Fatih Terim'den VAR, Arda Turan ve Transfer Açıklaması | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim'den VAR, Arda Turan ve Transfer Açıklaması

1579809103968.png

Ziraat Tükiye Kupası'nda Çaykur Rizespor'u 2-1 yenerek çeyrek finale yükselen Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim: "İyi bir gidiş içerisindeyiz, zedelenmesini istemedim. İlk 45'i de öyle oynadıktan sonra bu turu atlamalıydık, onun için tedirgin oldum."

Fatih Terim: "Orhan da haklı ancak hakemler de haklı. Esasında konsensüs sağlayabilsek, hep beraber oturmamız lazım. Orhan ve Adem'e bir şey daha ekleyebilirim, boşa depar atıyorsunuz, sakatlık da bir risk. Hakemlere de deniyor ki pozisyonu kesme, devam etsin, sonra kaldırırsın."

Fatih Terim: "VAR'ın adetleri de değişik. İngiltere'de hakem gitmiyor, VAR'daki karar veriyor, ona uyuyor. Birisi hemen karar veriyor, bizde 3-5 dakika sürüyor. Mesele futbolu daha iyi yönetmek. Herkes hocaya VAR'a git demeye başladı, kardeşim neden gitmiyorsun denmeye başladı."

Fatih Terim: "Taraftar olarak bana benimki doğru, sana sizinki doğru olunca işin içinden çıkmaları lazım. Kolay iş yapmıyorlar. Ben VAR'da aktif hakemlerin çalışmasından yana değilim. Ben eski hakemlerimizin, bırakmışların olmasından yanayım."

Fatih Terim: "Bizden evvel Trabzonspor maçını izledim, Ali Şansalan iyi bir yıl geçiriyor, bizim gibi onlar da hata yapacak. VAR nerede devreye girmeli, neden susuyoruz gibi kararlar olmalı. Bir araya gelip karar vermeliyiz, bizim oyunumuz bu, biz karar vereceğiz."

Fatih Terim: "İlk 45 dakika beni memnun etti, bu ara iyi oynuyoruz. Kalecimiz yatmadı ilk 45 dakika. Oyunu ve skoru da yakaladık ama Rize dikkat edilmesi gereken bir takı, öyle böyle bir takım değil. 1-1 sakat bir skor, 2-1 yine sakattasınız, 2-2'ye eleniyorsunuz."

Fatih Terim: "Dünü ve bugünkü sürprizleri görünce turu geçmek, kupada var olmak istedik. Ben çok istedim bugün turu geçmeyi."

Fatih Terim'in basın toplantısı: "Geçtiğimiz günlerde Başkan, Abdurrahim bey ve Yusuf bey ile Arena'da toplantı yaptık. Arda konusunda daha önce dediklerimi yönetime de ilettim. Galatasaray'ın ocağından yetişmiş bir oyuncunun tekrar şans alması yönündeki kararımı ilettim, Onlar bu kararda olmadıklarını söylediler."

Fatih Terim: "Bu bir fikir ayrılığı mıdır? Evet fikir ayrılığıdır. Buradan çıkarken bu kararın iyi yönetilmesinden yana olduğumu söyledim ancak ben daha eve varmadan bir gazeteciye, akşam birkaç gazeteciye maalesef verilmiş. Bu Galatasaray'a yakışan bir durum değil açıkçası."

Fatih Terim: "Ben yönetimle arasında sorun var dedirtmemek için çok çaba harcıyorum. Çaba harcadıkça da zaman zaman hayal kırıklığı yaşıyorum. Arda konusunda düşüncemi ilk günden yana değiştirmedim. Sadece Galatasaray'ı yöneten iradeye saygı duydum."

Soru: "Transferde son durum nedir?"

Fatih Terim: "Cezadan dolayı bizim durumumuzdaki takımlar için transferde son dakikaya kadar beklemek lazım. Her şey olabilir. Bir stoper istedim evet ama olmazsa dünyanın sonu değil. Andone'den yana şansımızı kullandık. Bugün antrenmana çıktı. Gidecek oyuncularımız olacak. "

Fatih Terim: "Nagatomo ile konuştum, bize çok büyük hizmetler yaptı. Biz onu çok seviyoruz, o da bizi seviyor. Bir fırsat bulursa gidecek ama kalırsa da başımızın üstünde yeri var. Antrenmanın en çok çalışanı. Böyle futbolcu bulmak çok zor. Nagatomo'yu kırmak kimsenin aklına gelmez. O nasıl isterse öyle davranacağız."

sevgili hocam tanıdıgım iyi bir nörolog var muayne olmanızda fayda var bunama belirtileri var sizi sevsemde

dk80 fantezileriniz yüzünden neleri kaybediyor bu takım

Üst Alt