Fatih Terim‘den Ali Koç ve Fenerbahçe Maçı Açıklaması! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim‘den Ali Koç ve Fenerbahçe Maçı Açıklaması!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, bu sabahki antrenman öncesinde basın mensuplarıyla kısa bir sohbet gerçekleştirdi. Terim, Ali Koç’un yaptığı açıklamaya cevap vermeye değer olmadığını belirtirken, ceza nedeniyle tribünde olmanın kendisi için çok zor olduğunu söyledi.

Fatih Terim’in açıklamalarından derlediğimiz sözler şöyle;

“(Ali Koç’un sözleri hakkında) Değseydi verirdim, baktım inceledim. Değmeyeceğine karar verdim. Cevap vermedim. Değseydi cevabımı verirdim.

Tribünde olmak çok zor. Sahaya uzaksınız, ulaşamıyorsunuz. Çok üzülüyorum. Hoş değil.

Rotasyon yine olabilir. Futbolculara haftada 3 maç oynayama alışacaklar. Bahaneye yer yok!

Maçlarda farkı 1’de tutmamak lazım. 1 fark önde veya geride iseniz galip veya mağlup diyemezsiniz. Rahat olmamız için 2 fark yapmamız lazım. 2 fark her zaman iyidir. Ona rağmen bazen olmaz ve bu kez de 1-0’lık skoru koruyup maçtan galip ayrılmalısınız. Çünkü siz büyük takımsınız.

Herkes kazanmak ister. Geçen seneki maç enteresan. Daha farklı olacak bir maç, 2-2 berabere bitti. Seyircimizle beraber maçın lehimize biteceğine inanıyorum. Herkes hazır. Hepimiz hazır.

Geçen sene ve bir önceki sezon şampiyon Galatasaray’dı. Yardımcılarım o zaman da vardı. Şampiyonluklarda büyük katkıları var. Herkesin farklı sorumlulukları var. 3'ü de güvenebileceğim adamlar. Herhangi bir yerde bir sıkıntı olmuşsa bu benim sorumluluğumdadır. Tek ortak yanları üçünün de yardımcılarım olması. Kişiliklerine laf kondurmam.”

Akıllı olun

EFTNQGRXsAEsp54

Hata ediyorsun hoca. Yardımcıların net bir biçimde yetersiz hatta bir tanesi amigo zaten. Ne bileyim yardımcı olarak Tugay'ı al Ergün'ü al bir şeyler yap.

Demiştim yardımcılara suç bulmaya gerek yok. Tek sorumlu Terim'dir. Yardımcılarını seçen de bu takımı böyle oynatan da kendisi. Toparlar takımı inşallah.

Yeterli mi değilmi nasıl karar veriyorsunuz? Neye göre yani? Tanımıyoruz adamların teknik taktik bilmem bilgi seviyelerini hiç birimiz.

Çok boş ön yargılı yaklaşım sergileniyor bu konuda bence. Kötü de olabilirler ama bilmiyoruz işte. Tek bildiğimiz hoca ile görev aldıkları her sene sampionluk yaşadıkları

Mourinho mesela yardimcilarini degistirdigini acikladi gecen bir roportajinda gordum, cunku insan kendisini yenilemesi gerekiyor ve bazen baska fikirleri/dusunceleri duymak insanin bakis acisini da degistirirmis diye bir aciklamasini izledim youtube'da. Maalesef uzun yillar ayni kisilerle calismak iyi olmuyor, cunku ayni kafadan ayni dusunce/ses cikar ve sonucta ezberlenir bazi seyler. Neyse hoca kendi bilir.

Klopp bile 17 senedir beyini sayilan Zeljko Buvaci degistirdi. Ama bizim hic Fatih hocayin yaninda olmadigi an, bir halt edememis adamlarla devam. Ümit Tuzlanin yönetimindeydi diye orda hocalik yapti. Hasanin hic bizden haric hocalik yaptigi yok. Biraktigi an bir spor kanalina gider geri.

Üst Alt