Fatih Terim | Teknik (ARŞİV) - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Fotomaç kaynaklı bir haber üzerinden algı yaratmak ne kadar doğru ?

Ben sana bire bir kendi konuşmasını koydum.Daha geldiği ilk gün bu açıklamaları yapan kendine hedef belirleyen adamın Avrupayı boşlaması gibi bir seçenek yok

Hocanın zaten kısa vadede kendisinin de Avrupadan öyle büyük beklentisi yoktur,onu demek istemiştir o ikinci kısım için ve bence dediklerinde haklı makasın açıldığı gerçek.Bu demek değil ki Başakşehir gibi Avrupa maçlarını önemsemeyeceğiz,zorlamayacağız sonuna kadar zorlarız gücümüz yettiğince

Hmm anladım sende futbolu bilen alman tayfasındansın.Hayır yani Montella'yı övmüşsün İtalya'nın en iyi kadrolarından birini geçen sene küme düşürüyordu.Bu adam mı bizi ileriye götürecek ?

Keza Tedesco Schalke gibi takımı küme düşme adayları arasına soktu

Senin beklentin sanırım buralara oynamak :/

Saydığın isimler içerisinde bir tek Lage olabilir onun da alttan gelen muhteşem bir sistemin devamı olduğu gerçeğini kaçırma

En yakın örnek Pereira :)

Ligde yabancı hocayla kazandığımız en son şampiyonluk ne zamandı bana söyleyebilir misin ?

2017 kaynaklı haber devamında yine Türk hoca şampiyon oldu..

Bizi bırak diğer takımlarda da böyle bir konu söz konusu ısrarla inatla yabancı hoca sevdası bir türlü çözemedim senin gibileri

Ben de diyorum ki hoca geldiğinde her şeyi yaparım sandı ama teknik olarak yetemediğini görünce hayatında hiç yapmadığı şekilde bahanelere sığınmaya başladı. Ayrıca Avrupa hedefi olmayan Başşakşehir toplama kadrosuyla Terim'in geldiğinden beri oynadığı 10 Avrupa maçında yapamadığı kadar hapsetti Sevilla'yı deplasmanda. İlk maçı iyi oynayıp kaleci hatasıyla kaybetti, ikinci maçta İspanya'da 2 gol atıp 90'da direkten dönen frikikle elendi.

Tedesco, Lage, Montella gibi adamları zaten Avrupa'nın en iyi örnekleri diye koymadım. Ne yazayım Klopp mu yazayım buraya? Demeye çalıştığım hoca Avrupa şartlarında teknik olarak o kadar yok değerindeki kariyer olarak yanına yaklaşamayacak ama günün futbolunu iyi takip eden bu çömez antrenörler bile Terim Galatasaray'ını sahada madara ettiler. Bundesliga 15.'si 2 maçta 20 tane pozisyona girdi bize karşı, Porto-Benfica yedek kadrolarıyla İstanbul'da yendi, dandik Rusya liginin 5.'si Moskova bile deplasmanda averaj maçı oynadı.

Ligde yabancı hocayla kazandığımız son zaman Galatasaray'a gelen son ciddi taktisyen Karl-Heinz Feldkamp'la. Türkiye'de yabancı antrenörlerin başarısız olmasının yegane sebebi Türk antrenörler kadar arkasında durulmaması, Terim-Güneş gibi antrenörlere ağzını açamayan yalak gazetecilerin adamları taraftarın-yönetimin gözünde rezil edip istifaya zorlamaları. Bu Löw'den beri de böyleydi, yarın da böyle olacak. Yoksa Avrupa'nın yeni nesil antrenörlerinin hiçbir anlamda Türk anlamda teknik anlamda geride oldukları nokta yok. Dert zaten sabrın-selametin sadece Terim-Güneş-Yanal gibi antrenörlere gösterilmesi. Bu stil de kulüpleri isimlere bağlı bir hale getiriyor ve Galatasaray gibi 100 küsur yıllık kulübün Fatih Terim dışında şampiyonluk görememesine neden oluyor.

Ben de diyorum ki hoca geldiğinde her şeyi yaparım sandı ama teknik olarak yetemediğini görünce hayatında hiç yapmadığı şekilde bahanelere sığınmaya başladı. Ayrıca Avrupa hedefi olmayan Başşakşehir toplama kadrosuyla Terim'in geldiğinden beri oynadığı 10 Avrupa maçında yapamadığı kadar hapsetti Sevilla'yı deplasmanda. İlk maçı iyi oynayıp kaleci hatasıyla kaybetti, ikinci maçta İspanya'da 2 gol atıp 90'da direkten dönen frikikle elendi.

Tedesco, Lage, Montella gibi adamları zaten Avrupa'nın en iyi örnekleri diye koymadım. Ne yazayım Klopp mu yazayım buraya? Demeye çalıştığım hoca Avrupa şartlarında teknik olarak o kadar yok değerindeki kariyer olarak yanına yaklaşamayacak ama günün futbolunu iyi takip eden bu çömez antrenörler bile Terim Galatasaray'ını sahada madara ettiler. Bundesliga 15.'si 2 maçta 20 tane pozisyona girdi bize karşı, Porto-Benfica yedek kadrolarıyla İstanbul'da yendi, dandik Rusya liginin 5.'si Moskova bile deplasmanda averaj maçı oynadı.

Ligde yabancı hocayla kazandığımız son zaman Galatasaray'a gelen son ciddi taktisyen Karl-Heinz Feldkamp'la. Türkiye'de yabancı antrenörlerin başarısız olmasının yegane sebebi Türk antrenörler kadar arkasında durulmaması, Terim-Güneş gibi antrenörlere ağzını açamayan yalak gazetecilerin adamları taraftarın-yönetimin gözünde rezil edip istifaya zorlamaları. Bu Löw'den beri de böyleydi, yarın da böyle olacak. Yoksa Avrupa'nın yeni nesil antrenörlerinin hiçbir anlamda Türk anlamda teknik anlamda geride oldukları nokta yok. Dert zaten sabrın-selametin sadece Terim-Güneş-Yanal gibi antrenörlere gösterilmesi. Bu stil de kulüpleri isimlere bağlı bir hale getiriyor ve Galatasaray gibi 100 küsur yıllık kulübün Fatih Terim dışında şampiyonluk görememesine neden oluyor.

Asıl dediğinin tam tersi bence

Terim gibi efsaneye bile sabredemeyen kesim bu dediğin hocalara sabretmemesi kadar normal bir şey yok

Sen Avrupa'da başarılı olalım diyorsun bende diyorum ki Terim öncesi CL bile hayaldi bize.Geçmişi çabuk unutuyoruz maalesef

Asıl dediğinin tam tersi bence

Terim gibi efsaneye bile sabredemeyen kesim bu dediğin hocalara sabretmemesi kadar normal bir şey yok

Sen Avrupa'da başarılı olalım diyorsun bende diyorum ki Terim öncesi CL bile hayaldi bize.Geçmişi çabuk unutuyoruz maalesef

Neye sabredilmiyor abi, şurada benim gibi şurada konuşan 3-5 kişi hariç herkes hocanın arkasında. Zaten benim derdim hocaya gösterilen sabır sebat değil, Fatih Terim dışında hemen hiç kimseye karşı gösterilmeyen sabır. Hocanın 2 sezon önce şampiyonluk yarışında üst üste 3 deplasmanı kazanamamasını, küme düşen Gençler'e karşı pozisyon giremeden maç kaybetmesini, geçen yıl içerde sürekli 2 farkı öne geçip puan kaybetmesini, yine şampiyonluk yarışında Aykut'un Konya'sına 90 dakika isabetli şut atamamasını Fatih Terim dışında biri yaşatsa burası yangın yerine dönerdi. Ben ortalık yangın yerine dönsün demiyorum, Fatih Terim dışındaki antrenörlere de aynı sabır ve sevgi gösterilsin diyorum. Ki hocaya şu anki kızgınlığım da puan durumundan, Avrupa karnesinden değil, 2 yıldır takımı çalıştırıp hala bir ezber oyun oturtamamasından ileri geliyor.

Avrupa'da başarılı olmak değil, sistemi-planı olan bir takım gibi gözükmek de kuruluş misyonu itibariyle Galatasaray'ın boyun borcudur. Bir tarafta 2001-02 Luce'sinin Galatasaray'ı gibi tarihin en zor grubunda her maçı Avrupa takımı gibi oynayıp ofsayt golüyle elenen Galatasaray var, bir tarafta tarihin en kolay kurasında Moskova deplasmanında 3'ü yememek için geri yaslanan ve Uefa'ya gider gitmez de yine rezilleri oynayan bir Galatasaray var. Ben görünüşte aynı sonuçla biten (2001-02'de zaten hali hazırda bir grup geçmişliğimiz vardı, onu da es geçiyorum) 2001-02 sezonu ŞL'sini her zaman gururla anacakken geçen yılki utancı da hafızalardan silinecek bir performans gösterilene kadar kolay kolay unutmayacağım. Kimsenin hocanın ilk uzaktan uçtuğu gibi ŞL almak gibi bir beklentisi yok, tek beklentim Galatasaray'ın 2000'lerde oynadığı gibi adı kadar oyunuyla da tanınan, her türlü şartta ortada maç oynayabilecek bir sistem ve inanca sahip bir takım haline gelebilmesi.

2011 - 2012 sezonundan beri top oynatmıyor takımımıza maalesef. Ne bir hücum sistemi ne bir savunma düzeni ne bir duran top organizasyonu göremiyorum ben yıllardır. En iyi yaptığı şey Florya'yı ve oyuncuları iyi idare etmesi ama bu sene bu da yeterli olmayacak gibi duruyor çünkü rakipleri şuan bizden iyi ve yarışacağımız rakip sayısı daha fazla bana göre.

İyi futbol açısında ben her zaman Şenol hocayı Fatih hocadan önde görmüşümdür. Trabzon , Bursa ve Beşiktaş'ta hep göze hoş gelen futbol oynatıyordu. Zaten Şenol hocayla Fatih hocayı harmanlayarak bir hoca çıkarsak Avrupa'nın dev kulüplerini çalıştıracak bir hoca çıkardı ortaya.

Ayrıca kendisinin olası bir Kayserispor maçında puan kaybı ya da bu hafta olmazsa içerideki Fener derbisinde olası bir puan kaybında istifa edeceğini düşünüyorum.

Neye sabredilmiyor abi, şurada benim gibi şurada konuşan 3-5 kişi hariç herkes hocanın arkasında. Zaten benim derdim hocaya gösterilen sabır sebat değil, Fatih Terim dışında hemen hiç kimseye karşı gösterilmeyen sabır. Hocanın 2 sezon önce şampiyonluk yarışında üst üste 3 deplasmanı kazanamamasını, küme düşen Gençler'e karşı pozisyon giremeden maç kaybetmesini, geçen yıl içerde sürekli 2 farkı öne geçip puan kaybetmesini, yine şampiyonluk yarışında Aykut'un Konya'sına 90 dakika isabetli şut atamamasını Fatih Terim dışında biri yaşatsa burası yangın yerine dönerdi. Ben ortalık yangın yerine dönsün demiyorum, Fatih Terim dışındaki antrenörlere de aynı sabır ve sevgi gösterilsin diyorum. Ki hocaya şu anki kızgınlığım da puan durumundan, Avrupa karnesinden değil, 2 yıldır takımı çalıştırıp hala bir ezber oyun oturtamamasından ileri geliyor.

Avrupa'da başarılı olmak değil, sistemi-planı olan bir takım gibi gözükmek de kuruluş misyonu itibariyle Galatasaray'ın boyun borcudur. Bir tarafta 2001-02 Luce'sinin Galatasaray'ı gibi tarihin en zor grubunda her maçı Avrupa takımı gibi oynayıp ofsayt golüyle elenen Galatasaray var, bir tarafta tarihin en kolay kurasında Moskova deplasmanında 3'ü yememek için geri yaslanan ve Uefa'ya gider gitmez de yine rezilleri oynayan bir Galatasaray var. Ben görünüşte aynı sonuçla biten (2001-02'de zaten hali hazırda bir grup geçmişliğimiz vardı, onu da es geçiyorum) 2001-02 sezonu ŞL'sini her zaman gururla anacakken geçen yılki utancı da hafızalardan silinecek bir performans gösterilene kadar kolay kolay unutmayacağım. Kimsenin hocanın ilk uzaktan uçtuğu gibi ŞL almak gibi bir beklentisi yok, tek beklentim Galatasaray'ın 2000'lerde oynadığı gibi adı kadar oyunuyla da tanınan, her türlü şartta ortada maç oynayabilecek bir sistem ve inanca sahip bir takım haline gelebilmesi.

fatih terim'in dahi kredisi 1 sezondur ama. bu sezon şampiyonluk gelmezse devam edebilir. fakat önümüzdeki sezon ilk tökezlemede terim de tepki görür ve ayrılmak durumunda kalır.

fakat fatih hoca haricinde genel olarak yeni gelen antenörlere 1 sezon dahi kredi verdilmediği yanlış değil.

en son rijkaard kötü sezona rağmen kalmıştı. ama sonraki sezon daha kötü olunca o da gitti.

qJrb95.png

10. Hafta bakalım bu kötümser arkadaşlat ne yazacak. İmparator kaosu sever, onu motive eder.
Hepsi değil ama abone olmuş antiterimci kişiler Fatih terim konusundan uzak durup İlk puan kaybını sinsi şekilde bekleyerek tek cümle kurmazlar olumlu veyahut ölümsüz yönde.

O puan kaybı uzatıkca uzatıkca daha çok dolup o İlk puan kaybında saldırı şiddetin dozu korkunç ve kontrolsüz seviyelere ulaşır. Fatih terime kin kusmaları bu işin tuzu biberi kendileri için. Ciddiye almamak gerekir okadar açıkçası.

Ha normal eleştiri ve övgüyü normal dengede yapan üyeler üstüne alınmasın lütfen.

1. Yeni kurulmus bir takim üstüne degisikler yapti.
2. Takimi 2 yilda kokten degistirdi
3. Devre arasi diagne aldirdi ve simdi gondermek istiyor. 13m euro Terime gore hicbisey, sonra finansal sikintilardan bahsediyor yenilgiden sonra.
4. 2 yildir taraftari olmayan basaksehiri zar zor gecip sampiyon olduk.
5. 2 yilda takima ne verdi?
* ne taktik ne bir takim oyunu var
* takimin fiziksel durumu kotu
* alt yapidan kac oyuncu cikardi?

Fatih terim oyuna mudahele etmeyi bile bilmiyor. Son macta gosterdi nekadar futboldan anladigini. Selcuku oyuna alarak ne dusundu, ciddi merak ediyorum!

Fatih terim modern futbola ayak uyduramaz, hep dedim simdide diyorum. Hagi, sneijder, Drogba, melo, feghuili gibi yildizlar seni sampiyon yapar. Onlar olmadigi zaman gercek yuzun ortaya cikiyor. Iyi kadro olmayinca, hazir bir kadro yada fizisiksel olarak iyi calistirilmis bir takim.

Evet dunyada belki sen ve bir kac isim daha motivasyon ve takimi costurmada bir numarasiniz.

Yazik degilmi bu kadroya kardesim. Takimin icine edip kacacaksin, aldigin oyuncular ortada. Daha kac transfer daha istiyorsuun? Utanmadan daha 3,6 transfer daha istiyor.

Hep takımın ne yapmaya çalıştığı belli değil diye eleştirdim. Ama bu sezon itibariyle yavaş yavaş hoca sistem oturtmaya çalışıyor. Bence de pas oyununu beceremeyiz, ligimizde dinamizm ve pres her daim kazanmıştır, o açıdan hatalı bir sistem tercihi yaptı diye düşünüyorum ama daha yeni başlıyoruz. En az 1-2 sene istediği gibi oynatamazsa Terim'in kalıp kalmaması tartışılabilir.

Birçok kişinin aksine ben dün beğendim takımı. Ne yapmaya çalıştığı belliydi, pas oyunumuz da daha hızlı ve iyiydi önceki maçlara göre. Konya ligin en iyi defans takımlarından birisi, gol pozisyonu açısından ölçü olacak bir maç değil.

Sadece Emre yerine Jimmy ile başlayıp 1-0'dan sonra Emre'yi alsa çok farklı olurdu her şey. Emre varken Konya o kadar önde basamazdı biz de geriye yaslanmazdık ve ya kontradan en az 1-2 tane atardık ya da topun kontrolünü alıp süreyi eritirdik. Onun yerine ileride yürümeye hali kalmamış veteranlardan başka hücum tehdidi olmadığı için Konya hayvan gibi yüklenip bunalttı bizi biz de 10 kişi defans yapmaya çalıştık. Yaptık da aslında ama şanssızlık işte bi şekilde girdi top..

Kısaca geçen senenin aksine takımın amacı belli sahada. Tempolu, rakibi bunaltan, hızlı çıkıp atak üstüne atak yapan bir takım beklemeyin. Böyle olmaması kötü oynadığımız anlamına gelmez. He pas oyunu ligde iş yapacak mı göreceğiz. Bence yapamayacak. Ama yok niye Muslera'ya dönüyor top yok niye pas yapıp duruyoruz vs gibi eleştiri yapanlar futbol izlemeyi bıraksınlar zaten Galatasaray'dan başka maç izlediklerini de sanmıyorum ya neyse..
Pas oyunu diye bir sistem futbol literatüründen silinmek üzere. Ne kadar az pas ile 3.bölgede aktif oluyoruz o önemli. Eğer 7-8 pasta orta sahayı anca geçiyorsak bu pas oyununa Guardiola'ya Klopp'a hakaret demektir. Bizim oynadığımız pas oyunu o kadar yavaş ki rakip çok rahat kontrol sağlayabiliyor. Jimmy ile başlanması konusuna katılıyorum. Dünkü futbol bizi şampiyon yapmaz.

1. Yeni kurulmus bir takim üstüne degisikler yapti.
2. Takimi 2 yilda kokten degistirdi
3. Devre arasi diagne aldirdi ve simdi gondermek istiyor. 13m euro Terime gore hicbisey, sonra finansal sikintilardan bahsediyor yenilgiden sonra.
4. 2 yildir taraftari olmayan basaksehiri zar zor gecip sampiyon olduk.
5. 2 yilda takima ne verdi?
* ne taktik ne bir takim oyunu var
* takimin fiziksel durumu kotu
* alt yapidan kac oyuncu cikardi?

Fatih terim oyuna mudahele etmeyi bile bilmiyor. Son macta gosterdi nekadar futboldan anladigini. Selcuku oyuna alarak ne dusundu, ciddi merak ediyorum!

Fatih terim modern futbola ayak uyduramaz, hep dedim simdide diyorum. Hagi, sneijder, Drogba, melo, feghuili gibi yildizlar seni sampiyon yapar. Onlar olmadigi zaman gercek yuzun ortaya cikiyor. Iyi kadro olmayinca, hazir bir kadro yada fizisiksel olarak iyi calistirilmis bir takim.

Evet dunyada belki sen ve bir kac isim daha motivasyon ve takimi costurmada bir numarasiniz.

Yazik degilmi bu kadroya kardesim. Takimin icine edip kacacaksin, aldigin oyuncular ortada. Daha kac transfer daha istiyorsuun? Utanmadan daha 3,6 transfer daha istiyor.

çok doğru şeyler yazmışsın renktaş.

fatih hocayı her sezon şampiyonluktan sonra yollayıp , bir ay sonra tekrar sözleşme imzalamalıyız.

bu adamın geri dönüşleri çok ateşli oluyor.

Pas oyunu diye bir sistem futbol literatüründen silinmek üzere. Ne kadar az pas ile 3.bölgede aktif oluyoruz o önemli. Eğer 7-8 pasta orta sahayı anca geçiyorsak bu pas oyununa Guardiola'ya Klopp'a hakaret demektir. Bizim oynadığımız pas oyunu o kadar yavaş ki rakip çok rahat kontrol sağlayabiliyor. Jimmy ile başlanması konusuna katılıyorum. Dünkü futbol bizi şampiyon yapmaz.

hızlı dahi yapsak bir şey değişmez. durarak pas yapmak işe yaramaz. hareket olmadan bereket olmaz. bizim takım hareket edemiyor. aralara koşu atmak, saha içinde sabit durmamak lazım. bunları yapacak kadro kuramadık.

hocanın bu seneki en büyük hatası ve hatta belki de sezona mal olacak hatası takımı bu kadar statik oyunculardan kurmak oldu.

Şu anda iyi değiliz zaten dediğin gibi hala yavaş ve durağan oynuyoruz. Benim dediğim en azından amacı belli oluyor takımın geçen sezon o bile yoktu doğaçlama gibi oynuyorduk bence.

Allahtan 2000 yilinda sosyal medya yokmus vallah

Yoksa bulent korkmaz’in defans arkasina atilan toplarda yavas kalmasina,suat kaya’nin pas oyununda iyi olmamasina,Okan buruk’un zaman geciren kalecilere bile pres yapmasina,arif’in ikili mücadelelerde ayakta kalamamasina,Hagi’nin Mac icinde kafasina göre kendisini tac cizgisine atip yürümesine falan sallar dururdu sosyal medya etkisinde kalan taraftarimiz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt