Fatih Terim'in Oyuncu Takıntıları | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim'in Oyuncu Takıntıları

Evet sezon başında böyle bir konuya ne gerek var diyenler olabilir. Ama bazı uyarıları erkenden yapmak gerekir. Fatih hoca'nın bizdeki kredisi ayrıdır ama bu düzeltmesi gerektiği şeylerin olmadığı anlamına gelmez. Fatih hoca'nın en büyük eksiği bazı oyunculara gereksiz biçimde takması. Bilhassa 2. gelişinde yaptığı saçma transferler herkesin aklındadır. Keza garip bir alt liglerden türk futbolcu çıkarma isteği var. Bunların çoğu maalesef sırtımıza kambur oluyor. Futbolcu alırken genç de olsa belli bir kalibrede oyuncu almalıyız. Bjk ve Fb maalesef son 5-6 yılda genç yeteneklerin hepsini kaptılar. Bakın FB daha henüz Ekici, Salih Uçan veya Alper gibi oyuncularından gerekli verimi alamadı. Bu oyuncular patlama yapabilir. Keza Bjk Cenk Tosun ile büyük piyango vurdu. Bizse yıllardır çöpleri temizlemeye uğraşıyoruz. Dorukhan deniyordu Bjk kapmış bile. Ondan sonra Ahmet Çalık gibi çöplere kalıyoruz. Ciddi manada sağlam bir genç jenerasyon toplayamıyoruz. Bu sebepten dolayı sürekli sil baştan kadro kuruyoruz. Böyle devam edersek bir kaç yıla yine avrupadan men ediliriz.

Arkadaşlar biz futbolcu yetiştiremiyoruz. Şartlarımız müsait değil. Sabırsızız. Scout illa bedavaya oyuncu getirmek değildir. Yerli-Yabancı farketmez gelecek gördüğün ve takıma adapte edebilecek oyuncu bulabilirsin 2-3 milyona alıp parlatmak gerekir. Akademi vs külliyen yalan şu an. Sözde var ama katkısı nedir tartışılır. Bu nedenle yeyiştiriciliği bizden beklemek hayal. En fazla Altınordu nun gençlerine sulanır, onları dahil ederiz

——————

Ben Fatih Terim ile ilgili durumlara artılar ve eksiler olarak bakıyorum. Adamın artıları o kadar fazla ki eksi diyebileceğimiz çoğu durumu önemsiz hale getiriyor. Normalde diğer teknik direktörlerin konularında lafı geçmeyen garip eleştiriler Fatih Terim'e yapılıyor. Çünkü diğer hocalarda bu konulara sıra gelene kadar birçok eksik nokta oluyor.

Arkadaşa niye hemen saldırıyorsunuz ki? Adam gayet güzel, seviyeli bir şekilde görüşünü dile getirmiş. Haklı ya da haksız. Haklı olduğu noktalar da var tabi.

Elindekini kullanıyor.
En azından hamzanin umuta
Mancini'nin ceyhuna
Prandellinin brumaya (olumsuz anlamda)

Takması gibi bir durum söz konusu değil.
Ayrıca Terim'in 2.gelisi hariç transfer başarısı çok çok üst düzey

Bence taraftarin en öne cikan sorunlarindan biri hocanin her yaptigina "hoca yapiyorsa vardir bir bildigi" diye bakip cogu seyleri sorgulamamasi. Sorgulamayi gectim sorgulayanlara tavir almalari tepki göstermeleri.

Sonucta hoca da senin benim gibi bir insan ve herseyi dörtdörtlük degil ve tabi ki herseyi bilecek diye bir kaide yok.

Son olarak da hepimiz Galatasaray'in iyiligini basarisini istiyoruz burada, hocaya laf edeni hemen hain ilan eden bir kesim var maalesef.

Maalesef hocanın ben adam ederim düşüncesi var. Aldığı topçulardan en iyi şekilde verimi de almıştır (2.dönemi hariç). O oyuncu çöpte olsa bir şekilde kullanır hatta en zor zamanımızda bir çıkar ortaya maç alır. Hoca hiçbir oyuncuya Tudor gibi davranmaz kimden en iyi şekilde nasıl verim alırım diye hesaplar az da verim alsa o oyuncuyu klüp içinde barındırır. İşte gün gelir o kurduğu geniş rotasyonlu oyuncu kitlesinden ayrılmak zorunda kalır. İşte ondan sonra gelen teknik direktörler de ne yapacağını bilmez, o çöp kategorisine soktuğumuz oyuncular da boşluğa düşer çünkü Fatih hoca gibi kimse sahiplenmez onları dillerinden anlamaz. Ve Büyük bir adamın gidişinden sonra kadroda iskelet yapının 1-2 katı kadar çöp oyuncu kadroda kalır. Bu sefer gitmeyecek gidemez de yaşı geçti artık alabileceği oyuncuları ne kadar istemesek te yada bir çoğunuz nefret edecek olmanıza rağmen alınacak. Ama onlardan en iyi verimi alacak. Zaten 6-7 sene durur ve Bir efsane daha aramızdan ayrılır. O zamana kadar Umarım CL de büyük işler yapabiliriz

Bence taraftarin en öne cikan sorunlarindan biri hocanin her yaptigina "hoca yapiyorsa vardir bir bildigi" diye bakip cogu seyleri sorgulamamasi. Sorgulamayi gectim sorgulayanlara tavir almalari tepki göstermeleri.

Sonucta hoca da senin benim gibi bir insan ve herseyi dörtdörtlük degil ve tabi ki herseyi bilecek diye bir kaide yok.

Son olarak da hepimiz Galatasaray'in iyiligini basarisini istiyoruz burada, hocaya laf edeni hemen hain ilan eden bir kesim var maalesef.

Hoca yapmışsa vardır bir bildiği diyenlere ben de uyuz oluyorum :)

Eleştirince sanki sevmiyormuşsun gibi algılanıyor. Toplumun en büyük problemi bu bence son yıllarda.

——————

Aksine herkes herkesi eleştiriyor ama kimsenin bir şey yaptığı yok. Ne üretiyoruz hiç bir şey. Boş muhabbet. Üreten adamlara da laf ediliyor.

Üst Alt