Haber - Fatih Terim‘den EURO 2020 Açıklamaları! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Fatih Terim‘den EURO 2020 Açıklamaları!

Fatih Terim, La Gazzetta dello Sport'a konuştu: “Milli takımımızın EURO 2020'de elde edeceği başarılar beni kesinlikle şaşırtmaz."

Fatih Terim: "Turnuvanın en genç kadrosuna sahibiz ama bu oyuncular, Avrupa'nın büyük takımlarında önemli hedefler için mücadele eden isimler. Milan'dan, Juventus'tan, Lille'den, Liverpool'dan, Leicester'dan geldiler."

Fatih Terim: "Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor gibi Türkiye'nin büyük takımlarından da oyuncular var. Gençler ama tecrübeliler.”

Fatih Terim: "EURO 96'da rakiplerimizin oyuncularına baktığımda, çoğunluğu ülke dışında forma giyiyordu. 'Bir gün Türk oyuncular da böyle yurt dışında top koşturabilecek mi?' diye düşünürdüm. 25 yıl sonra bunu başardık. Şu anda Türkiye dışında oynayan 15 milli futbolcumuz var."

Türkiye, 2002 Dünya Kupası'ndaki başarısını tekrar edebilir mi?' sorusuna Fatih Terim: "Neden olmasın? Türkiye, sihirli dokunuşların, sihirli anların takımı."

Fatih Terim: "Şenol Güneş benim çok eskiden beri arkadaşım, yıllarca milli takımda da beraber oynadık. Türkiye'nin yetiştirdiği en başarılı futbol insanlarından biri. Umarım tarih tekerrür eder, hatta daha da iyi bir sonuç alırız."

Fatih Terim: "Her maç önemli ama İtalya gibi turnuvanın favorilerinden olan bir takıma karşı açılış maçı oynayacak olmak çok değerli. Tüm dünyanın gözü üstümüzde olacak. Bu durum, tüm futbolcularımız için büyük fırsat."

Fatih Terim: "Evet, İtalya 27 maçtır yenilmiyor ama böyle turnuvaların farklı bir ruhu vardır. Milli takımımızın İtalya'dan aşağı kalır yanı olduğuna inanmıyorum. Maç hepimiz için eğlenceli geçecektir."

Fatih Terim: "Hakan Çalhanoğlu, takım için çok önemli. Milli takımın güncel kadrosunun büyük bir kısmıyla çalışma fırsatım oldu, genç olmalarına rağmen hem kaliteli hem de deneyimliler. Takım kolektif olarak öne çıkıyor, bir yıldız oyuncudan ibaret değiliz."

Fatih Terim: "İtalya'nın gözü sadece Hakan'da değil, tüm takımımızın üstünde olacaktır."

Fatih Terim: "Burak, geçmişte de şu an olduğu kadar iyiydi. Bana göre, Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale çıktığımız 2012-13 sezonunda uluslararası bir yıldız haline geldi. O sezon turnuvada 8 gol atmıştı. Lille'de yakaladığı başarılar beni şaşırtmadı. O, milli takımın lideri."

Fatih Terim: "Belçika, Fransa ve İngiltere, geniş kadrolarıyla öne çıkıyor ki bu durum böyle turnuvalar için avantajdır. Portekiz beni heyecanlandırıyor. Hem son şampiyon unvanına sahipler hem de Ronaldo'ya ve genç yıldızlara sahipler."

Fatih Terim: "Almanya ve İspanya eski gücünde gözükmese de özellikle Almanya her an her şeyi yapabilir. İtalya ve Türkiye'nin yakalayacağı hiçbir başarı da benim için sürpriz olmaz."

Fatih Terim: "Mancini, zorlu bir takım yarattı ve büyük iş başardı. O da benim gibi hem Fiorentina'da hem de Galatasaray'da çalıştı. Umarım açılış maçını finalde de izleriz ve Türkiye ile İtalya karşı karşıya gelir."

Üst Alt