Fatih Terim'in Yeni Eseri Yapım Aşamasında : 1996-2000li Yılların Efsane Takımı vol2 - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim'in Yeni Eseri Yapım Aşamasında : 1996-2000li Yılların Efsane Takımı vol2

Cevap: Fatih Terim'in Yeni Eseri Yapım Aşamasında : 1996-2000li Yılların Efsane Takı

Takım bir ruh yakalasında ne ruhu olursa olsun benim çokta umrumda değil.Fatih hoca eline yüzüne bulaştırmadan gerçekten güzel bir iş yaptı hakkını vermek lazım.Hele ki büyük takımlarda kurguyu yabancı oyuncularla yapıyorsanız Türk oyunculardan daha da zordur Türkiye'de bu biliyorsunuz.Ama o kadar şanslıyız ki elimizde Elmander ve Melo gibi birbirinden istekli sahiplenen yapıda oyuncular var nitekim çoğu yabancımızda bu kafada Riera'yı falan saymazsak.Ama isterim ki 10 numara harici gerekli noktalara gençlerden yani Türk oyunculardan oluştursak geleceğimizi sağlama alabilsek...Fatih hoca becerirse becerir şu dönemde bu dediğimi.

Artık uyanma,silkinme üstümüzdeki tozu yavaş yavaş atma vaktidir.Bu galibiyette nitekim perçinledi bunu.Haydi durmayalım artık o kadar çok ihtiyacımız var ki başarılara.Böyle oynayın aslanlar,arkanızda bu taraftar...Bu yüzden diyoruz ya TÜRKİYE'DİR GALATASARAY...

Cevap: Fatih Terim'in Yeni Eseri Yapım Aşamasında : 1996-2000li Yılların Efsane Takı

Maçtan önceki yorumumda 1996 yılındaki Fatih Terim geri döndü demiştim...

Gerçekten de zehir gibi bir takım geliyor. Gollerden sonra dikkat ederseniz ruhsuz diye eleştirdiğimiz Riera bile kendinden geçti.. Bu önümüzdeki güzel günlerin sinyalleri.

özgür çek=ergün

ne dersiniz

Özgür Çek = Sol ayaklı Prates.

Fenerbahce´yi paramparca edince Imparator demek kolay. Nerde Imparatora irin kirin edenler? Nerde yok inatci, yok bilmem ne, yok zart zurt diyenler? Bugün Aykut Kocaman, Volkan Demirel gibi fanatiklerin Fatih Terim´in benim icin cok ayri bir yeri var, sonsuz saygi duyuyorum dedigi, Italyanlarin saygi durusuna gectigi, Mourinho gibi adamlarin saygi duydugu büyük bir Galatasarayli´ya saygi duymayan sözde Galatasaraylilar nerde? Niye konusmuyorlar?

Fenerbahce´yi paramparca edince Imparator demek kolay. Nerde Imparatora irin kirin edenler? Nerde yok inatci, yok bilmem ne, yok zart zurt diyenler? Bugün Aykut Kocaman, Volkan Demirel gibi fanatiklerin Fatih Terim´in benim icin cok ayri bir yeri var, sonsuz saygi duyuyorum dedigi, Italyanlarin saygi durusuna gectigi, Mourinho gibi adamlarin saygi duydugu büyük bir Galatasarayli´ya saygi duymayan sözde Galatasaraylilar nerde? Niye konusmuyorlar?

Aradiginiz sahislara suanda ulasilamiyor,sonra dene Onur reis:D

barosla emre çolak ı silelim o kadrodan. baros zaten karakteriyle bu takımı asla haketmeyen bir adam. kaldıki artık eskisi gibi güçlü falanda değil. gol yeteneğide bitme aşamasında. baros bazılarınızda takıntı olmuş hala 2 sene önceki baros sanıyorsunuz ama zaman barosun bittiğini daha net bi şekilde ortaya çıkaracak. emre çolak sa mental anlamda daha kendini çok geliştirmesi lazım. şu anda banko oynar diyebileceğimiz bir oyuncu değil. uzun lafın kısası hakan balta kazım ve servet nolur gidin artık !!

Tamam herşey çok güzel, analiz de baya kaliteli ama artık sevmiyorum efsane kadroyu şuanki kadroya benzetme çabalarını.

Yani şu kadroyla UEFA Kupasınıı yenilgisiz kazanabilir miyiz bugün?

Ben bu karşılaştırmalardan bunu anlıyorum. Cevabı tabiki hayır.

Bence efsane kadromuzla şuanki kadro arasında tek aynı olan şey Fatih Terim.

Diğerleri arasındaki benzerlikler kurulmasından hoşlanmıyorum.

ya ne zaman iyi yolda gidersek su karsilastirma cikmaz mi.

sanki 2000´den baska bi kadro düzeni kalmadi.2000 kadromuz artik tarihe gecti ve oradada kalsin.

ya ne zaman iyi yolda gidersek su karsilastirma cikmaz mi.

sanki 2000´den baska bi kadro düzeni kalmadi.2000 kadromuz artik tarihe gecti ve oradada kalsin.

Tamam herşey çok güzel, analiz de baya kaliteli ama artık sevmiyorum efsane kadroyu şuanki kadroya benzetme çabalarını.

Yani şu kadroyla UEFA Kupasınıı yenilgisiz kazanabilir miyiz bugün?

Ben bu karşılaştırmalardan bunu anlıyorum. Cevabı tabiki hayır.

Bence efsane kadromuzla şuanki kadro arasında tek aynı olan şey Fatih Terim.

Diğerleri arasındaki benzerlikler kurulmasından hoşlanmıyorum.

ya vallahi alemsiniz . ben onu mu demek istiyorum ? sadece ft'in yeni yapılandırmaya çalıştığı kadrodaki izlenilen yol ; prensip olarak o döneme benziyor ...

neymiş o prensipler;

-alt yapıdan ilk 11e min. 2 genç oyuncu

-iyi bir kaleci

-topu oyuna sokabilen, tecrübeli teknik bir stoper

-süpriz goller atan , joker oyuncular

-oyunu 2 yönlü oynayan , basan , dinamik bir orta saha

-forvetten başlayan pres anlayışı...

yazıda vurgulanmak istenen bu.

ujfa=popescu ya da elmander=h.şükür değil.

fenerbahçe maçına göre takım yüceltip çıkartmak doğru değil fenerbahçe çok rezil oynadı istikrara göre buna karar verilir ama genel olarak doğru.

Bencede artık 2000 kadrosuyla kıyas yapmamak lazım.Bundan sonra ocakta yeni gelecek yıldızlarımızla 2012 nin kadrosunu yapmak lazım.Şuan oturmuş bir omurgamız var.Bu omurgaya bir forvet birde kaliteli sol kanat aldıkmı uçar bu takım.

Süper analiz hacı olayı çözmüşsün ince detaylarla

11-12 kadrosundaki kilit isimler;

ujfalusi-melo-elmander 23-24 yaslarında bize gelse evet efsane 96-00'a geri dönerdik.

Üst Alt