Fatih Terim'e Yönelik Yapılan Abartılı Eleştiriler! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim'e Yönelik Yapılan Abartılı Eleştiriler!

Bu sene ayyuka çıkan bir gerçek. Maçın hemen beşinci dakikasında hocaya sallayanlar, gol saati geciktikçe kulübede star varmışçasına oyuncu değişikliği isteyenler ve maç sonunda ortadan kaybolanlar... Maç sonunda ortadan kaybolanlar diyorum; çünkü takım ikinci yarı maç kaybetmedi. Dolayısıyla gelen puan ve galibiyetler sonrası acımasızca eleştirenler ortadan kayboluyor.

Ortada çok komik bir çelişki olduğunu düşünüyorum. Bilmem katılır mısınız!
Oyuncuların başlıklarına baktığımız zaman Muslera dışında (ki o bile eleştirildiği oluyor) neredeyse herkes yerin dibine sokuluyor. İkinci dönem Feghouli dışında herkes tarafından memnuniyetle kabul gören bir oyuncu yok. Kadro bu kadar eleştiriliyorken aynı orantıda hoca da eleştiriliyor. Ya hoca kötüdür, ya da oyuncular. İkisinin kötü olma ihtimali yok! Çünkü daima galip geliyoruz. Sonuçlara bakarsak burada iyi olan bana kalırsa hoca. Öyle ya da böyle bu takım gol atıp ikinci yarı namağlup şampiyonluğa gidiyorsa burada hoca faktörü vardır.

Unutmayınız ki bu takım bu sene sadece ligde değil, masa başında da büyük bir savaş veriyor. Bir yandan TFF, bir yandan 17 takımın baskısı, bir diğer yandan içimizdeki genel kurul. Ortam böyleyken, Türkiye Süper Lig kalitesi yerin dibindeyken Fatih Terim ve takımından Avrupa standartlarında oyun bekliyorsunuz. Kimse kusura bakmasın Beşiktaş'ı, Fenerbahçe'si, Tranbzospor'u, Başakşehir'i bu haldeyken, ortam kalitesiz ve çirkefken, hepsinden önemlisi takımdaki oyuncuların bireysel yetenekleri sınırlıyken kimse bizden iyi oyun beklemesin. Kendimizi yükseklerde görmeyi bırakalım ve olduğumuz noktayı kabullenelim. Bu beğenmediğiniz hoca ve takımının pazar günü şampiyon olma ihtimali çok yüksek.

Mantıklı eleştiriler getirenlere zaten edilecek bir laf yok. Ortada eleştirilmesi gereken bir şey varsa eleştiri kaçınılmaz. Kararınca eleştiri iyidir. Ben de eleştirdim zaman zaman.
Ama maç devam ederken saçma sapan şeyler yazan, hemen akabininde ise ortadan kaybolan baya bir kişinin de olduğu gerçek. İşin daha vahim kısmı, bu kişilerin birçoğunun üyeliği benden bile eski, hatta benden daha çok mesaj sayısına sahip olanına bile rastladım. Forumu iyi takip edenler zaten bu isimleri ezberliyor birkaç zaman sonra. Kendi adıma çözümü engelleyerek buluyorum.
Bu kuş sürüsü maç forumunu çekilmez hale getiriyor yoksa.

Bu sene ayyuka çıkan bir gerçek. Maçın hemen beşinci dakikasında hocaya sallayanlar, gol saati geciktikçe kulübede star varmışçasına oyuncu değişikliği isteyenler ve maç sonunda ortadan kaybolanlar... Maç sonunda ortadan kaybolanlar diyorum; çünkü takım ikinci yarı maç kaybetmedi. Dolayısıyla gelen puan ve galibiyetler sonrası acımasızca eleştirenler ortadan kayboluyor.

Oyuncuların başlıklarına baktığımız zaman Muslera dışında (ki o bile eleştirildiği oluyor) neredeyse herkes yerin dibine sokuluyor. İkinci dönem Feghouli dışında herkes tarafından memnuniyetle kabul gören bir oyuncu yok. Kadro bu kadar eleştiriliyorken aynı orantıda hoca da eleştiriliyor. Ya hoca kötüdür, ya da oyuncular. İkisinin kötü olma ihtimali yok! Çünkü daima galip geliyoruz. Sonuçlara bakarsak burada iyi olan bana kalırsa hoca. Öyle ya da böyle bu takım gol atıp ikinci yarı namağlup şampiyonluğa gidiyorsa burada hoca faktörü vardır.

Unutmayınız ki bu takım bu sene sadece ligde değil, masa başında da büyük bir savaş veriyor. Bir yandan TFF, bir yandan 17 takımın baskısı, bir diğer yandan içimizdeki genel kurul. Ortam böyleyken, Türkiye Süper Lig kalitesi yerin dibindeyken Fatih Terim ve takımından Avrupa standartlarında oyun bekliyorsunuz. Kimse kusura bakmasın Beşiktaş'ı, Fenerbahçe'si, Tranbzospor'u, Başakşehir'i bu haldeyken, ortam kalitesiz ve çirkefken, hepsinden önemlisi takımdaki oyuncuların bireysel yetenekleri sınırlıyken kimse bizden iyi oyun beklemesin. Kendimizi yükseklerde görmeyi bırakalım ve olduğumuz noktayı kabullenelim. Bu beğenmediğiniz hoca ve takımının pazar günü şampiyon olma ihtimali çok yüksek.
Şimdi hem oyuncular hem hoca kötü olabilir. Ama bu berbat ligde tökezleyecek kadar değil diyebiliriz.

Oyuncularımız yeterli değil, ama bu sezon oynanan rezalet de sadece oyuncularla açıklanamaz ve teknik ekibe yazar. Art niyetli olanları bir kenara koyarsak insanlar sahada sıkıntı görüp burada eleştiri yapıyorlar bundan daha doğal bir şey yok. Maçtan sonra ortadan kaybolma, kaçma gibi bir durum yok zaten galibiyet moduna girdikten sonra yazmaya gerek duyulmuyor genelde. Ama bu takımda çok ciddi sıkıntılar olduğu gerçeğini değiştirmez. 4-5 maç hariç bu sezonki oyundan memnun olan kendisini kandırıyordur. Puan baremi de her zaman bu kadar düşük olmaz..

Rize macimiydi neydi bir ara forumdan ciktim. Gercekten rahatsiz ediciydi. Sikayet edecektim ( tek tek isim vererek degil, sikayetler bolumune ) sonra gencler icindekileri doksun diye sikayet etmedim. Su twitter ve forum 1996'da olsaydi Ali Sami Yen'de fenere 4 - 0 yenildigimiz macin sonunda #TerimIstifa hastagi acilir, yonetim de aksamina toplanip gorevine son verirdi :)

Şimdi hem oyuncular hem hoca kötü olabilir. Ama bu berbat ligde tökezleyecek kadar değil diyebiliriz.

Oyuncularımız yeterli değil, ama bu sezon oynanan rezalet de sadece oyuncularla açıklanamaz ve teknik ekibe yazar. Art niyetli olanları bir kenara koyarsak insanlar sahada sıkıntı görüp burada eleştiri yapıyorlar bundan daha doğal bir şey yok. Maçtan sonra ortadan kaybolma, kaçma gibi bir durum yok zaten galibiyet moduna girdikten sonra yazmaya gerek duyulmuyor genelde. Ama bu takımda çok ciddi sıkıntılar olduğu gerçeğini değiştirmez. 4-5 maç hariç bu sezonki oyundan memnun olan kendisini kandırıyordur. Puan baremi de her zaman bu kadar düşük olmaz..

Haklısın benim de itiraz ettiğim nokta eleştirinin dozu. Ama oyunun beşinci dakikasında hoca yerden yere vurulmaz. Her maçın ayrı bir motivasyonu hikayesi vardır.

Sezonun basinda niye direk yabanci kondisyoner getirmedi? Oyuncularin italyan reis geldiginden belli daha direncli ve 60-65. dakikadan sonra dökülmemesi baya göze carpiyor. Bu hocanin degilde kimin sucu?

Oyuncu degisikleri genellikte gec geliyor. Avrupada bazi hocalar 70. dakikaya kadar 3 adam girdiriyor, bizde bazen 70. e dogru ilk adam giriyor.

Bunlar cok basit düzeltilecek seyler.

Feghouli haric Linnes, Marcao ve Luyindama fazla elestiri yemiyor. Zaten diger beklerin konusuna girersen, orda bunun yerine Linnes oynamali yazan tonca üye var...

Elestirmek biraz aliskanlik oldu sanirim.

Bu arada bunlar ayik bir insanin yazabilecegi fikirlerdir. Mahir 7/24 iciyor diyenlere kapak olsun.

Ama su konuda haklyiz hoca yeni degil. Ve sezon basindan beri ortada bir oyun kurgusu yok. Bu sistemsizlik icinde oyuncularin anlik performanslari ile puanlar aliyoruz.

Sistemsiz oldugumuzu,
Atilan kafa golunde ortayi % olarak bakarsak kim atmis olabilir? Herkes olabilir yani bir plan dahilinde bir kac oyuncu yok.
Korner kullanilirken gol beklemiz var mi ? Benim uzun zamandir yok cunku sallama kullanuyoruz serbest vuruslarda buna dahil.
Topu oyuna sokarken veya oyun kurarken neden hep lakaytisiz. Neden surekli savunmamiz ve kalecimiz top ayagiydaken baski yiyor ve top kaptirmak durumunda kaliyor
Frikikler bosa gidiyor demistik pozsiyona cikarken icerri atilan toplarda hep ahh cekiyoruz cunku diagne, onyekuru veya feghoulin ya arkasina yada biraz onune dusuyor ve oyuncu yetisemiyor .

Sanki oynanan oyundan taktikten herkes habersizmis gibi basit hatalar yapyoruz.

Sneijderin oyun zekasi sayesinde yasinle cok ak ver yaparlardi iyi pozisyona girerdi. Simdi boyle paslasmalar bana hep tesaduf gerceklesiyor gibi geliyor

Mutsuz ve zevksiz bir sampiyonluga gidiyoruz sahsi fikrim bu yonde

Haklısın benim de itiraz ettiğim nokta eleştirinin dozu. Ama oyunun beşinci dakikasında hoca yerden yere vurulmaz. Her maçın ayrı bir motivasyonu hikayesi vardır.
Tabi yani abartanlar ya da farklı niyette olanlar son derece hatalı ama ayrımı iyi yapmak gerekiyor. Bunu yapamayanlar, her eleştirene sallayanlar var maalesef senin için demiyorum..

Sezonun basinda niye direk yabanci kondisyoner getirmedi? Oyuncularin italyan reis geldiginden belli daha direncli ve 60-65. dakikadan sonra dökülmemesi baya göze carpiyor. Bu hocanin degilde kimin sucu?

Oyuncu degisikleri genellikte gec geliyor. Avrupada bazi hocalar 70. dakikaya kadar 3 adam girdiriyor, bizde bazen 70. e dogru ilk adam giriyor.

Feghouli haric Linnes, Marcao ve Luyindama fazla elestiri yemiyor. Zaten diger beklerin konusuna girersen, orda bunun yerine Linnes oynamali yazan tonca üye var...

Değişiklik konusu şuursuzca eleştiriliyor bence. Onun dışındaki çoğu eleştiriye katılabilirim. İlk 11'de 11 yabancı ile çıkıyoruz. Yedekte de 1 hakkımız var. Kalan oyuncuların neredeyse hepsi yetersiz durumda. Oyun kötü giderken herkes değişiklik istiyor ancak kim girsin dense cevabı yok. Sonradan girenleri de görüyoruz, aldığımız katkı çok düşük.

Eskiden Fatih Terim oyunun 40. Dakikasında oyuncu değiştirdiğine çok şahit olurduk. Kulübe çok daha güçlüydü. Ama bu dönem kulübe zayıf. Hamle oyuncumuz Sinan.

sende kayboldun bi ara Hamza

içinde ki kuşu zapt etmek için kliniğe mi yattın ?

tenor.gif

Üst Alt