Fatih Terim: "Kendi felsefesinden ödün vermeyen bir Galatasaray olacak" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim: "Kendi felsefesinden ödün vermeyen bir Galatasaray olacak"

1540407287348.png

Schalke maçı öncesi Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim: "Kendi felsefesinden ödün vermeyen bir Galatasaray olacak ama bunu ne kadar başarabiliriz göreceğiz. Schalke iyi bir takım, bir daha tekrar ediyorum."

Fatih Terim: "Schalke agresif oynayan bir takım ama Galatasaray'ın Avrupa'daki karnesini, şu an itibarıyla Porto ve Lokomotiv maçlarını düşündüğümüzde, hangisini oynarsak veya ikisinin karışımını oynarsak mutlu ayrılırız."

Fatih Terim: "Seyircimizle beraber avantajımızı kullanmak bütün niyetimiz. Çünkü altı maçla bitecek grupta üçüncü ve dördüncü maçlar çoğu zaman belirleyici olabilir veya sizi bir hamle avantaja veya dezavantaja götürebilir. O yüzden önemli bu, hepsinde olduğu gibi."

Fatih Terim: "Artık o sakat, öteki eksik, burada hamlemiz yok, bu nasıl olacak, bunların hepsini kenara bırakıp buraya geldik. 90 dakikamızı o anlayış içerisinde, o istekle, o mücadeleyle yansıtmak için. İstediklerimizi doğru yaparsak neşeli bir galibiyetle ayrılırız."

Fatih Terim: "Nasıl 30 yaş üstü tecrübeli oyunculara güveniyorsak, yaşlı demeyip tecrübeli diyorsak, onları da genç diye adlandırıp bu tip maçlardan uzak tutmamak gerekir. Ozan'a bugün ihtiyacım vardı, koydum. Hata yapabilir, kendisine de takıma da söyledim."

Fatih Terim: "Son maçta penaltı yaptırdı ama oyunun en iyilerindendi. Her geçen gün o tecrübeyi edinecek, kendisine çok güveniyorum. Galatasaray da uzun yıllar için defansta çok önemli bir genç kazandı. İnşallah Allah onun işini de rast getirir."

Fatih Terim: "Bir genç oyuncumuzu da Şampiyonlar Ligi'nde kazanmak bizim için çok büyük avantaj. Ligde 5-10 maç oynayacağına burada 1 maç oynadığı zaman o aradaki mesafeyi kapatabilir."

Bu leş kadroyla felsefe falan olmaz istifa et Hocam başkalarının getirdiği pislikleri temizlemekle ömrün geçti, yaranamıyorsun da gerek yok.

Bu kadroyla olması imkansiz hocam.sendr biliyorsun fakat her oyuncu bana lazım diyerek belhanda eren gibi takımına ihanet edenleride enazindan cezalandir ki terim adaletini takımda herkeste görsün

Tamam eleştirelim de abartmayalım. Sürekli iyi futbol oynayan, sürekli şampiyon olan bir takım dünyada yok. En büyük kulüpler bile belirli bir istikrar döneminden sonra istikrarsızlaşıyor. Her kötü gidişatta, her olumsuz sonuçta hocayı tartışmaya açacaksak işimiz var. Hadi X bir şahıs olur, geçmişinde başarı olmaz kapalı kutudur anlarım da Fatih hocaya karşı bu kadar sabırsız olunması bana tuhaf geliyor açıkçası.

Bir de şartlar ortada yani anlamıyorum cidden.

Bu felsefeyi yaratmak için bu Ocak'ta çalışmalara başlanmalı, diğer yaz, bir sonraki Ocak, ondan sonraki yaza belki yeni yeni felsefeden bahsedebiliriz. Geleceğin Galatasarayını yaratmak için baya bir zaman lazım. Bu Galatasarayın Şampiyonlar liginde final görmesi için bir fırın ekmek yemesi lazım.

Üst Alt