Fatih Terim: "Transferleri kampa yetiştirin!" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim: "Transferleri kampa yetiştirin!"

Adamın huzurla çalıştığı bir dönem hatırlamıyorum. 2013 yılı belki. Onda da şampiyonlar liginde çeyrek final gördük. Huzur ve kadro olunca neler olacağını gösterdi bize!

Bugün yönetim beceriksizken kadro bu kadar bariz eksilerde olmasına rağmen, kadro şu şekilde yolumuza devam etsek ve art arda alınacak sonuçlar sonucunda Fatih Terim'i topa tutacaksınız!

Biz mi dedik vasıfsız, düşük profilli adamlarla çalış diye? 50 senedir futbolun içinde FT. Bu işlerin Abdürrahim ile olmayacağını hesap edemiyor mu? Madem yanında profesyonel adamlar istemiyor, bu plansızlığın sorumluluğunu taşıyacak.

Eline Sneijder, Drogba veren adamları istemiyordu. Bunlar hep kendisinin düşük profilli sevdası yüzünden oluyor

Adamın huzurla çalıştığı bir dönem hatırlamıyorum. 2013 yılı belki. Onda da şampiyonlar liginde çeyrek final gördük. Huzur ve kadro olunca neler olacağını gösterdi bize!

Bugün yönetim beceriksizken kadro bu kadar bariz eksilerde olmasına rağmen, kadro şu şekilde yolumuza devam etsek ve art arda alınacak sonuçlar sonucunda Fatih Terim'i topa tutacaksınız!
Abi takımın kondisyonu kötüydü kondisyoner hocanın adamı

Ceza yedi takımın başına yardımcıları geçti sınıfta kaldılar kendi adamları

Transfer görüşmesine giden aptoid ile şükrü de hocanın adamı

Tüm bu doneler ışığında olaya objektif 1 göz ile baktığımız vakit ne düşünüyorsun

Mesela ben heryere kendi istediğim adamı koyduğum 1 kurumda çok huzurlu olurdum doğrusu

Abi takımın kondisyonu kötüydü kondisyoner hocanın adamı

Ceza yedi takımın başına yardımcıları geçti sınıfta kaldılar kendi adamları

Transfer görüşmesine giden aptoid ile şükrü de hocanın adamı

Tüm bu doneler ışığında olaya objektif 1 göz ile baktığımız vakit ne düşünüyorsun

Mesela ben heryere kendi istediğim adamı koyduğum 1 kurumda çok huzurlu olurdum doğrusu

Bu bir ekip işi. Bu her zaman her yerde öyledir. Oyuncusu, teknik adamı, kondisyoneri, malzemecisi . . . Ama en önemli ayak oyunculardır. Oyuncu kaliteliyse hoca kadrolaşmış vs. kimsenin umurunda olmaz. Şimdi ortada oyuncu olmayınca ve dolayısıyla futbolcu olmayınca sorumlu aranıyor böyle enteresan gündemlerimiz oluyor.

Ekli dosyayı görüntüle 35989

2018 yılında 21. şampiyonluğuna ulaşsa da yeni sezon öncesinde istediği transferleri yapamayan ve beklentilerin altında kalan Galatasaray'da 2019 değişim yılı olacak! Birçok futbolcusuna teklifler alan sarı-kırmızılılarda Fatih Terim, bazılarının gidişine onay verirken transfer için raporunu da hazırladı. Terim, yönetimden "Transferi kampa yetiştirin" ricasında bulundu.

Habertürk'ten Erhan Kaan Adıgüzel'in haberine göre ilk olarak içinde devre arası transfer döneminde iki forvet ve iki stoperle ligin ikinci yarısına girmek isteyen deneyimli teknik adam, yaz transfer döneminde ise tam olarak istediği kadroya sahip olmanın hesaplarını yapıyor.

Habertürk

şuanki durumumuzun yönetim penceresinden görüntüsü bu olsa gerek.

bu andavallar değil ocak kampı yüzde bir milyon eminim, yaz transfer döneminin sonuna kadar bile yetiştiremez. çünkü belli bir hazırlıkları ve planları olmadığı ortaya çıktı, tamamen menajerlerin elinde oyuncak top gibi bir oraya bir bir buraya yuvarlanıp duruyorlar çaresizce.

Bu bir ekip işi. Bu her zaman her yerde öyledir. Oyuncusu, teknik adamı, kondisyoneri, malzemecisi . . . Ama en önemli ayak oyunculardır. Oyuncu kaliteliyse hoca kadrolaşmış vs. kimsenin umurunda olmaz. Şimdi ortada oyuncu olmayınca ve dolayısıyla futbolcu olmayınca sorumlu aranıyor böyle enteresan gündemlerimiz oluyor.
Tamam işte en önemli ayaktaki karar vericileri oraya koyan adam bensem eğer benim de bu işte sorumluluğum vardır değil mi yani eğer şükrü başarısızsa onu oraya atayan yanlış atama yapmış, eğer scout başarısızsa onu oraya atayan yanlış atama yapmış diyorum

Tamam işte en önemli ayaktaki karar vericileri oraya koyan adam bensem eğer benim de bu işte sorumluluğum vardır değil mi yani eğer şükrü başarısızsa onu oraya atayan yanlış atama yapmış, eğer scout başarısızsa onu oraya atayan yanlış atama yapmış diyorum

Katiliyorum buna ama sanki temel problemi teskil eden adamlar secimle gelen adamlar ve bu herifleri Terim secmedi, genel kurul secti

Bu oyuncu meselesiyle ilgili ön planda 3 herif var, biri aptoid biri şükrü diğeri de emre utkucan bu 3'lüye Terimin adamı değil diyebilir miyiz
Problem bu adamlarda mı, Terim de mi yoksa yönetimde anlamak gerekiyor önce. Emre Utkucan'la alakalı görüşlerimi söyleyeyim, önerdikleri adamlardan patlayan olmadı pek, hatırlamıyorum. Bruma ve Telles'e ciddi paralar verildi ama o adamlardan zarar edilmedi. Bir de şöyle bir nokta var Bruma'yı daha önceden de takip edip öneriyorlar ama bizimkiler almıyor ya da alamıyor. Lionel Carole iş yaptı, Denayer gayet potansiyelliydi. Marcao'yu göreceğiz. Mancini ve Prandelli döneminde yapılan transferleri ise antrenörler kendisi istemiş. Endoğan adili-ontiviero'yu tanımadığını hajrovic konusunda olumsuz rapor verdiğini falan söylüyordu bir röportajında. Prandelli döneminde scout transferi yapmadık zaten. Dolayısıyla scouting fena değil bana göre kulübün diğer birimlerine kıyasla alt yapıyla beraber.

Abdürrahim de farklı yönetimler altında hizmet etmiş ve döneminde çalıştığı neredeyse bütün futbolcuların aşık olduğu bir adam. Florya'da bulunması elzem ancak transfer işlerine gönderilmesi hocanın sorumluluğu olabilir, ona katılırım. Şükrü'yle alakalı bir yorumum yok, çok bilgim de yok.

Bu adamlar daha önce iş yaptıklarını kanıtlamış adamlar kilit nokta burası. Aynısını yönetim geneli için söyleyemeyeceğim. Abdürrahim Albayrak uçaktayken kulüp bildiri yayınlıyor, adamın haberi yok. Sürekli içerden haber sızdırılıyor. Serdar'ı taraftarın tepkisinden korkup bırakmıyorlar, sürekli açıklamalar farklılaşıyor. İki forvet alacağız, şunu bunu yapacağız diyorlar tek yaptıkları adam satmak. Bir de şunu unutmayalım yönetim defalarca transfer olayından dolayı özür diledi zaten. Kendileri de farkında olayın. Borç yok maaşlar ödeniyor diyorlar iki tane kadro dışı adam var şu an bir senedir maaşı ödenmeyen? Diğerleri de düzgün almıyordur muhtemelen. Bu tarz olaylar takımı her zaman etkiler.

Bu sıkıntılarda hocanın ismi de listeye eklenir ama altlarda kalır bana kalırsa. Yönetimin failleri 1 değil 2 değil. Düzgün yaptıkları tek iş UEFA'yla anlaşmaları oldu. Bu mevzuyu da sadece onların ağızlarından dinliyoruz, mevzu bam başka bile olabilir.

Bu oyuncu meselesiyle ilgili ön planda 3 herif var, biri aptoid biri şükrü diğeri de emre utkucan bu 3'lüye Terimin adamı değil diyebilir miyiz

Emre Utkucan'dan memnunum bize yazilan onerilen isimlere baksana hep cok iyiler bence, adamin dediklerini almiyorlar diye adami suclamam.

Abdurrahim secimle geldi. Terim getirmedi.

Sukru Hanedar konusunda haklisin.

Hoca keşke hangi kampa olduğunu açık açık belirtseydi bu iş bilmezler bize hangi kamp olduğunu demedin bizde sezon öncesi kampa yetiştirdik hocam derler utanmadan

Üst Alt