu istediğim de doğrudur. Ama oyuncunun kendisi istemezse yapacak bir şey yok. her gün çıkan iddialara cevap vermek oldukça zor"

Arda Turan'ın takımda kalıp kalmayacağına dair bir soruya Terim şu cevabı verdi: "Arda Turan şu an kimin futbolcusu? Kaç yılına kadar sözleşmesi var? Sorunun cevabı kimde? Geçen gün bir kanalda da Arda Turan vardı. Galatasaraylı futbolcular basın yoluyla hocasına ulaşmazlar. Doğru kanal benim. Doğru kanal Ali Dürüst Bey. Arda benimle her şeyi konuşabilir. Arda bizim futbolcumuz. Hiçbir zaman onu satma gibi bir şey düşünmedik. İyi bir takım kurmak isteyen takım; Arda gibi futbolcusunu satar mı?"

ARDA KONUSUNA NOKTAYI KOYDU

Arda Turan'ın takımda kalıp kalmayacağına dair bir soruya Terim şu cevabı verdi: "Arda Turan şu an kimin futbolcusu? Kaç yılına kadar sözleşmesi var? Sorunun cevabı kimde? Geçen gün bir kanalda da Arda Turan vardı. Galatasaraylı futbolcular basın yoluyla hocasına ulaşmazlar. Doğru kanal benim. Doğru kanal Ali Dürüst Bey. Arda benimle her şeyi konuşabilir. Arda bizim futbolcumuz. Hiçbir zaman onu satma gibi bir şey düşünmedik. İyi bir takım kurmak isteyen takım; Arda gibi futbolcusunu satar mı?"

POLAT'IN TEKLİFİNİ NEDEN KABUL ETMEDİ?

Terim, Rijkaard'ın ayrılmasından sonra Polat'ın teklifini neden kabul etmediğini şöyle izah etti: "Sayın başkanla çok uzun zamandır dostluğumuz var. Adnan Polat'la bir sorunumuz olmamıştır. Ben Polat'a akşam da 'hayır' dedim sabah da. Ben o gün de söyledim. Teklifi samimi bulmadım. Mecburen yapılmış bir teklif gibi geldi ve 'bana ihtiyacınız yok' dedim. Kendisi 'Ben Terim'in ayağına gitmedim' dedi. Doğrudur. Galatasaray Başkanı beni ne zaman arasa, saat kaç olursa olsun giderim. Durum bundan ibarettir. Bugünkü yönetimin ortamını daha sağlıklı ve daha samimi buluyorum"

TERİM'DEN BİR DOST TAVSİYESİ...

Luis Fabiano ile olan transfer görüşmeleri için ise, "Temsilcimiz Brezilya'da. Anlaşılmamış kaleciye imza attırmaya gitmedi kimse. Fabiano ile de görünüyorlar. Başka arkadaşlarımız da başka yerlerde görüşmelerini sürdürüyor. Transfer haberleri bu ağızdan çıkmadan siz kesin bir şey yazmayın. Bir dost tavsiyesi. Size gelinceye kadar olmamış şeyler olmuş gibi yansıyor. Herkes kendi isteğine göre yazıyor haberleri. Gerektiği zaman biz size açıklama yaparız. Fabiano için uğraşıyoruz ama henüz bir geri dönüş olmadı. Eğer bir haber verilmesi gerekiyorsa Galatasaray'ın ciddi iletişim kurumları vardır. Kaleci mevkii için de çalışmalarımız sürüyor. Bu tarz transfer çalışmaları basına sızdırılırsa oyuncuların maliyeti katlanır. Çalışmalar neticelendiğinde sizlerinde bilgisi olacaktır. Transfer gerektiği zaman gizli kalması gereken bir iştir. Drogba, Kalou ve Malouda'ya karşı Arda. Ne demek istediğimizi anlatabiliyor muyum? Ben kendimi kurtarmak için sizin sırtınıza basmamalıyım." dedi.

HATIR İÇİN OLİMPİYAT STADI'NA GİTTİM

İkinci gelişinde istifasını Olimpiyat Stadı'nda verdiğine dair bir soruya, "Gönül isterdi ki ben bıraktıktan bir gün sonra Ali Sami Yen'de oynamayı da sorsaydınız. Ben Galatasaray'ın hatrı için Olimpiyat Stadı'nda oynamayı kabul etmiştim. Merhum başkanımız Özhan Canaydın rica etmişti. Biz de rüzgarı yedik dedi.

"İDMANI BASINA AÇMAKTAN KAÇMAYIZ"

Basınla olan ilişkisinin nasıl olacağına dair bir soru için, "Avusturya'ya gider gitmez basın mensuplarıyla görüşeceğiz. Onları haber nerede diye sıkıştıracaklardır. Biz onlara geren şeyleri vereceğiz. Biz idmanı basına açmaktan, röportaj vermekten kaçınmayız. Ancak farklı şeyler yazılırsa sıkıntı olur. Hakaret olmadığı sürece her türlü eleştiriye açığız" cevabını verdi..

"HERKESİN ARKAMIZDAN DUA ETTİĞİ BİR ORTAM VARDI"

Florya dediğim gibi bir Aslan Yuvası. Florya, Galatasaray'ın kalbi. Florya, Galatasaray'ın kalbinin attığı yer. Bütün çlışan insanların mutlu olması lazım. Orada hep birlikte olmalıyız. Orada takım otobüsü giderken herkesin arkamızdan dua ettiği, su döktüğü bir ortam vardı. O atmosferi yeniden yakalamalıyız. Her Galatasaraylı Florya'ya istediği zaman uğramalıdır. Yemeğini yemelidir, çayını içmelidir. Bu sıcak ortam sağlanmalıdır. Bunların yanı sıra Florya'da yeni yetenekler çıkmalıdır. Başarılı takımlara baktığımızda kendi kaynağını iyi kullanan takımları görüyoruz. Bizim UEFA kupası'nı kazandığımız kendi alt yapı oyuncularımız vardı. Barcelona'ya bakın durum aynı. Biz yenilsek bile 'helal olsun' denilecek takım kuracağız. Bunun da yolu Florya'dan geçiyor. İlk olarak takımdan başladık. En iyi takımı sahaya sürelim ve taraftarın özlediği o başarıları yakalayalım.

Alt yapımıza teknik adam kursu verilmesini istiyoruz. Oradaki genç arkadaşlarımıza destek vermeliyiz. Biz Onursal Sağlık Kurulu kurduk. Ama Galasataray Sağlık Kurulu'nun başında Ömer Taşer olacak. Bir çok Galatasaraylı ile fikir alışverişinde bulunacağız. Çok takip edilen bir internet sayfası, milyonlarca kişinin tıkladığı facebook, twitter ve bir televizyon kanalımız olacak. Bunları doğru kullanacağız. Benim en hassas olduğum konu Galatasaray Futbol Takımı'dır. Bilerek bir şey yapıldığını görürsek orada dururuz. Başka türülü sorun olmaz.

Transfer konusunda acelemiz var. Panik halinde değiliz. Üç, dört isimle ilgili uğraşıyoruz. Bir takım arkadaşlarımız ayrıldı. Bir takım ayrılıklar yine olacaktır. Sizlere bilgi vereceğiz. Transferi en kısa zamanda bitirme niyetindeyiz.

SCOUT EKİBİ 'AL' DERSE, ALIRIM

Scout ekibi ve Cüneyt Tanman ile ilgili açıklamalar yapan Terim, "Scott Piri milli takımlarda benle birlikte fizikle ilgili çalıştı. Aralık'ta gelecek. O gelene kadar Avusturya'da onun yardımcısı bizimle olacak. Cüneyt Tanman Scout ekibinin başında Okay Derici'yi izledi. Scout ekibi bir oyuncuyu 'al' derse, alırım. Tugay benim gözüm, kulağım olacak. Yarın Arjantin'de, öbür gün Brezilya'da öbür gün yanımda olacak. Başarının çıtası her şeye talip olmaktır. Ben camiamıza şunu söyleyebilirim; kendilerinin kaybettiğimizde bile 'helal olsun' diyebileceği bir Galatasaray yaratmak istiyorum." dedi.

INTER, R.MADRİD VE LİVERPOOL...

Hazırlık maçları için, "Futbolda kötü dönemler olabiliyor. Buna en güzel örnek River Plate'in küme düşmesi. Futbolda her şey var. Galatasaray bir dünya markasıdır. Avrupa'da olmamak bizi transferlerde biraz zorluyor. Onun dışında böyle şeyler olabilir. Önemli olan Galatasaray gibi bir camianın dimdik ayakta durabilmesidir. Avusturya'da iki hafif hazırlık maçı yapacağız. Inter, Real Madrid ve Liverpool'la ilgili oynayacağımız maçlariçin uğraşıyorlar" dedi.

"KAKA İLE İLGİMİZ OLMADI"

Transferler hakkında konuşan Fatih Terim, "Kaka ile bizim hiç ilgimiz olmadı. Kaka'nın bugün bir takıma maliyeti inanılmaz rakamlardır. Başkanımız dünya çapında isimlerle görüşüyor. Hiçbir başkan kalkıp Madrid'e gitmez. o başkan davet ettiği için gitti. Bu konuda tüm yönetimimiz oldukça duyarlı. Transfer için bir takım şartlar oluşmalı. Muslera'nın fiyatı çok yükselince biz Galatasaray'ın menfaati için uzak durduk. Ekonomiyi de düşünmek zorundayız. Mevcut yetenekli oyuncularımızdan en iyi performans nasıl alnır? En önemli düşünmemiz gereken konu bu. Çünkü eldeki kuş, daldaki kuştan daha hayırlıdır." dedi.

"KAMP DÖNÜŞÜ GİDECEKLER BELLİ OLUR"

Gidecek kalacaklar ile ilgili ise "Bazı arkadaşlarımızla konuştuk. Onların durumu da belli olacak. Herkesin performasını görmek istedik. 'Şu oyuncularımızı gözden çıkardık' gibi bir şey söz konusu değil. Özellikle yerliler için. Ancak yabancı konusunda iki unsur çok önemli. Federasyonun alacağı tavır ve bizim alacağımız tavır oldukça. Avusturya kampından dönüşte bir liste halinde gidecekler belli olur" dedi.

"KALECİMİZ HER DAKİKA TOP KURTARIYORSA..."

"Kaleci konusuna da bir açıklık getiriyim. Rakam yükselince Galatasaray'ın menfaatleri için vazgeçtik. Biz seneye sadece Türkiye'de oynayacağız. Burada bizim kendi Türk kalecilerimizin ya da az bonservisli bir kaleciyle idare edebileceğimizi düşündüm. Taffarel'den de destek alarak çok uzun yıllar takımımızda kalacak bir kaleci aradığımızı söyledim. Bizim kalecimiz her dakika bir top kurtarıyorsa takımda bir sorun vardır." dedi.

"BİZ DE İSTERİZ, MESSİ OLSUN, RONALDO OLSUN..."

Selçuk İnan ve diğer yeni transferler için, "Selçuk İnan büyük bir aşama kaydetti. Ceyhun ise milli takımda oynattığım karakteri bakımıyla da iyi bir oyuncu. Selçuk ile birlikte ikisini takıma kattık. Makul ölçülerde bonservis rakamları oyuncu olursa transfer yaparız. Elmander ise hepimizin bildiği bir isim. Sağda, solda, ortada ileri uçta kullanabileceğimiz bir arkadaşımız. Ujfalusi, Reyes ve Forlan'la düşünülen bir isim. Hem sağ bek, hem stoper olarak bize katkı yapacağını düşündük. Ujfalusi'yi aldık, yaşı söz konusu oldu. Popescu ve Hagi'yi aldığımızda da aynı şeyler yazıldı. Sonradan oluşan hadiseleri hepimiz takip ediyoruz. Lider oyunculara, orayı blok halinde kontrol edecek arkadaşlara ihtiyacımız var. Yargıç gibi kesin kararlar vermeyelim. Biz de isteriz hem Ronaldo olsun, hem Messi olsun. Başta Ardamız var. Ondan alacaklarımızı tahsil etmeyi düşünüyoruz. İki senedir oynadığı futbolu beğeniyor musunuz? Arda'dan da gerekli verimi alacağız. İkinci geldiğimi dönemde Tamas, Bratu ve petre gibi isimler vardı. Bugün daha tecrübeli oyuncular var. O gün benden istenen, kadroyu yeniden yapılandırmaktı. Transfer yüzde yüz başarılı yapılacak bir iş değildir. Yüzde elli doğru varsa başarılısınız demektir. Eldeki oyunculara baktığımızda bazı yerlere takviyeler yapmak zorunda olduğumuz görüyoruz. Galatasaray'da görmedğim tabloları da gören biriyim. Her koşulda bizi destekleyeceklerdir. Bu atmosferi çok çabuk olumlu hale getirecek tek ortam Aslan Yuvası'nda oluşacaktır" dedi.

"BEN 1974'TE İMZAYI ATTIM"

Terim "Sözleşmem üç senelik; ancak her sene tekrar oturacağız. İstediğimiz anda da sözleşme feshedebiliriz. Benim imzamda asla problem olmaz. Ben 1974'te imzayı atmışım. Benim hiç bir imzam yirmi saniyeyi bulmadı. Bu yüzden bu imzayı formalite olarak gördüğümü ve yuvama döndüğümü söyledim. Benim için asıl olan Galatasaray'dır. Herkese geldiği için çok teşekkür ediyorum" diyerek konuşmasını noktaladı.

Derleme:Sporx.com

Cevap: Medya Bilgilendirme: İmza Töreni ve Basın Toplantısı

Oh be böylece basın artık haberlerine son verir.

İmza töreninin canlı yayın hakları Digitürk’e ait olup diğer kanalların bu konuya hassasiyet göstermeleri önemle rica olunur.

:ays:

futbolcu isimleri verilmedi. . bu hafta hareketli gececek :D

Demek oluyorki Cuma gününe kadar birini sıkıştırırlar araya.

Cuma ya kadar transfer yetişirse onuda eklerler heralde :D

Sadece Fatih Terim ve yapılan bir kaç transfer için mi yapılacak bu imza töreni, sürprizler olur mu acaba ?

Ne kadar saçma basın haber hakkı iletişim hakkı olan bir ülkede basın toplantısının hakkını bile Digitürke vermisiz.Digitürkün iyice baglanmısız herhalde...

Çok seviorum şöyle şeyleri ya.

Heyecanlandım şuan :eek:

Iyi oldu bu aciklama. 2-3 de transfer yetistirseler keske.

İmza törenine Selçuk,Terim,Okan, gelebilir. Hatta 2 yabancı transferide gelebilir.

Çok seviorum şöyle şeyleri ya.

Heyecanlandım şuan :eek:

sakin Burcu

kolonya.jpg

Taraftara kapalı Floryada yapmazlarmıydı ?

Koskoca statda boş tribünlere saçma.

Üst Alt