Fatih Terim | Teknik Direktör (ARŞİV) - Sayfa 624 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu halleri bana 2002 dönemini hatırlatıyor yine bolca transfer yaptırıp sıvamıştı umarım öyle olmaz
O dönem yalnız öyle bitmesi normal karşılıyorum az çok. Kulüp bütçesi sınırlı full kadroyu pat diye yenileyip birden oturması kadar zor bir iş yoktur futbolda.

En büyük eleştiri bence okadar çok futbolcuyu birden almış olmamız olmuştur.
Sanki bilgisayar oyunu oynuyoruz.

Şunu hepimiz biliyoruz ki hocanın istediği format çift forvet üstüne kurulu. Ancak hoca da biliyor ki çift forvete döndüğü an rakip kim olursa olsun hem eldeki forvetlerin istenen tarz olmamasından hem de orta sahaların yetersiz olmasından dolayı göbeği anında rakibe kaptırıyoruz. Hoca da istiyor ki maçın genelinde orta sahaya hakim olayım. Bunu da nitelikle yapamayacağını anlayınca nicelikle yapayım dedi. O yüzden 3lü orta saha ile oynuyoruz. Ayrıca kulübenin yetersizliği bariz. Üstüne de maç seçen, bencil oynayan sözde kreatif adamlarımız olunca ben hocaya suç bulamıyorum.

O dönem yalnız öyle bitmesi normal karşılıyorum az çok. Kulüp bütçesi sınırlı full kadroyu pat diye yenileyip birden oturması kadar zor bir iş yoktur futbolda.

yanlis daha dogrusu o dönem para sorunu Fatih Terim in yüzünden yasadik. Full yeni kadro istemisti, cünkü Luce nin ucuz yabancilari ile oynamak istemedi. Gitti bir sürü oyuncu aldi. Begenmedi, yollamak icin de ceplerine para koyduk yolladik, nede olsa yabanci kuralli var, ve yeni oyuncular alindi ve bu böyle gitti. O zaman da para kalmadigi icin, baya bi sorun yasadik. Yani sonunda bile rumenler den oyuncu bile aldik.

Hatta Yazin Prates i almistik 2 milyon dolara mi ne, bide iyi oynadi, 6 ay sonra bedavaya yolladik öyle bi üstün süper zeka takim muhendisligi yapmisti

Sayı olarak fazla ama toplasan 10 milyon dolar etmez hepsi.Aldığımızın üzerinde sattığımız oyuncularda oldu mesela petre tamas bratu 3.5 civarı aldık 6.5 civarı sattık bu 3lüyü.Çok maliyetli oyuncu alınmadı düşünülenin aksine zaten para yoktu.

Sayı olarak fazla ama toplasan 10 milyon dolar etmez hepsi.Aldığımızın üzerinde sattığımız oyuncularda oldu mesela petre tamas bratu 3.5 civarı aldık 6.5 civarı sattık bu 3lüyü.Çok maliyetli oyuncu alınmadı düşünülenin aksine zaten para yoktu.
Parasında değilim zaten. Full bir takım bir transfer döneminde kurup pat diye oturması çok zor bir iş. Hatta afedersiniz eşek şansı gerekiyor.

ahbab deplasmandaki porto maçında da iyiydik ama lige gelince işler değişiyor şu ciddiyeti lige de yansıtmalıyız artık kritik haftalara girdik

2.yari ligde de iyiyiz bence.Goztepe,Alanya ve Pasa deplasmanlarinda ilk yaridaki deplasmanlara gore iyiydik.Artik sadece lig kaldigi icin bundan sonra daha ciddi oynariz diye dusunuyorum.Erzurna maci cok kritik.

Yanlış bilgi..o dobem 32 milyon dolarlik transfer yapilmisti zaten dolarlarin kagit mendil gibi dagitildigi yillar...vurgunun büyük oldugu yillar yani.
Bulent denen birine 10 milyon dolar verip almistilar denizliden varin siz düşünün o dönemleri

yaz transfer dönemi yine çok kritik

kale dahil,stoper ve belkide bekler hariç her mevkiyi değiştirmemiz lazım

diagne ve mitroglou beklentileri karşılamazsa orayada el atmak lazım

Fatih Terim belli ki takımı turu geçmek için hazırlamamış yoksa 2 gol atmamız gereken maçta bu kadar kontrollü oynayacağımızı düşünmüyorum. Ama çok önemli bir detay deplasmanda oynamamız gereken doğru oyun bu. Sadece hücum konusunda fakir kaldık onu da Diagne 'yi kullanmaya başlayıp Emre 'nin takıma katılması ile ilerleyen haftalarda çözeceğimizi düşünüyorum. Kritik deplasman maçlarında şampiyonluk yolunda gümbür gümbür hücum etmektense böyle akıllıca oynayıp 1-2 gol ile maçı koparmak daha doğru geliyor bana

Mesela Kasımpaşa deplasmanında oynayamazsın böyle ama fener veya Konya deplasmanlarında şampiyonluğunun kilidinin çözüleceği maçlarda bu Benfica 'ya karşı oynadığımız oyun ile çok başarılı olabiliriz belki Benfica 'ya yetmedi bu oyun ama fener deplasmanından güle oynaya 3 puan ile çıkarız bu oyun ile ...
Bu oyunu Kadikoyde ve Vodafone da oynarsak rahat galibiyet cikaririz

Turkiye'de futbol asla FM'de oldugu gibi steril ve durust bir ortamda oynanmiyor. Iki kere iki dort etmiyor. Saha icinden disari dogru giderek birkac ornek veriyim. Her ne kadar sinir genislemis olsa da, yeteneksiz Turk oyunculardan verim almak zorundasiniz. Yabanci futbolculara yapilan baskilari rahatlatmak zorundasiniz, su anda Diagne ornegini canli olarak yasiyoruz. Takimdaki gelir dengesini saglamak veya Turk oyunculari baska sekilde motive etmek zorundasiniz. Ornek, Turkler para alamazken Lincoln'un internetten helikopter bakmasi. Mali problemlerle bogusan ve yeterli meziyetlere sahip olmayan yoneticilere odemeleri zamaninda yaptirmak ve daha da onemlisi eksik yerlere transfer yaptirmak zorundasiniz. Burada menajerler ve transferlerden komisyon alan patkanlar da ayri bi konu. Bakin daha takim disina cikamadik. Biraz da oraya bakalim. Diger iki buyuk rakibinizin TFF ve MHK'yi yanina almaya calisarak sizin uzerinize gelmesini savusturmak zorundasiniz. Basinda sizin basarisizliginizi agizlarinin sulari akarak bekleyenelere agzinin payini vermek zorundasiniz. Icimizdeki Irlandalilar da az degil. Dik durmak ve kulubu ezdirmemek zorundasiniz.

Simdi bunlari illa teknik direktor yapacak diye bir zorunluluk yok. Galatasaray'da zaman zaman farkli kisiler bu sorumlulugu ustlenmislerdir, kimi zaman baskan, kimi zaman deneyimli futbolcular. Fakat son 23 seneye baktigimizda en cok Fatih Terim'in bu ceketi giydigini goruyoruz. Hatirlayin Mersin maci sonrasi disarida yaptigi basin toplantisini. Kenarda isyan edislerini. Gerektiginde gerektigi sekilde tum paydaslara verdigi ayarlari hatirlayin. Eger siz dis gostermezseniz, sizi cig cig yerler. En yakin ve guzel ornek Tudor. Avrupa'dan elenmesine ragmen, samimi ve gercekci aciklamalari ile bir bag olustu. Takim tabanca gibi basladi lige. Sonra deplasman fobisi diye bir sey pompalanmaya basladi ve Tudor bunun altindan kalkamadi. Mancini yonetim transfer yapmadi diye birakti gitti. Skibbe, Rijkard, Prandelli vs. hepsi cok ama cok zorlandilar ve dogru duzgun basari gelmedi. Sadece aslan yurekli Gerets ve Turkiye'yi cok iyi taniyan Feldkamp ipi gogusleyebildi.

Taktik yapalim, scout transferler ve genclerle 11 kuralim, onumuze bakip sampiyon olalim. Boyle bir ortam yok Turkiye'de. Bunlari yaparken takimi ve kulubu dis etkenlerden korumak zorundasiniz. Bak takim devre arasi transfer yapti havaya girdi, istiklal marsi demeye basladilar. Zamaninda Aysal ile Terim'in arasinin acildigini gorduler hemen milli takim, vatani duygular vs. diyerek hocanin kovulmasina sebep oldular ve hemen 7 sene anlasma yaptilar. Burada olay o satti bu gitti degil iki tarafin da sucu var ama olan kime oldu? Basaksehir stadina apar topar Fatih Terim ismi verildi, neden sizce? Bir soru; diyelim ki bu sene ligi 4. sirada tamamladik ve FB ile BJK'lilere bir anket yaptilar Terim Galatasaray'in basinda kalsin mi gitsin mi diye. Sizce kalsin diyen kac kisi cikar? Siz aynisina Aykut Kocaman veya Ersun Yanal icin ne derdiniz?

Derdim kavga etmek degil. Terim'in tabi ki begenmedigim yanlari var. Yazi cok uzamasin diye bu konulara ve yabanci hocalarin detaylarina girmedim. Hatta Turkiye ile ilgili de konusulacak cok sey var. Konu devam ederse yazarim.

Anlaşılan o ki, kazandığımız maçlarda hoca sadece rakiplere koymuyor.. : )

Hocayı biz de seviyoruz ama kendine gelmesi lazım şirazesi bu aralar fazla sevgiden midir anlamadım iyice kaydı.O benficanın dünkü bebe hocası iki maçta da futbol olarak eline verdi ya vallahi üzüldüm bir cimbomlu ve imparator sever olarak ama eleştirilmeyi hakediyor.Taraftar transfer dönemin de çok pohpohladı egosu tavan yapmış yine saçma sapan açıklamalar da yapmaya başladı.Acilen gaza getirilmesi lazım.

Serdar aziz ve ereni değerini yaptığı amatörce açıklama nedeniyle sıfıra düşürdü doğru düzgün para kazanamadık biricinisi bu ikincisi yönetime ve başkana karşı kışkırtıcı açıklamalar yapması transfer dönemin de kendisine yakışmadı o diagne denen herife 10 milyon verilmesinin sebebi hocadır bizi çok zarar ettirdi bu iki olayda da.

Ben acayip fanıyımdır hocanın çok severim ama eleştirilmeyi sonuna kadar hakediyor 1 sene oldu bu takımın başında ama futbolcular hala ruhsuz tatsız tuzsuz futbol oynuyorlar ve hala her deplasman da eziliyoruz bunları görmemek artniyet olur.Her kaybedilen puan ya da maçtan sonra değişim olacak safsatası yapmaya başladı sürekli suçu başka yere atmalar bu hiç yakışmıyor kendisine bizim bildiğimiz fatih hoca bu değil toparlanması ve biraz da eleştirilmesi lazım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt