Fatih Terim'in Kovulunca Kendine Gelme Sorunsalı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim'in Kovulunca Kendine Gelme Sorunsalı

Fatih hocayı çok severim. Terim'ciyimdir. Fakat yanlışlıkları da belirtmeden olmaz. Sonuçta çabamızın adı Galatasaray.

Hocanın geldiği tüm dönemlerde takımın 1-2 sezon iyi gidip, sonraki sezon mala bağlaması bir sorunsal haline gelmiştir. Bu da hocanın günü kurtarma mantalitesiyle başa gelip, camiayı kenetlendirip, havayla beraber 1-2 sezon başarılı olduktan sonra ne yazık ki egosunun tavan yapmasıyla birlikte ne kadar yanlış olursa olsun kendi bildiğini okumasıdır. Ezbere oyun mantığı.

Fatih hoca 2 sezon önce takımın başına 4. defa geldi. 2'de 2 yaparak şampiyonluklar yaşadık. Fakat yine aynı sorunsal ortaya çıktı. Takım yine mala bağladı ve iyi gitmiyor şuan. Oyuncu topluluğu vaat ettiği oyunu sahaya yansıtamıyor. Bu da tamamen oyuncu grubundan kaynaklı değil, teknik ekibinin problemidir şahsımca.

Bu kangren durumunun ortadan kalkması için yine mi Fatih hocanın kovulması ve tekrar geri gelmesi mi gerekiyor? Yani hocanın formatlanıp tekrar yüklenmesi mi gerekiyor anlamadım ki..

Terim 2 senedir takimin basinda ve oyun olarak bir gram ilerlememis.

Yardimcilari zaten inanilmaz kotu, taktiksel olarak berbat bir oyun var.

Terim devri bitmelidir, daha genc taktiksel olarak guclu olan bir teknik adam gelmelidir.

Dunya uzerinde sadece Terim hucum futbolu oynatmiyor.

Onu diyip duruyoruz iste. Bir geri geliyor, gaz alip veriyor tamam. Sonra kendi dunyasinda kaybolup gidiyor. Aslinda takintili adam ama basardiklarindan oturu pozitif yaklasip inatci diyoruz.

Kendini güncelleyemedi, güncellemesi de artık yaşı ititbarıyla pek mümkün görünmüyor, futbol artık 20 sene önce olduğu gibi oynanmıyor, babel gibi işe yaramaz futbolcuları takıma doldurup bir de her maç 90 dakika oynatarak sistem oluşturman mümkün değil, kadro planlamasını 2 sene boyunca sergen, erol bulut gibi teknik direktörler yapsa bugün galatasaray türkiye liglerinin üzerinde futbol oynamaya başlardı

yanlış kadro planlaması, yanlış kadro tercihleri, o tercihlerde garip, anlamsız ısrarlar,2 senedir bir sistem oluşturulamaması, bunlar fatih hocaya yazar, emekli olma zamanı gelmiş gibi görünüyor, psg önünde çok büyük ihtimalle büyük bir hezimet yaşayacağız.

umarım yanılırım ve buraya gelp özür dilemek zorunda kalırım, ama hiç sanmıyorum

Bu durum iş hayatında çoğu profosyonelin başına gelir. İyi kurulmamış organizasyon, eksik ekip ve takımlar da çok yetenekli birisi çıkar tüm eksikleri kapatır bir süre sonra da enerjisi kalmaz ve normal faydayı da sağlayamaz hale gelir.

Hocamız çoğu zaman bir antrenorden fazla sorumluluk alıyor, bu durum farklı tepkiler çekmesi ve cezalar alması çok daha fazla mücadele içinde olmasını gerektiriyor 70 yaşına dayanmış bir insan için artık bunlar zorlayıcı olabilir.

Hocamızın yetemediği yerleri toparlayacak yardımcıları olmalı ve bu yine onun güvendiği isimlerden olmalı. Ayrıca camiayı bütünleştirme işi taraftarı arkaya alma, ileri geri konuşanların çenesini tutma işide yönetimin , basın sözcüsü yada başkanın olmalı.

Fatih Terim'i iki senedir şampiyon olurken dahil oynattığı futboldan tatmin olmayıp eleştirmeye devam edenleri çok iyi anlıyorum ve onlara katılıyorum zira ben de onlardan biriyim . Fakat iki senedir şampiyon olunuyor diye yere göğe sığdıramayıp 6 haftalık futbol ile eleştirilmesini de cahilce buluyorum . Bunu yazarken özellikle birini ( konu açan kişiyi mesela ) itham etmiyorum .

Bir insana bu kadar guc ve dokunulmazlik verilmemeli. Su forumda biri SD filan olsa en agir Terimciler dahil %99'u Selcuk ile sozlesme uzatmaz, Belhanda'yi ilk firsatta satip en kotu sag bek alirdi ve Babel'i almazdi. Geri kalan %1 de bir bildigi var derdi cunku onlar dusunemez :)
Olay kesinlikle bu.

Şampiyon olunur- olunmaz bunlar dünyanın sonu değil güzel oyun oynayan her takım hele hele bizim kadroya sahip 2.olup ş.ligine gider. Bir kayıp olmaz

İki sezondur şampiyon olmamıza rağmen bir çok kişi oynanan futboldan tatmin değil. Bazısı diyebilir, nasıl olsa şampiyon oluyoruz, futbol kötü olsa ne olur? Hep şampiyon olacak olsak öyle tabi. Ama oynadığımız oyunda ki gerileme artık bizi şampiyon yapmayacak seviyelere düştü. Yine bazıları diyebilir, 2 sene şampiyon olduk, her sene şampiyon olacak halimiz yok. Doğru ama o zaman bu kadar pahalı bir takım kurmaman gerekiyor. Kulüp çok fazla zarar ediyor. Borçlar artıyor ve kulübün geleceğini etkiliyor.

Üst Alt