Fatih Terim ve Arda Turan'ı Sevmeyen Galatasaraylı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim ve Arda Turan'ı Sevmeyen Galatasaraylı

galatasaraylıların bu iki isme gösterdiği tepkinin sebebi işin teknik taktik kısmıyla yani futbolla ilgili bir durum değil; hayata bakışları, duruşları ve değer yargılarıyla ilgili bir durum.

galatasaray'ı seven, değer veren, galatasaray'ın ne anlama geldiğini ne ifade ettiğini bilen bir kişinin bu iki futbol adamını sevmesi de mümkün değil zaten.

galatasaray hiç bir zaman şampiyonluklar ve kupalar üzerinden tanımlanan bir takım olmamıştır. galatasaray, kuruluş gayesi, yüz yılı aşkın tarihi ve bu tarihi boyunca var ettiği değerleri ile bir duruş takımıdır. bu duruşu idrak edemeyen ve uyum sağlayamayan kim olursa olsun camiadan hak ettiği tepkiyi almıştır; bu isim ister kulüp başkanı olsun, ister kulüp efsanesi, isterse takım kaptanı.

bu konuda en önemli örneklerden biri adnan polat'tır. geçmiş yılların en sevilen yöneticilerinden biri olan dönemin kulüp başkanı adnan polat, stat açılış gecesi taraftarın protestolarının arkasında duramamış ve meşruiyetini yitirmiş bir iktidara taraftarı jurnallemeye kalkmıştır. ve de nihayetinde bu aciz tavrı nedeniyle galatasaray genel kurulu tarafından ibra edilmeyerek görevinden alınmıştır. bu ibrasızlığın sebebi başarısızlık değil söz konusu kişide o gece tezahür eden galatasaraylı duruşunun noksanlığıdır.

galatasaraylıların fatih terim ve arda turan'a karşı tepkilerinin sebebi de söz konusu isimlere dair sürekli tanık olunan bu türden bir duruş eksikliğidir. kendilerini sürekli olarak güçlü olanın yanında tanımlayarak bu güçten maddi veya manevi nemalanmaya çalışmak aslında bir acziyet ifadesidir. kimse bu iki isimden birer metin kurt olmalarını beklemiyor, ama en azında ezilenin yanında olmasalar da ezenin yanında olmaya da hakları yok. galatasaraylı duruşu buna müsaade etmez. hem bu türden yazık bir duruşa sahip olup hem de galatasaraylıyım diyemezsiniz; istediğiniz kadar kupa alın, istediğiniz kadar başarılı olun.

tüm bu galatasaray kimliğine dair meselelerin de ötesinde, galatasaray futbol takımı, baba gündüz'ün de değimiyle, bir halatı hep birlikte çekenlerin takımıdır. yine onun değimiyle galatasaray, kendini beğenmişleri, şımarıkları sevmez. egosunu galatasaray kimliğinin üzerine koyanları hiç sevmez.

fatih terim özelinde durum daha da vahimdir. sadece galatasaraylı duruşuna dair bir noksanlık değil bir ihanet söz konusudur. tüm galatasaray camiası, 3 temmuzdan beri hatta çok daha öncesinden bu ülkenin yozlaşmış, arsızlaşmış futbol düzeniyle ve onun derebeyleriyle amansız bir mücadele vermektedir. bu mücadelenin en ateşlendiği, en kızıştığı dönemlerse fatih terim’e dokuz maçlık cezanın verildiği ve sevgili hocanın “sonuna kadar bu zihniyetle savaşacağım” açıklamasını yaptığı dönemler olmuştur. gelinen noktada, yıldırım demirören’in de malum basın toplantısında belirttiği gibi, fatih hoca bu zihniyetle kader birliği yapmıştır. (hepiniz hatırlayacaksınız, yıldırım demirören terim'le sözleşme imzaladığı basın toplantısında galatasaray’a bel altı vurmak adına “fatih hoca benim elemanım değil kader arkadaşımdır” söyleminde bulunmuştu. ancak ikisinin de bilmediği şu ki; galatasaray'ın ve galatasaray başkanının elemanı olmak yıldırım demirören gibi bir adamın kader arkadaşı olup böylesi karanlık bir futbol düzeninin kurtarıcısı olmaktan yeğdir.)

velhasıl, "sonuna kadar bu zihniyetle savaşacağım" diyen fatih terim en sıkıştığı dönemde aynı zihniyetin kurtarıcısı olmuştur. üstelik bu zihniyetle savaşan ve bu savaşta kendisini lider olarak gören tüm galatasaray camiasına rağmen ve adeta ihanet ederek.

galatasaray'da biat kültürü yoktur. galatasaray fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür insanların topluluğudur. rant için biat edenler isteseler de galatasaraylı kimliğini taşıyamazlar; kulüp başkanı da olsalar, kulüp efsanesi de olsalar, takımın kaptanı da olsalar.

adnan polat'ın görevden alındığı genel kurul'da galatasaraylı duruşuna dair sevgili mehmet karlı'nın konuşması tüm bu yazdıklarımızı biraz daha somutlaştıracaktır;
Mehmet Karlı'nın efsane Konuşması - İtham Ediyorum - Emile Zola - YouTube

fatih terim ve arda turan'ı sevmeyen galatasaraylı - #6298653 - ekşi sozluk

Hepimizin gördüğü bildiği şeyler toparlanmış. Her şey kulübe büyük başarılar kazandırmak değil, Hagi elli kere gelip elli bir kere başarısız olsa yine efsane olarak anılacaktır. Ancak Terim ve Arda'nın yaptıklarının da unutulacağını sanmıyorum.

Alıntıdır.Aynı kişi farklı yorumu

''111 yıl önce bu kulübü kuran anlayışı, bu anlayışın ortaya koyduğu kuruluş gayesini, ali sami yen'i, baba gündüz'ü, derwall'i, turgay şeren'i, coşkun özarı'yı, feldkamp'ı, o dönemin yönetimini, futbolcularını ve daha nicesini bir kenara koyup, uefa kupasını ve kazanılan şampiyonlukları tek bir isme bağlamak nasıl bir anlayıştır.

galatasaray fatih terim'e, uefa kupasını ve bazı şampiyonlukları kazanırken bu kulübün teknik direktörü olma şerefini bahşetmiştir. ancak kendisi, bugün durduğu yer itibariyle bunu hak etmediğini ortaya koymuştur.''

fatih terim ve arda turan'ı sevmeyen galatasaraylı - #62981149 - ekşi sozluk

Son düzenleme:
Sevmemek ayrıdır,sevmemek normaldir, olağandır ancak adamları kötülemeye çalışmak, elde ettikleri başarıları küçümsemek, yok saymak, bahaneler uydurmak komik oluyor

Örneğin; Terim, Galatasaray'ın son 20 yılda elde ettiği başarıların %80'ınde imzası vardır, doğrudan veya dolaylı olarak, aynı şekilde Türk futbolunda da. Adamın elde ettiği başarıyı küçümsemek için 2000'de başarı Hagi'nindi. 2012'de Aysal olmasaydı vs gibi bahaneler üretmek de aynı şekilde komik ve acizce...

herseyi abartip her seye bir tepki veren bu boktan topluluktan biktim yeter aga ..

galatasarayda galatasaray .. yok deger vermiyor yok vefali ... alt tarafi bir futbol kulubu oda tarihimizde iyiki bir kac kupa aldik

bu bir oyun herseyi abartmayi birakin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İnan Kıraç, İrfan Aktar gibilerin başkanı belirlediği, bir kaç kişinin elinde yönetilen biat etmeyen kulüp mü olur güldürmeyin adamı. Galatasaray dediğiniz şey bu adamlar. Ne zaman bunlardan kurtuluruz (bunlar dediysem bunlar gider başkaları gelir bu yapıdan kurtuluruz) o zaman Galatasaray biat etmeyen kulüp olur. Adnan Polat gitti diye Gs biat etmeyen kulüp mü oldu. Onun üstünü çizdiler, stat açılışı bahane oldu. Geçin bu işleri komik olmayın. Fenerbahçe nasıl azize bağımlıysa Galatasaray bunun kat kat fazlası zamandır tek elde.

Edit: Linç edilmeyim düzeltme yapayım. Fatih Terim veya Arda Turan 'a karşı bir şey yazmadım onlar ayrı konu, sadece Galatasaray 'a biat etmeyen, bağımsız falan demeye getirmişler de onu aydınlatmak istedim.

Son düzenleme:
herseyi abartip her seye bir tepki veren bu boktan topluluktan biktim yeter aga ..

galatasarayda galatasaray .. yok deger vermiyor yok vefali ... alt tarafi bir futbol kulubu oda tarihimizde iyiki bir kac kupa aldik

bu bir oyun herseyi abartmayi birakin.

Bu insandan insana değişir bi meseledir.Alt tarafı futbol olarak nitelendiremem ben Galatasarayı.

Başlıktan yola çıkarak bişeyler söylemek istiyorum.Ben her Galatasaraylıyı severim.Hayatım boyunca muhalif bi kimliğim olmadı.Forumu, sosyal medyayı yıllardır takip ederim.Akp milletvekili oldu diye forumda sevilmeyen Galatasaray tarihinin belkide öldüğü zaman Metin oktayla aynı seviyede tutulacak ismi Hakan şüküre ne hakaretler edildiğini hep gördüm.Şimdi Hakan şükür o akp nin karşısında diye şuan Başlık ta Terim-Arda olmamasının sebebininde bu oldugunu biliyorum.Bırakın beyler siyasi sempatizanlıklar uğruna değerlere zarar vermeyi.

Hiçbi siyasi parti, gelmiş geçmiş ne kadar varsa büyük lider, benim Galatasarayımdan büyük olamaz.Galatasarayı destekleyen emek veren, onun uğruna ağlayan gözyaşı döken hiçbi insana nefret beslemem ben.Sizde siyasetinizi Galatasaraydan üstün tutmayın.Galatasaray gibi ulu bi camiayı böyle küçümsemeyin.

Denyo denyo kişiler alıntı yapıp saçma sapan şeyler yazacaktır ama cevap vermeme gerek yok.

Yarın herkesi rize maçına beklerim.Mesaj kasarak değil alkış yaparak destek olun takıma.

Moderatör tarafında düzenlendi:
aysalcıdır , romantiktir, galatasaray'la sevinir galatasaray'la üzülür , galatasaray'ın bocaladığı dönemlerde onun da işleri kötü gider , galatasaray'ın maçlarını bazen sevgilisiyle buluşmaktan daha fazla iple çeker.

* * *

yalnız ben arda'yı da seviyorum , arda'nın iyi bir galatasaraylı olduğuna inanıyorum,Evet hatalı açıklamaları ve medyaya malzeme veren görüntüleri var , fenerli kesimle içli dışlı olması.Ancak ben bunu biraz onun cehaletine biraz da bizim futbolu çok fazla taraftar gözünden görmemize bağlıyorum.Hepimizin fenerli dostu ,arkadaşı var ama futbolcular dostluk kurunca "ouwww" oluyoruz.Yine de bu işin bir düsturu da olması lazım , medya galatasaray'a karşı düşman olduğundan çok fazla malzememe vermemek gerek.

ft ise egosunda boğuluyor yapacak birşey yok

Arda herzaman kaypağın tekiydi zatende,Terimin attığı kazığı bir türlü unutamıyorum.Aşırı sevgidenmidir nedir,inanılmaz hayal kırıklığına uğrattı bizleri.Herkesin genel kırgınlığı sanırım Terimden böle bi davranışı kimsenin beklememesidir.Üstteki yazı hislerimize tercüman olmuştur.Evet ikisinide sevmiyorum.O koca kafa 3 sene sonra fb ye gidecek zaten.Ben süper GS liyim ayaklarıda yalan.

Futboluna yada yönetimlerine saygısı zaten var bu kitlenin galatasarayı temsil ettiğinde de sonuna kadar arkasında olur ancak biat eden karaktersiz güç için ilkesiz olan insanları sevmek zorunda değiller bende bu iki ismi sevmiyorum iktidar değiştiğinde bu iki isim değişecek gelecekte göreceğiz güç için ne kadar karaktersiz olduklarını o yüzden sevmiyorum bu ikiliyi

kimseyi şunu sev diye zorlayamassın. isteyen sever isteyen sevmez.

Galatasaray kalıcı futbolcu-teknikheyet-yönetimler gidici. Takılmayın böyle şeylere.

Ft denilen adam galatasaray sayesşnde bir yerlere gelmiş ve hatta bunun için galatasarayı kullanmıştır.Kendisine galatasaraylı bile denilemez spor ve spor ahlakı ile uzaktan yakından alakası olmayan ülke içerisindeki bozuk liyakat sisteminin bir eseridir.Kirli ilişkileri ile Türk futboluna ve galatasaraya zarar vermiştir.

Şimdi bazı andavallar çıkacak ve diyecek ki uefa kupasını kazandırmak zarar vermek mi diyecek.İşte bunun adı galatasarayı sadece ft den ibaret görmek ve galatasarayı itibarsızlaştırmaktır.

Bu kişiler ve bu anlayış klüp yönetiminden derhal şutlanmalıdır.

Evet itiraf ediyorum.
Fatih Terim'i bende sevmiyorum hata gıcık kişilik olarak da görüyorum.
Ama çok büyük saygım bulunmakta bizim adımıza başardıkları ile. Başarı karnesi tarihimizin en büyük başarılarını simgeliyor yani.

Ft denilen adam galatasaray sayesşnde bir yerlere gelmiş ve hatta bunun için galatasarayı kullanmıştır.Kendisine galatasaraylı bile denilemez spor ve spor ahlakı ile uzaktan yakından alakası olmayan ülke içerisindeki bozuk liyakat sisteminin bir eseridir.Kirli ilişkileri ile Türk futboluna ve galatasaraya zarar vermiştir.

Şimdi bazı andavallar çıkacak ve diyecek ki uefa kupasını kazandırmak zarar vermek mi diyecek.İşte bunun adı galatasarayı sadece ft den ibaret görmek ve galatasarayı itibarsızlaştırmaktır.

Bu kişiler ve bu anlayış klüp yönetiminden derhal şutlanmalıdır.

hayır ne diyorsun sen insan tanrısına laf eder mi? yakıştıramadım

Üst Alt