Fatih Terim: "Rakip kaleyi daha fazla tehdit etmeliyiz" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim: "Rakip kaleyi daha fazla tehdit etmeliyiz"

1580668365592.png

Süper Lig'de Kayserispor'u 4-1 mağlup eden Galatasaray'da teknik direktör Fatih terim açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim: "İşin tekniği taktiği fiziği bir tarafa, bu gibi periyotların psikolojisinin iyi idare edilmesi gerekir. Rakipleriniz puan kaybetmiş, siz mutlaka kazanmak zorundasınız... Sağa sola dönme fırsatınız yok."

Fatih Terim: "Oyunda bir değişimin söz konusu olduğu görülüyor. Oyuncular birbirlerine güvenmeyi gösterdiler. Oyunu ileride oynamak isteyen, devamlı yeni arayışlar içinde olan oyun anlayışı doğal olarak bazı zaaflar da getiriyor bazen."

Fatih Terim: "Zirvenin ortağı çok. Her hafta ayrı bir hikaye var. Hiç kimseye bakmadan, kendimiz her maçı ayrı düşünüp analiz ederek kendi oyunumuza odaklanıp kendi üç puanımıza odaklanmamız lazım. O zaman kendi oyunumuzun bir anlamı oluyor."

Fatih Terim: "Her teknik adamın gönlünde birçok aslan yatar. İdealinde birçok şey vardır. Gönül ister ki hiç kaybetmeyelim ama çok kolay değil tabii. En ufak beraberlik ve mağlubiyet sizi uzaklaştıracak. Kazanarak en üste çıkmak istiyoruz, Galatasaray'ın olduğu yerlere."

Fatih Terim: "Şu bir gerçek oldu ki ikinci yarı herkes çok ciddi hazırlanmış, çoğunluk takviyesini yapmış, 3 puanları kazanmak çok daha zor. Biz her takıma saygı duyarak kendi oyunumuzu, isteğimizi, coşkumuzu karşıya kabul ettirmek istiyoruz. Kimse kaybetmek istemez."

Fatih Terim: "Ömer ve Adem bu sene çok iyi performanslar gösterdiler bize. Son zamanda da, özellikle ceza sahasına girmek konusunda cesuruz. Çok çalışıyoruz, her gün de biraz daha iyiye gittiğini görüyorum. Şut atarak rakip kaleyi daha fazla rahatsız etmeliyiz."

Fatih Terim: "Bugün 35 kez ceza sahasına girmişiz ama 11 şut atmışız. Rakip kaleyi daha fazla tehdit etmeliyiz."

Fatih Terim: "İyi bir golcünüz var ise bu avantajdır. Ancak sadece bununla olmuyor futbol artık. Pas oranının yüksek olması bizi pozisyonlara sokuyor. Oyuncularımızın hücum bölgesinde aktif olması bize avantaj sağlıyor, geride açık vermekten korkmuyoruz."

Fatih Terim: "Öyle bir sıkıntılı anda Luyindama'yı kaybettik, defansın neredeyse yüzde elisiydi. Bir ayağı kırılan Emre'nin diğer ayağı kırıldı, bir oyuncumuzn ciğeri söndü. Falcao sürekli sakatlanıyor, Henry sıtma oldu. Bunlardan şikayetçi olmaktansa, yeni arkadaşlar koyacağız."

Fatih Terim: "Öyle bir sıkıntılı anda Luyindama'yı kaybettik, defansın neredeyse yüzde elisiydi. Bir ayağı kırılan Emre'nin diğer ayağı kırıldı, bir oyuncumuzn ciğeri söndü. Falcao sürekli sakatlanıyor, Henry sıtma oldu. Bunlardan şikayetçi olmaktansa, yeni arkadaşlar koyacağız."

Bu laflar bana ayni 6 saat dedikodu yapip sonra neyse bize ne ya bosver diyen dul avratlari hatirlatiyor. Hem sikayet ediyorsun hemde sikayetci olmaktansa yeni arkadaslar koyacagiz diyorsun ee ozaman ?

Bu laflar bana ayni 6 saat dedikodu yapip sonra neyse bize ne ya bosver diyen dul avratlari hatirlatiyor. Hem sikayet ediyorsun hemde sikayetci olmaktansa yeni arkadaslar koyacagiz diyorsun ee ozaman ?
images

bu kadar olay yaşadık bunları göz önüne alıp eleştirin demek istemiş kısacası yoksa şikayet ettiğini sanmam

"Bugün 35 kez ceza sahasına girmişiz ama 11 şut atmışız. Rakip kaleyi daha fazla tehdit etmeliyiz."

Bence de takımın asıl sorunu bu Kayserispor'un ceza sahasına girebilmek marifet değil bence Alanya&Başakşehir&Trabzon filan cirit attı Kayseri'nin ceza sahasında asıl sorun bu kadar rahat bir rakip karşısında oyunun geneline hakim olduğumuz bir maçta 11 şut atabildik rakip kaleye

Böyle rakipleri evimizde yakaladığımız zaman bombalayacaksın deneyeceksin zorla şut pozisyonuna gireceksin üstelik rakip kaleci İsmail Çipe buna rağmen şöyle uzaktan etkili bir şutumuz yok hani etkili olmayı geçtim isabetli şutumuz yok

Mert Hakan'ı Emre Kılınç'ı bu kadar çok istememin sebeplerinden birisi de budur bizim Sneijder sonrası hatırlamadığımız uzaktan golleri rahatlıkla atabilen oyuncular şut çeken ve başarılı olan oyuncular bunlar

Valla 3 yıldır aynı dilekler ama olmuyor hocam işte. Biz umudu kestik artık, sen de kes bence. Sinan Gümüş'ün Alanya'da, Garry'nin Akhisar'da, Diagne'nin Rize'de attığı olağandışı gollere duacı ol. Bizim bu oyun yapısı, bu tekdüzelikle 2011-12'deki Kadıköy deplasmanı filan gibi rakibin son sidiğini arkadan çıkartacağımız, Trabzon'da 4 golle şov yapacağımız, Beşiktaş'ı hafta arası soyunma odasında birbirini tokatlayan oyuncularla madara edecek halimiz yok. Her maç 4-5 pozisyona girip en az 2-3'ünü gole çevirmeyi umut etmeliyiz, 2.5 yıldır olduğu gibi. Yoksa bu kadar az çaba, bu kadar çok inat takımından bu dandik ligi bile domine edebilecek bir 11 çıkmaz.

Hocayı dinledim yine moralim bozuldu teknik taktikle ilgili birşeyler konuşur diye umutla bekledim adam dedi ki işin tekniği taktığını bikenara bırakın

Bu cümleyi kurdu şaka devil yani bana oyun okuma neden dk 80 sormayın dedi

Cidden üzüldüm

Valla 3 yıldır aynı dilekler ama olmuyor hocam işte. Biz umudu kestik artık, sen de kes bence. Sinan Gümüş'ün Alanya'da, Garry'nin Akhisar'da, Diagne'nin Rize'de attığı olağandışı gollere duacı ol. Bizim bu oyun yapısı, bu tekdüzelikle 2011-12'deki Kadıköy deplasmanı filan gibi rakibin son sidiğini arkadan çıkartacağımız, Trabzon'da 4 golle şov yapacağımız, Beşiktaş'ı hafta arası soyunma odasında birbirini tokatlayan oyuncularla madara edecek halimiz yok. Her maç 4-5 pozisyona girip en az 2-3'ünü gole çevirmeyi umut etmeliyiz, 2.5 yıldır olduğu gibi. Yoksa bu kadar az çaba, bu kadar çok inat takımından bu dandik ligi bile domine edebilecek bir 11 çıkmaz.
Ne olmuyor? 2 senedir sampiyon fener de haberimiz mi yok?

Üst Alt