Fatih Terim: "Kadromuz bu kadar işte" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
XHAYmT.jpg

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Ziraat Türkiye Kupası'nda 2-0 biten Akhisarspor maçının ardından kısa bir değerlendirme yaptı.

Fatih Terim, karşılaşma sonrası güvendiği bazı isimleri eleştirirken dikkat çeken ifadeler kullandı.

Tecrübeli teknik adam ''Bundan daha önemli bir sürpriz yok, tabii ki beklenmedik. Allah insanlara şans veriyor, kullanmazsanız oyunun dışında kalıyorsunuz. İlk yarı 2-0 geriye düştük. İkinci yarı biraz daha rakibi sıkıştıran bir oyun oynadık ama yeteri kadar mücadele ettiğimizi söyleyemem. Yok ilk gol ofsayt, yok penaltı vardı, bunların hepsini konuşursunuz ama Galatasaray her kupada isteği, ruhu olan takımdır'' ifadelerini kullandı.

Kupayı boşlamadıklarını dile getiren Terim, ''Beni mağlubiyetler üzmez. Beni en çok üzen, ruhu sahada görememektir. Bunların hepsi Galatasaray'ın lisanslı oyuncuları. Transfer edilmiş, bu kulüpte kalması istenmiş, oynaması gereken oyuncular. Bu kupayı boşladık ya da almasak da olur düşüncesinde değildik. O oynamamış, bu oynamış, hakem bunu vermiş, ötekini vermemiş... Bunlar benim kullandığım bahaneler değil. Tebrik ediyorum Akhisar'ı. Beni bugün üzen Galatasaray ruhunun sahada olmayışıdır'' dedi.

'Hatalı benim'

Fatih Terim son olarak ''Ne olacak? Her tepki gösterilen oyuncuyu çıkaracak mıyız? Her dakika bir oyuncu değiştiremezsiniz. Ben de isterim Yuto ile, Mariano ile çıkayım ama 72 saat sonra deplasmanda maçımız var. Kadromuz bu kadar işte. Ne varsa ortaya koymak zorundayız. Hatalı benim. Güvendim, yine güveneceğim. Ben diyorum ya, Mayıs ayında, Haziran'da bir şeyler paylaşacağım diye. Onlar benim ne dediğimiz anlıyor zaten. En büyük hata benim. Benim de en büyük özelliğim oyuncularıma güvenmek. Bazen hayal kırıklıkları oluyor'' dedi.

Hakem konusunda fazla yorum yapmayan Terim, ''Hiçbir zaman bir hakemle ilgili bir şey söylemedim. Yine aynı üslubumuz korumak istiyorum. Bu sorunuza yanıt vermeyeceğim gibi görünüyor'' şeklinde konuştu.

Akşam

Açıklamanın en önemli kısmı bu kısım bence

"Fatih Terim son olarak ''Ne olacak? Her tepki gösterilen oyuncuyu çıkaracak mıyız? Her dakika bir oyuncu değiştiremezsiniz. Ben de isterim Yuto ile, Mariano ile çıkayım ama 72 saat sonra deplasmanda maçımız var. Kadromuz bu kadar işte. Ne varsa ortaya koymak zorundayız. Hatalı benim. Güvendim, yine güveneceğim. Ben diyorum ya, Mayıs ayında, Haziran'da bir şeyler paylaşacağım diye. Onlar benim ne dediğimiz anlıyor zaten. En büyük hata benim. Benim de en büyük özelliğim oyuncularıma güvenmek. Bazen hayal kırıklıkları oluyor'' dedi. "

hatalı sensin hoca evet ama aynı hatalarda neden ısrar ediyorsun

kasımpaşa macında göz göre göre hata yaptın hatalı benim dedin 3 puan gitti

gencler macında yine aynı hatayı yaptı yine 3 puan gitti

bugunde hatalı benim diyorsun kupa gitti

daha kac mac hatalı benim diyeceksin birazda ders aldım de bizde fatih terim degismis diyelim

Onlar benim ne dediğimiz anlıyor zaten. En büyük hata benim. Benim de en büyük özelliğim oyuncularıma güvenmek. Bazen hayal kırıklıkları oluyor

Bugün oynayan oyuncular bunu bir yerlerine yazsin. Kulüpten kovuldular.

daha kac mac hatalı benim diyeceksin birazda ders aldım de bizde fatih terim degismis diyelim

Ne yapmalıydı peki ? İlk 11 ağırlıklı başlayıp Alanya'ya kaybetsek yine suç hocada. Yedeklerle başlasa yine suç hocada. Bu adam ne yapsın ?

Hoca ne kadar güveniyorum dese de sezon sonu gönderileceklerini oyuncular anlamış, çoğu takımda son defa oynadığını biliyor gibiydi.

Maicon mesela . Senelerce sozlesmesi var , istersen nefret et istersen terim mourinho ol , nereye kovuyorsun ?

Terim bu konuda da mantiksiz ve sonucsuz konusuyor , yasinle lato ile yenilemez kovarsin ama maiconu veya belhandayi vs bir yere gonderemezsin

Hadi yallah kovuldun olaylari yerliler cogunlukta iken sokerdi , simdi kimseyi oyle sozlesmesi bitmeden kovamazsin

yahu hocam latoda ruh olsa ne olur olmasa ne olur suç onda değil onu sahaya süren sende sükutu hayale uğrattın beni ben yatmaya gidiyorum fenere kaldı kupa lanet olsun...

Ne yapmalıydı peki ? İlk 11 ağırlıklı başlayıp Alanya'ya kaybetsek yine suç hocada. Yedeklerle başlasa yine suç hocada. Bu adam ne yapsın ?

Bedeli olacak . Nasil tudor maclar kaybettiginde , riko kayseri ve basaksehir maclarinda kupa ve sampiyonlugu verdiginde , denizli astana macinda elestirildi ise bu kadar sacma kadroyla elenirsen elestirilirsin

Biz gelmesek Selçuk gönderilecekti noktasından hatam oyunculara güvenmek noktasına....

O oyuncular kime neler yaptılar haberin yok mu hoca? Hatta neyse...

Bua rada maçın taktik, teknik, şunu yapacaktık ama yapamadık kısmı hiç yok. Ruh yokmuş. Olsa kazanırmışız. Savunmada beklerle stoperler arasındak boşluğu ruh dolduracaktı herhalde.

2 tane embesil var oynadıkları her macta takımın kimyasını bozan düzenini bozan 2 embesil bu ikisi nezaman oynasa ne pozisyon oluyor ne oyun ne puan

biri o şopar biride 9 numaradaki embesil 2sini oynatmasa kafiydi

cift forvet oynatayım diyor senin elinde necati elmander baros gibi adamlar yok 9 numaradaki embesil gibi adamlar cift forvet oynanmıyacagını futbol kıçı degil gözüyle izleyen herkes bilir

kasımpasa macıda gencler macıda bu macta dogrudan hoca kendisi verdi zaten itiraf ediyor ama ısrarla aynı seylere devam ediyor :)

sampiyon yapsın sevinirim alkıslarım ama böyle mallıklarada söverim

Bugun cikardigi 11 adamla kontrollu oynayacakti, top çevirip 90 dk tamamlayacakti bu kadar

ub.msji

Milan da hocalık yaparken "Ders almam, ders veririm" demişti.. Hala aynı noktada maalesef :(((

Üst Alt