Fatih Terim'e Yönelik Yapılan Abartılı Eleştiriler! - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim'e Yönelik Yapılan Abartılı Eleştiriler!

Fatih Terim’i eleştirenlerin takımın başında Mourinho da olsa eleştireceğini düşünüyorum.

Mesele kim olduğu değil, mesele neden mükemmel olmadığı. Kimse mükemmel olamayacsğına göre, 90 puanla falan bitirmediği sürece eleştirilecektir.

Terim’in kadro ve oyuncu seçimlerine, oyuncu değişikliklerine getirilebilecek çok eleştiri var ancak hangi teknik direktör olursa olsun bunlar olacaktır.

Maç anında gaza gelmeleri anlıyorum ancak bir kere gaza gelirsin, iki kere gelirsin, bunu birisi sürekli yapıyorsa ya kötü niyetlidir, ya aşırı şımarıktır ya da öğrenme özürlüdür diye düşünüyorum.

Terim bizim için büyük bir şans. En az 5 sene daha takımın başında kalmalı, bunun 3-4ünde şampiyon da olur bence. Bu zor şartlarda Marcao, Luyindama tarzı 3-4 transfer daha yapıp takımı iyice istediği şekle sokabilirse, 2000 kadrosu gibi kemik bir kadro oluşturabilirse, sırtımız yere gelmez Allah’ın izniyle.

Muslera

Linnes Luyindama Marcao Nagatomo

Transfer

Feghouli Transfer Transfer Onyekuru

Transfer

Ön liberoya ve orta sahaya süper oyuncular almalıyız özellikle. Emre de gitti :( Sıra gelirse bek ve kanada.

Ben Terim’i en çok iki şeyden dolayı eleştiririm:

1. Liyakata değil yakınlığa bakarak adam seçmesi yanına. Kendisinden sonra takımı yönetebilecek birini mutlaka bulmalı, 1-2 sene yanında çalıştırıp sonra salmalı. Adam en az 2-3 sene başka takımlarda hem tecrübe kazanmalı hem de kendini göstermeli.

2. Genç oyuncuların değerlendirilmesi. Elimizde çok başarılı bir jenerasyon var. Fakat bunların çoğu ilk 11e girebilecek kapasitede değil. Hadi Ozan’ı kendi takımında oynattın, pişirdin. Yunus gibi oyuncuları yedekte çürütmek yerine kiraya verip oynamasını sağlamalı. Bu sene yapılmadı bu, inşallah seneye yapılır.

Onu niye sokmadın, bunu niye oynattın bunlar çok saçma eleştiriler. Adam 7/24 beraber oyuncularla, eninde sonunda bir seçim yapmak zorunda. Her oyuncunun artısı eksisi var. Mariano’yu oynatırsın Feghoul ile cok iyi anlaşır, defansta patlar. Linnes’i oynatırsın Feghouli yalnız kalır pozisyon üretemezsin vs.

Fenerin kadrosu bizden iyi. Sadece ilk 11 yorumu yapmadim. Moses slimani dirar valbuena falan az buz adamlar mi yaw ? Medya iyi ufuruyor fenerin kadrosu vasat diye. Terim bu kadro ile büyük is yapiyor. Bana yedekten girecek ve maca etki yapacak sadece 1 futbolcu söyleyin ? Rezalet bir rotasyonumuz var. Bizim kadroyu verin ersuna avciya kacinci oluyor bakalim.

Şu an başta olan Ajax hocası Aralık 2017 de Ajaxı çalıştırmaya başladı. Devraldığında takım beş puan ile ikinci idi. Bu sezon hem lig şampiyonu hem de kupa şampiyonu oldu, CL Finalini nasıl kaçırdılar biliyoruz zaten.

Arada bir Keizer geldi ona altı ay sonra tekmeyi vurdular, çünkü ondan önce bir sezon çalışan Peter Bosz şampiyonluğu bir puan ile kaybetti ama Avrupa Ligi Finaline çıkardı takımı.

Yani gördüğün gibi teknik direktör konusunda o kadar da istikrarlı bir kulüp değiller ama Keizer dönemi dışında son dönem gelen hocalar kısa sürede oyun olarak da sonuç olarak da etki ettiler.

Biz ise iki sezondur oyun olarak yerimizde saydığımız için eleştiriyoruz. Kendi adıma konuşuyorum, hoca gitsin demiyorum ama bir buçuk sezon oyunu bir nebze olsun geliştirmek için sence kısa bir süre mi?

Tudor gitsin Terim gelsin dedin,şimdi de Terim gitmeli demeye getiriyorsun lafı

Bu kafayla bir yere varılmaz.Başarı var mı ortada ? Var

Sportif olarak başarılı olduğumuz müddetçe bu anlayışa tahammül edilebilir.Hoca da iyi oynadığımızı iddia etmiyor ki..

Takımı yerden yere vurup motivasyon düşürmemek için bazı şeyleri görmezden geliyor.Mesela teklif olursa Diagne'ye tekme vuracağı o kadar bariz ki.Penaltıları sahiplenmesi vs hocanın hoşuna gittiğini sanmıyorum ama basına verdiği demeçlere bakarsan hoşuma gitti tarzı yorumlar

2012 de istediği kadroyu kurduktan sonra olanlar ortada.Pazar günü umarım şampiyonluğu ilan ettikten sonra yazın daha güzel işler olacak az sabır

Fenerin kadrosu bizden iyi. Sadece ilk 11 yorumu yapmadim. Moses slimani dirar valbuena falan az buz adamlar mi yaw ? Medya iyi ufuruyor fenerin kadrosu vasat diye. Terim bu kadro ile büyük is yapiyor. Bana yedekten girecek ve maca etki yapacak sadece 1 futbolcu söyleyin ? Rezalet bir rotasyonumuz var. Bizim kadroyu verin ersuna avciya kacinci oluyor bakalim.

Bizden iyi olduğu konusuna katılmıyorum ama genel olarak dediklerinde haklısın.Hocaları değişsek büyük ihtimal sıralamalarda değişirdi o derece Terim effect mevcut

Tudor gitsin Terim gelsin dedin,şimdi de Terim gitmeli demeye getiriyorsun lafı

Bu kafayla bir yere varılmaz.Başarı var mı ortada ? Var

Sportif olarak başarılı olduğumuz müddetçe bu anlayışa tahammül edilebilir.Hoca da iyi oynadığımızı iddia etmiyor ki..

Takımı yerden yere vurup motivasyon düşürmemek için bazı şeyleri görmezden geliyor.Mesela teklif olursa Diagne'ye tekme vuracağı o kadar bariz ki.Penaltıları sahiplenmesi vs hocanın hoşuna gittiğini sanmıyorum ama basına verdiği demeçlere bakarsan hoşuma gitti tarzı yorumlar

2012 de istediği kadroyu kurduktan sonra olanlar ortada.Pazar günü umarım şampiyonluğu ilan ettikten sonra yazın daha güzel işler olacak az sabır
Hayır lafı kesinlikle oraya getirmiyorum. Sadece daha iyi futbol izlemek istiyorum, daha iyi futbol ile bazı şeylerin takım adına daha kolay olacağını düşünüyorum, düşüncem, sahip olduğum kafa bundan ibaret. Bunu bu kadronun bile yapabildiğini bir kaç maçta gördük.

Sadece istikrar açısından örnekler verdin, ona karşı fikrimi yazdım. Bugün başarılı olan takımların öyle senelerce süren teknik ekip istikrarı olmadığını belirtmek istedim.

Bu şekilde sonuçlar iyi gittikçe yanına da takım adına işlerin daha kolay olması için güzel futbol da eklenir ise, benim açımdan teknik direktörlük koltuğunda kimin oturduğu çok da önemli değil. Fatih hoca yapacak ise ilk tercihim tabiki Fatih hoca olur, çünkü hocanın başka meziyetleri de var. Oyuncuları yerden yere vurma, bunu kim bekliyor onu bilmiyorum, şahsen benim böyle bir beklentim yok ki böyle bir beklenti aptallıktır.

Başarı göreceli bir şey, senin için bu başarı yeterli olabilir buna bir şey diyemem. Benim için de şampiyonluk genel olarak başarıdır ama yeterli değil, çünkü benim için şampiyonlar ligi de önemli. Ne yapabiliriz fikrine de katılmıyorum, șampiyonlar liginde kadro olarak bize yakın takımların biraz da kura şansı ile neler yapabildiğini izliyoruz.

Evet Tudor gitsin dedim ama geldiği gün değil, geldikten sonraki sezon sonu. Çünkü adamın sıkıntılı bir tip olduğu belliydi bunun için yaşanan bazı olaylar vardı. Kalmasının da ne kadar zararımıza olduğunu hep beraber alınan oyunculara ödenen paralar ile, hem maaş hem de bonservis olarak gördük. Böyle birine, ikili ilişkileri bu kadar kötü olan birine devasa bir bütçe ile kadro kurma fırsatı verdik. Keza başta olduğu zaman oyuncular ile yaşadıkları ve bugün bu oyuncuların büyük bölümünün ne halde olduğunu da izledik. Malum şu an ortaya konan en güçlü argüman da kadro değişimi henüz tamamlanmadı. Daha iki sene önce kurulan kadrodan bahsediyoruz.

Futbol artık tüm dünyada öyle bir hal aldı ki, bir sezon başarılı olan hocalar ertesi sezon olmasınlar gönderiliyor. Daha ekstrem bir örnek ise başarılı oldukları halde gönderilen hocalar. Biz Galatasaray taraftarı olarak belki burada kendi aramızda oyunu eleştiriyoruz ama önemli olan stadyumda hoca aleyhinde bir durum yaşanmıyor ve Fatih Terim olduğu için de çok daha fazla sabır gösteriliyor.

Son düzenleme:
Vizyonun ne anlama geldigini bilmeden dalga gecmeye calisanlar da ayri bir vaka. Daha once olmamis, esi benzeri gorulmemis, oncekinden daha iyi olani yaratabilen insanlara vizyon sahibi denir. Bizim oyle bir derdimiz yok ki. Biz sadece kendi kendimizi nasil gelistiririz, nasil daha iyi oluruz sorusuna cevap bulmaya calisiyoruz. Terim'in kendini ve dunyayi asip yeni bir seyler uretmesini beklemiyoruz. Sadece daha once yapabildigini gordugumuz seyleri tekrar etsin yeter.

Moses disinda alayi cop

Üst Alt